Rumski Forum

Rumski Forum (http://www.rumski.com/forum/index.php)
-   Recenzije (http://www.rumski.com/forum/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Audio Interfejsi Za Početnike (http://www.rumski.com/forum/showthread.php?t=17999)

diviner 12-05-2007 02:23 AM

Audio Interfejsi Za Početnike

AUDIO INTERFEJSI ZA POČETNIKE
I MANJE ZAHTEVNE KORISNIKE

http://rumski.com/index.php?categoryid=39

Ovdje mozete diskutovati o svojim iskustvima vezano za testirane uredjaje, kako bismo eventualno napravili neke dopune ili cak izmjene u postojecem tekstu...

lesha 12-05-2007 02:39 AM

Re: Audio Interfejsi Za Početnike

svaka cast kejkz ;)

inace, ideja je odlicna.

kejkz 12-05-2007 09:56 AM

Hvala! Ovo je tek pocetak, bice tu jos dosta tekstova, a nadam se da ce biti i novih autora...

Inace, otpadose mi ruke od pisanja :wink:

Oggy 12-05-2007 11:44 AM

Odlicno!
Lepite to negde na vidljivo mesto kako se vise ne bi mnogo raspravljalo o onome sto je covek vec odlicno rekao.
Svaka cast Kejkz!

milos 12-05-2007 11:54 AM

Super je ovo - da nemam Emu 0404 uzeo bih ga na osnovu ove recenzije:D :da: :mrgreen: :)
Mogli ste jos i nekog M-Audio Audiophila (2496 ili 192) da ubacite cisto zato sto se mnogo ljudi interesuje za doticnu karticu pa da moze da uporedi sa ostalim interfejsima iz testa:)

boggy 12-05-2007 06:51 PM

Cestitke kejkz! :)

pozdrav

bogi

kejkz 12-05-2007 11:11 PM

Pre svega, hvala jos jednom svima, ali do ovakvog testa nikada ne bi doslo da nije bilo pre svega divinerove ideje i volje da ulozi svoje vreme i znanje u ovakav projekat. Ja sam bio samo izvrsilac u ovom slucaju :)

Quote:

Originally Posted by milos (Post 154817)
Super je ovo - da nemam Emu 0404 uzeo bih ga na osnovu ove recenzije:D :da: :mrgreen: :)

lose sam onda ja to nesto napisao ;)

Quote:

Mogli ste jos i nekog M-Audio Audiophila (2496 ili 192) da ubacite cisto zato sto se mnogo ljudi interesuje za doticnu karticu pa da moze da uporedi sa ostalim interfejsima iz testa:)
Na nesrecu, trenutno u Artistu (Beograd) nisu imali nista iz PCI linije M-audia, tako da su svi testirani uredjaji uzeti po principu dostupnosti... Nadam se da ce u doglednoj buducnosti broj recenzija biti dodatno prosiren kako kompleksnijim i kvalitetnijim, tako i jednostavnijim sistemima.

pozdrav

Tribal_kg 13-05-2007 12:08 AM

Svaka cast.
Mogu da zamislim koje ce olaksanje imati moderatori,a i iskusniji clanovi posle ove recenzije. :)

Oggy 13-05-2007 12:50 AM

Quote:

Originally Posted by Tribal_kg (Post 154888)
Svaka cast.
Mogu da zamislim koje ce olaksanje imati moderatori,a i iskusniji clanovi posle ove recenzije. :)

Verovatno nikakvo posto od novajlija niko to ne cita... :banghead:

diviner 13-05-2007 04:43 PM

Pa samo ih (moderatori a i drugi clanovi) uputite na recenziju (a bice i tutorijala koji ce pokriti najcesce postavljana pitanja).

SumAnuT 15-05-2007 03:56 PM

Sve je super uradjeno, samo si mogao reci da je maximum dsp chipa na 0404 tri efekta odjednom, vise ne moze.

kejkz 15-05-2007 06:03 PM

nema frke, sve ce biti ispravljeno kada se promeni forma samog sajta...

diviner 15-05-2007 07:58 PM

Quote:

Originally Posted by SumAnuT (Post 155156)
Sve je super uradjeno, samo si mogao reci da je maximum dsp chipa na 0404 tri efekta odjednom, vise ne moze.

Pa vi nastavite da dopunjavate, pa cemo napraviti sve nephodne izmjene...To barem nije problem...Zato smo i otvorili ovdje "raspravu" :) ...

Zid 15-05-2007 10:03 PM

Audio Interfejsi Za Početnike....Otkud veliko slovo u sredini rijeci? :hm:

diviner 16-05-2007 04:24 PM

Moguce je da je Alt+shift (pa kad promasis Alt ostane veliko slovo) zeznuo stvar :)...

