Rumski Forum

Rumski Forum (http://www.rumski.com/forum/index.php)
-   Slobodan Marković (http://www.rumski.com/forum/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Malo o sebi, mada nerado... (http://www.rumski.com/forum/showthread.php?t=17743)

slowstar 18-04-2007 03:17 AM

Malo o sebi, mada nerado...

Evo i mene, da se pre svega zahvalim moderatorima koji su me pozvali i doveli na ovaj forum...

Ukratko, posto vidim da ima zainteresovanih mladjih clanova za moju malenkost u smislu "lik i delo" odgovoran sam za mnogo muzike koja je prosla, neka i ostala, a nadam se da cu jos malo doprineti ovdasnjoj muzici pre no sto se desi ono neminovno...

Dakle, rodjen daleke 1951. novembra (scorpio) poceo da se bavi muzikom relativno kasno, oko 10-te godine, zavrsio nizu muzicku "Josif Marinkovic" pa zatim srednju "Stankovic" gde je morao poslednju godinu da polaze privatno jer su ga iz iste isterali zbog kako kazu "Teske uvrede nanesene najvisem drzavnom rukovodiocu" (u pitanju je bio Josip Broz) a na pismenom iz Srpskog jezika, gde je tema bila "Moj najsrecniji dan u zivotu, dan kada sam viseo Tita"
Mozete i sami da zamislite (danas) kako sam prokomentarisao temu, i sta zse po tom desilo...

Dakle, priznajem da sam odgovoran izmedju ostalog (Delta Project) i za nesudjenu himnu SCG, za prvi i deo drugog albuma Olivera Mandica, za preko 4o nagrada za najbolji aranzman na domacim i medjunarodnim festivalima, za brojne spice, dzinglove i najave TV i radio emisija, neke se i sad verovatno vrte, za gotovo sve sto su uradili Dejan Petkovic (ako se secate) Maja Odzaklijevska, zatim, "Princeza", "Mia" Dade Topica (aranzman, deo produkcije) Zdravko Colic - nekoliko albuma, ali najvazniji su
"Kad bi moja bila" i Okano, a i po neki aranzman i na ostalim, pa i na neslavnom poslednjem (Andjela)Radio sam toliko aranzmana, da se i ne secam vise od polovine, predpostavljam da ih je bilo u cetvorocifrenom broju...

Svirao u raznim grupama, kao stalni-nestalni clan, i pomagao u snimanju kao klavijaturista (Pop masina, Dag, S' vremena na vreme, K2-neuspeli nastavak Korni grupe, STETA) svirao u Jugoslovenskoj Jazz rock selekciji - (posle Popa Asanovica) sa postavom Petar Ugrin, Jansa, Carli Novak, Vedran Bozic, Ratko Divjak, Uros Secerov i moja malenkost...Bio zaposlen u Big Band RTS kao klavijaturista i aranzer, presao za muzickog urednika u PGP RTS, koji sam napustio zbog samupravljanja, zbora radnih ljudi i slicnih idiotarija, od tada free-lance, sa kobajagi statusom istaknutog umetnika, i krajnje neizvesnom buducnoscu sto se penzije tice, a izvesno je samo mesto na groblju, kao sto nas sve ceka...

SHIVA 18-04-2007 04:44 AM

Re: Malo o sebi, mada nerado...

Nisam siguran da sam ikad vidio da netko 30+ godina iskustva stisne u par ovako lezhernih i nepretencioznih rechenica. Zbilja rijetka pojava u danashnje vrijeme. Svaka chast, i na iskustvu i na nastupu ;)

Tomislav 18-04-2007 06:45 AM

E, sad sam upućen. Drago mi je da imamo ovakvog čovjeka na forumu!!

Pozdrav!

Max 18-04-2007 04:17 PM

Quote:

Originally Posted by slowstar (Post 152301)
....jer su ga iz iste isterali zbog kako kazu "Teske uvrede nanesene najvisem drzavnom rukovodiocu" (u pitanju je bio Josip Broz) a na pismenom iz Srpskog jezika, gde je tema bila "Moj najsrecniji dan u zivotu, dan kada sam viseo Tita"
Mozete i sami da zamislite (danas) kako sam prokomentarisao temu, i sta zse po tom desilo...

VRH !!!!!!:rotfl: :rotfl: :rotfl: :D :D :D ..... ulepsao si mi dan !!!!!!

Zelim ti uspesno gostovanje ....

