Thread: e pa zdravo
View Single Post
Old 18-04-2007, 04:30 PM   #13
slowstar
Pro Member

Default Re: e pa zdravo

Quote:
Originally Posted by alavuk View Post
cika slobo (ne onaj zlocesti ) , koje drazen zanko ???? slucajno sam pre par meseci krenuo da ripujem taj vinil za nekog druga i dok sam ripovao i inace imam obicaj da citam one podatke ko je sta radio i sl. pa vidim da si i ti tu na spisku , sad malo hvatam "poluge" pretpostavljam da si radio i aranzman za album kao na reklami , koji si sint koristio ??? pretpostavljam da je roland ... e da gledam ove filmove domace iz 70-ih i 80-ih pa ona "cirkuska muzika" recimo na primer otac na odredjeno vreme (valdja se tako zove) ili neke decije "vesele" pesme , koji je to sint ??? onaj "klovnovski" tj tako mi zvuci ... koje su ti od novijih sintova onako po volji ??? sta mislis o groovebox-ovima (Roland MC-505,MC-808,MC-909, yamaha RM1X , korg ELEKTRIBE serija i sl.) kao all in one varijanti ...
Drazen Zanko, koliko me pamcenje sluzi, pevac iz Hrvatske za koga sam svojevremeno radio neke aranzmane, ali se nesto ne secam koji sint sam koristio, zavisno od godine, moze da bude OBERHEIM FVS4, Roland JUNO 60, neki od ARPova (Odyssey, 2600) ne bih tacno znao, a u filmovima tih godina lako je mogao da bude ARP Odyssey, JUNO 60 OBERHEIM Mini Moog, a decija muzika ako mislis na hor "Kolibri" je sigurno OBERHEIM FVS4...
Sto se Groove BOXova tice, Yamahu i Korg ne znam, sem po fotosima, a ROLAND MC-808 ima moj drug Misa Komnenic, pa sam ga malo "cackao" kod njega, ali licno nista sa njim nisam radio, mada je impresivan, narocito neki demo kojim sam cuo...