SumAnuT 18-05-2007 12:08 PM

Quote:

Originally Posted by diviner (Post 155175)
Pa vi nastavite da dopunjavate, pa cemo napraviti sve nephodne izmjene...To barem nije problem...Zato smo i otvorili ovdje "raspravu" :) ...

Hocemo :)

Ja sam imao 0404 pa zato znam, ostale nisam koristio ...

Igor 18-06-2007 10:31 AM

Dilema jednog amatera

Sve pohvale za temu, mislim da je na ovim prostorima upravo najvise onih koji imaju novca samo da zagrebu po povrsini muzicke produkcije, pa otud i potreba da se govori o niskobudzetnim resenjima.
Elem, osim sato sam se razocarao u Behringerov uredjajcic koji sam inace planirao da kupim, iscitavanje kriticke dokumentacije me je i obradovalo jer sada znam da bih napravio suludu investiciju. Ipak, moram vam priznati da sam ostao pomalo zbunjen jer nisam prepoznao dobru alternativu nameri da nedavno kupljeni lap-top osposobim za snimanje zvuka.
Naime, desktop racunar vec nekoliko godina koristim u sprezi sa (tesko mi je to da kazem ali moracu) Audigy2 ex Platinum zvucnom kartom. Posto radim projekte za televiziju i za radio, osnovna potreba je da dobro usnimim svoj glas. Zato lanac pre samog ulaska u kartu cini nekoliko sprava, koje bih koristio i prilikom usnimavanja glasa u lap-top, ali pod uslovom da kupim neki audio interface kao "surogat" Audigy-ju.
Pomenuti lanac sastoji se od... ...Kondenzatorskog mikrofona Behringer B2 Pro, mikrofonskog (kobajagi lampaskog) pretpojacala Behringer Tube Ultragain Mic 200, Behringerovog ekvilajzera Ultragraph Digital Model DEQ 1024, Behringerovog Tube Composera T1952 i (pogadjate) Behringerovog Ultramizera Pro 1424P.
Pitanje glasi: koja je audio sprava koja se nasle na testu (eksterni model) najbolja za usnimavanje glasa preko pomenutog lanca u lap-top (inace dobra masina Turion 64X2...)?

kejkz 19-06-2007 07:41 PM

Re: Dilema jednog amatera

Quote:

Originally Posted by Igor (Post 158754)
Pitanje glasi: koja je audio sprava koja se nasle na testu (eksterni model) najbolja za usnimavanje glasa preko pomenutog lanca u lap-top (inace dobra masina Turion 64X2...)?

Posto vec imas preamp, mislim da ti je najbolji izbor, od testiranih, Emu 0202 USB. Generalno, svi imaju prilicno solidne kovertore za te pare, ali ovi vec prelaze u visi rang po kvalitetu.

Heavy Jerk 03-07-2007 05:17 PM

Odlicna tema za nas koji prckaju kuci :)

Imam jedno pitanje, to sto Emu 0404 nema balansirane izlaze znaci da ne mogu prikljuciti gitaru direkt, vec mora preko DI Box-a?

Da li bo mogli da mi preporucite neke dobre DI Box-ove koji imaju opravdanu cenu?

Pozdrav

kejkz 03-07-2007 05:34 PM

Ne, nemaju veze balansirani ulazi (ili izlazi) sa povezivanjem gitare, za gitaru su potrebni Hi-Z ulazi. U tvom slucaju, resenje jeste DI box ili mikser koji ga ima.

Sto se tice preporuke, nisam pratio taj segment trzista, pitaj na gitarskom delu foruma, sigurno ces dobiti dobre odgovore. Ali realno, cak i neki jeftiniji model je dovoljno dobar za kucne uslove.

Heavy Jerk 03-07-2007 05:58 PM

Kad sam vec ovde, sta to onda znaci? Za sta sluze balansirani u/i? (posto znam da di box sluzi da izjednaci signale izlaza iz gitare i ulaza u karticu). Jos jedno, jel 0404USB verzija ima te Hi-Z ulaze?

Hvala puno na odgovoru :)

Pozdrav

kejkz 03-07-2007 06:09 PM

Balansirani ulazi sluze za bolji odnos signala/suma. Da ja ne bih mnogo trabunjao o tome, evo linka koji sve to lepo objasnjava http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio

Da, emu 0404 USB ima hi-z ulaze, a sta su, sve je odlicno objasnjeno na stranici iznad...

Srecno

Sandzama 16-08-2007 03:17 AM

Jos jedno HVALA za ulozen trud i odlicne recenzije.

Pozdrav

diviner 25-01-2008 08:20 PM

Sada imate i dodatak recenzije sa 3 nova interfejsa koja su lako dostupna na nasem trzistu:

http://rumski.com/index.php?categoryid=42

All times are GMT +1. The time now is 02:04 PM.