Pozdrav

Arthur 19-04-2007 02:48 AM

... mada ne mogu da ne primetim odredjenu dozu apatije, polu-morbidnog tipa, stvarno se nadam da je prolazna ;)

slowstar 19-04-2007 01:04 PM

Quote:

Originally Posted by Arthur (Post 152436)
... mada ne mogu da ne primetim odredjenu dozu apatije, polu-morbidnog tipa, stvarno se nadam da je prolazna ;)

Predpostavljam da u zivotu maltene svakog pojedinca dodje vreme, pre ili kasnije kada pocinjes da svodis racune u smislu "gde si bio, sta si radio" ali ovo kod mene je vise lament nad opstom situacijom ovde, sto se nazalost u OGROMNOJ meri odrazilo i na muziku (vidi reference pod Pink, Grand, Ceca, Luna, vecina TV programa, koncerti u Areni - cast izuzecima, ) Izgleda da je najvece zlodelo koje nam je prethodni rezim ostavio, mozda i vece od sukoba, ratova ITD, POTPUNO PREOKRENUTA SKALA VREDNOSTI i stravican populizam u svojoj najgoroj manifestaciji...molim za malo razumevanja i izvinjavam se na sto kaze Arthur "Apatiji"

SHIVA 19-04-2007 01:40 PM

Quote:

Originally Posted by slowstar (Post 152453)
Izgleda da je najvece zlodelo koje nam je prethodni rezim ostavio, mozda i vece od sukoba, ratova ITD, POTPUNO PREOKRENUTA SKALA VREDNOSTI...

Slazhem se u sushtini, samo bih naglasio da se (barem kod nas) rezhim nie promjenio. Promjenila su se imena i pravopisi, i povechala se bijeda (pri tome ne mislim na materjalnu iako nam ni toga ne fali). No da nema novih odijela i naci(onalnih) simbola teshko da bi itko pimjetio razliku... iste njushke u istim foteljama s istim blago telechim pogledima i istim prozirnim prichama.

A kako "gore" tako i "dole". Sve "istije" njushke za mikrofonima i chitavo vrijeme ista ofucana pjesma. Jedno zrcali drugo, isti principi vrijede i s jedne i s druge strane ogledala. Pitam se je li kreativnost vech postala misaona imenica ili josh postoje ljudi koi imaju potrebu hodati svoim putem.

Mogli 19-04-2007 07:04 PM

Tamo daleke, 1989 godine sam snimao neki svoj, nikad izdat album u studiju radio Beograda, a producent i aranzer je bio nas dragi Rade Radivojevic. Snimao nas je debeli Aca...Tom prilikom sam se upoznao sa tobom i mogu ti reci da sam imao tremu kad sam te video, jer te ubrajam u sam vrh nase muzicke scene, ali si mene i moje drugare iz benda odusevio svojim opustenim stilom i tako sam te i zapamtio! U tome je i tvoja velicina, a mogu ti reci da ovde ima isto takvih likova, sa velikim znanjem i rejtingom, a da se ne ponasaju prepotentno! Bas mi je drago da si ovde sa nama!

DaBear 19-04-2007 09:58 PM

Slobo..a gde je legendarni "Brazil" sa kojim smo isli zajedno u Rim? :hyper:
he,he...

Ja se secam kako nas je 1983 (mene i Jevtu) Sloba gledao kako tipkamo hiljade brojeva u Roland MC4 i molio nas da nam pokaze note..."ma nije tesko ljudi!"
A mi mrmoti - ne pada nam napamet!
step time sequencing rules!

slowstar 20-04-2007 12:56 AM

Jeste, jeste, nisam napominjao u svojoj ovdasnjoj biografiji dac sam 3 puta ucestvovao na Euroviziji kao aranzer i dirigent...Halo, Halo (grupa "aska"- Engleska) zatim Da Bearova Pesma "Brazil" - Italia, Rim "Cinecita" pa zatim "Ljubim te pesmama" Radeta Radivojevica - Norveska, sve su to bili veliki Revijski orkestri za koje je trebalo napisati aranzman, a i sviralo se "zivo" a ne kao sad
foliranje, zahvaljujuci cemu su mnogi foliranti poceli da se "bave muzikom"
Ipak je muzika pomalo i nauka, zar ne? (to govorim sa stanovista da sam medju prvima poceo da "kucam u sequencer" kada 99% ljudi koji su se bavili muzikom, nisu ni znali sta je to, a ja sam i tada znao da napisem aranzman za simfo ili revijski orkestar, i to zamislite, RUKOM, OLOVKOM na notnoj hartiji...
Cudo!!!) naravno, nemojte misliti da se nesto hvalim, to mi nikada nije bio obicaj, samo pokusavam da se sam sebi smejem...Jel' tako Zak?

All times are GMT +1. The time now is 10:08 PM.