Rumski Forum

Rumski Forum (http://www.rumski.com/forum/index.php)
-   DSP forum (http://www.rumski.com/forum/forumdisplay.php?f=103)
-   -   UAD v7.0 Software (http://www.rumski.com/forum/showthread.php?t=44063)

STUDIOTON 08-05-2013 02:30 PM

UAD v7.0 Software

Ocean Way Studios plug-in

http://www.uaudio.com/media/release/70_downloads.jpg

DzoniPFC 08-05-2013 03:37 PM

Re: UAD v7.0 Software

Napokon... Vec 2-3 godine subliminarno bombarduju u klipovima na YT sa malom slicicom ovog plugin-a.

Zanilmljiv koncept, ali kakva je razlika izmedju IR impulsa za Altiverb npr koji odavno nudi uslikane prostorije velikih hala i studija?

...Upravo citam na SOS sajtu
Quote:

Universal Audio claim their latest plug-in is more than a regular convolution reverb. The Ocean Way Studios plug-in for the UAD platform is said to combine elements of the recording space, tonal chracteristics from vintage microphones and model different sources to give the impression that your music has been tracked in Ocean Way's world-famous Studio A and B.
Eto jos samo da UAD uraditi nekog in the box robota mixadziju iliti emulacija poznatog audio inzenjera u VST/RTAS/AAX/AU formatu , kao Steven Slate 1. aprila prosle god --> http://www.youtube.com/watch?v=kC1xnDsloBk

awacs 08-05-2013 04:25 PM

Ja odavno čekam da počnu da prave emulacije kablova, pa ko čovek da biram da li ću između pluginova da turim Klotz, Van den Hul, Mogami ili Gotham.

Ovo sa impulsima je čista ?vaka za ludaka. Da bi dobio kako oni ka?u "the impression that your music has been tracked in Ocean Way's world-famous Studio A and B." trebalo bi prethodno da elimini?e? impulse svojih mikrofona i prostora u kom si snimao, pa onda redom... Ili da snima? Bruel & Kjaerom na livadi ili u pravoj gluvoj sobi, pa da pu?ta? kroz njihove U47-mice i ?tatijaznam.

Pozdrav,

Vasa

STUDIOTON 08-05-2013 04:45 PM

samo neka oni rade i neka izbacuju .. pre 10 godina dok je uad bio mackie kada sam kupio imalo je svega nekoliko pluga. Sada ih ima 30-40 :confused: Svaka cast .. i ovi pluginovi danas za razliku od pre 5 godina recimo cine 90% alata sa kojima radim, a kako izbacuju i sta izbacuju to ce vrlo uskoro biti i 100% .. Razlike ne pravim, mozda su impulsi bolji, mozda su besplatni, moj glas ide uad-u kao i podrska za dalje napredovanje i izbacivanje svih mogucih pluginova i kopija"originala" .. ocean way plug je 350$, 50$ ti odmah daju vaucer, znaci 300$, kada se podeli na 4 osobe ispadne 75$(oko 50?) po osobi, UAD je to omogucio, da moze da se deli .. tako da svo postovanje i respect od mene ...

awacs 08-05-2013 05:00 PM

Ma, nemam ja ni?ta protiv, svaki plugin mo?e da se iskoristi i svaka roba nađe kupca. Samo mi način reklamiranja vi?e liči na Vanish protiv tvrdokornih mrlja, nego na firmu koja se obraća profesionalcima.

Pozdrav,

Vasa

STUDIOTON 08-05-2013 05:08 PM

eh sad .. ako mislis na ovaj video, mislim .. svaki plug prati i video, koji ja recimo nikad nisam ni pogledao, sto znaci da to ne dozivljavam kao reklamu, vec prezentaciju .. ako hoces pogledas, ako ne upalis demo period 100% funkcionalan 14 dana pa vidis o cemu se radi, tako rade profesionalnci

a poredjenje sa Vanish, mr.Proper ili sl, je vise nego neukusno da ne kazem smesno :banghead: Ali ok, ako si tako doziveo, svako reaguje na razlicit nacin, neki profesionalnci ce pasti na zvaku za ludaka :wink: a neki ce biti pametni i tih 75$ prebaciti iz jedan u drugi dzep i svi srecni :da:

