Rumski Forum

Rumski Forum (http://www.rumski.com/forum/index.php)
-   Recenzije (http://www.rumski.com/forum/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Size Cakewalk Sonar 8 ... BRE :D (http://www.rumski.com/forum/showthread.php?t=24455)

psionic 27-09-2008 03:00 PM

Size Cakewalk Sonar 8 ... BRE :D

Eto, doslo vreme da se izbaci nova verzija Sonar Producera - osmica! Na predhodnim verzijama, najvise mi je smetalo opsta konfuzija kada se dodaje traka sa VSTijem. Dakle trebala je jedna traka za audio, pa jedna za midi, pa sakrivaj audio, pa trpaj u foldere pa...Moglo je i automatski, ali je zbrka bila i dalje prisutna. Na kraju sam se vratio na stari dobri Nintendo 3 :rotfl:

Kako kazu momci iz Cakewalka, novi Sonar ce imati 'dedicated VSTi Track' i tako smanjiti guzvu na panelima. Imace i mogucnost da automatski sakrije trake sa konzole, kada se sakriju njihove trake na editoru... Doci ce sa full verzijom Dimension plugina ( pre je bio LE, sad je PRO ) i jos par korisno-beskorisnih plugova. Sve u svemu, nadam se da ce srediti kozmetiku njihovog 'flagship' proizvoda, jer je upravo to ono sto je mene odbilo od koriscenja. Inace i predhodne verzije su imale novotarije u vidu raznih polu-potrebnih opcija, V-Vokala i sl, nova verzija ce imati znatno unapredjene alatke za rad, kao i poboljsani 'in place editing', tako da korisnik nece morati stalno da poseze za novom alatkom. Izgleda da ih je Cubase malo inspiriao ?

psionic 07-01-2009 10:05 PM

Re: Size Cakewalk Sonar 8 ... BRE :D

Eto, stigao je Sonar 8 poodavno, a ja sam se malo igrao sa njime i ne vredi, nema sanse da sa njim radim brzo, jednostavno i direktno kao sa nuendom. Jedina njegova prednost je podrska za 64bit, ali i to je trenutno slab adut. Ima neke stvari koje bih pozeleo da i nuendo3 ima, kao npr podrska za sidechain (mada se i u nuendu to da uraditi), ali generalno... Ne bih se ja menj'o za nuendo.

alavuk 08-01-2009 11:33 PM

sidechain je odradjen vec u 4-ci ... mada ni u sx3/n3 nije tesko to ...

psionic 12-01-2009 01:15 AM

Quote:

Originally Posted by alavuk (Post 230635)
sidechain je odradjen vec u 4-ci ... mada ni u sx3/n3 nije tesko to ...

Pa nije tesko u 3 ali nije ni straight-forward kao u sonaru... A za cetvorku cu da popricekam malo :(

Jan 23-01-2009 09:21 AM

Stavljam ga na test ovih dana:)Kad sam jednom bio pokusao da radim sa Sonar-om smorio sam se...Al hocu da probam ovu verziju

psionic 24-01-2009 03:14 AM

Quote:

Originally Posted by Jan (Post 232316)
Stavljam ga na test ovih dana:)Kad sam jednom bio pokusao da radim sa Sonar-om smorio sam se...Al hocu da probam ovu verziju

Pa i ja sam isto prosao :) Dosta se razlikuje od cubasea, problem je sto covek radi stvari kao na staroj postavci, ali ubrzo shvati da to nije tako jednostavno na novom okruzenju. To je zato sto su oni drugacije zamislili da se neke stvari obavljaju... pocevsi od najosnovnije - piano rolla. Evo sada zavrsavam jedan projekat, tj jedan deo i radio sam na silu u Sonaru... Vremenom shvatam njihove ideje, mada se ne slazem potpuno sa tim pristupom. Kad bi ukrstili nuendo i sonar... al' to mozda kad naucim da programiram jednog dana :D

Jan 24-01-2009 03:28 AM

Quote:

Originally Posted by psionic (Post 232424)
Pa i ja sam isto prosao :) Dosta se razlikuje od cubasea, problem je sto covek radi stvari kao na staroj postavci, ali ubrzo shvati da to nije tako jednostavno na novom okruzenju. To je zato sto su oni drugacije zamislili da se neke stvari obavljaju... pocevsi od najosnovnije - piano rolla. Evo sada zavrsavam jedan projekat, tj jedan deo i radio sam na silu u Sonaru... Vremenom shvatam njihove ideje, mada se ne slazem potpuno sa tim pristupom. Kad bi ukrstili nuendo i sonar... al' to mozda kad naucim da programiram jednog dana :D

Brate ja sam se namucio dok sam provalio da se efekat u insert kanal ubacuje desnim klikom :) hahaha

Inovative_kg 24-01-2009 07:56 PM

@ psionic

Imas PM :)

allegrosteva 25-01-2009 02:41 PM

Quote:

Originally Posted by Jan (Post 232426)
Brate ja sam se namucio dok sam provalio da se efekat u insert kanal ubacuje desnim klikom :) hahaha

Ja sam se namucio kad sam prelazio na nuendo da se naviknem da insertovanje fx-a nije desnim klikom :)

Inovative_kg 25-01-2009 02:53 PM

Uh.. Ja cu morati da predjem na Nuendo samo zbog mixa.. Inace Sonar ostaje zauvek za sve ostalo :D..

All times are GMT +1. The time now is 06:50 AM.