Svaki korisnik necega od ove firme je na neki nacin profesionalac, ne prodaju oni kikiriki , ne treba njima taj vid reklamiranja :wink:

awacs 08-05-2013 05:40 PM

Quote:

Originally Posted by Ivan (Post 346131)
a poredjenje sa Vanish, mr.Proper ili sl, je vise nego neukusno da ne kazem smesno :banghead:

Da ponovim:

Quote:

Originally Posted by awacs (Post 346126)
Da bi dobio kako oni ka?u "the impression that your music has been tracked in Ocean Way's world-famous Studio A and B." trebalo bi prethodno da elimini?e? impulse svojih mikrofona i prostora u kom si snimao, pa onda redom... Ili da snima? Bruel & Kjaerom na livadi ili u pravoj gluvoj sobi, pa da pu?ta? kroz njihove U47-mice i ?tatijaznam.

To ?to sam napisao govorim kao profesionalac, ili bar kao neko ko pone?to zna o principima snimanja i obrade zvuka. I da naglasim: izuzetno po?tujem firmu UA/Urei, pa mi je ?ao ?to ih situacija tera da se pona?aju kao Teleshop. I pre bih uzeo Apollo nego bilo koji sličan interfejs.

Ne sumnjam da su impulsi kvalitetni i temeljno urađeni, samo ?to propu?tanje snimka kroz impuls OW Studija A ne mo?e da zvuči "kao da si tamo snimao" nego kao da si svoj studio stavio u OW Studio A. Osim ako ne snima? na livadi ili u pravoj gluvoj sobi, naravno.

Pozdrav,

Vasa

psionic 08-05-2013 10:49 PM

Ne znam za ostale, ali meni dosta veliki broj reklama profesionalne opreme, izgleda kao da se obraćaju publici od 16 godina...

Kad bolje razmislim, svi smo mi ovde ljudi koji "razmi?ljaju desnom stranom mozga", pa je taj način obraćanja (u, vidi ?ta ovo mooo?e), sasvim ok :)

milance 09-05-2013 01:52 PM

Pitanje za korisnike! Jel neko isprobao kako radi ovaj Virtual I/O? Izadjes iz DAW-a sa VI i "prodjes" kroz Consolu i kao "obradis" sa nekim plugom u njoj?!? Ako je samo to poenta,malo mi je (Hm),jer ne znam u cemu je razlika od snimanja/slusanja sa plugom na insertu u DAW-u?? Kazu latencija,al ja je kod sebe ne cujem/osecam!! Ako moze neko konkretno objasnjenje...naravno bez citata sa neta,jer sam sve prelistao vec i nema niceg konkretnog! Tnx

MilTon 09-05-2013 02:24 PM

Quote:

Originally Posted by milance (Post 346157)
Pitanje za korisnike! Jel neko isprobao kako radi ovaj Virtual I/O? Izadjes iz DAW-a sa VI i "prodjes" kroz Consolu i kao "obradis" sa nekim plugom u njoj?!? Ako je samo to poenta,malo mi je (Hm),jer ne znam u cemu je razlika od snimanja/slusanja sa plugom na insertu u DAW-u?? Kazu latencija,al ja je kod sebe ne cujem/osecam!! Ako moze neko konkretno objasnjenje...naravno bez citata sa neta,jer sam sve prelistao vec i nema niceg konkretnog! Tnx

Razlika je u tome sto plug-in u tom slucaju ne svira preko asio protokola, vec na DSP "konsoli" koja ima zero latency. U principu si u pravu, razlika je samo u latenciji, a to moze da bude bitno za live tracking, kada imas na primer visekanalno usnimavanje, pa hoces da u slusanju napravis neki podmiks. Da radis preko softvera, latencije bi se sabirale, odnosno, imao bi veliko opterecenje procesora, a ovako, cak i sa nekim heavy plug-inom, nemas latencije. Isti princip je i na Pulsaru (takodje SHARC DSP).

All times are GMT +1. The time now is 09:09 PM.