Thread: e pa zdravo
View Single Post
Old 18-04-2007, 07:47 PM   #16
slowstar
Pro Member

Default Re: e pa zdravo

Quote:
Originally Posted by paki View Post
Moracu sa vama ipak na VI jer ste stariji a i postujem i cenim vas rad pa mi je drago da se nismo zakacili u vezi G4 teme.Mozamo li sada cuti koji sequencer koristite i koliko ste zadovoljni njime?Na kom je kompu i kako vas on sluzi?
Nemoj na Vi molim te, svi mi smo jedno veliko drustvo, a ja se ne osecam matorim uopste, i mislim da je to jedino merilo dal' je neko mator ili ne...
Dakle ja sa radoscu koristim MAC G5 dual 2 GHZ sa 2 giga RAMa, 2 harda SEAGATE SATA HD od po 160 giga, plus dva externa Firewire jedan WD 250 giga i jedan SEAGATE 500 giga, stize mi jos dva od po 750 giga da zamenim interne i "migriram" sve sa njih. Naravno program je LOGIC PRO 7.2.1. MIDI interface je UNITOR 8 MK II, a audio ide preko RME FireFace 800, vezanih na FW 800 konektor, tako da radi vrlo lezerno. Ceo sistem maltene nikada nisam opteretio sa vise od 25% (CPU) a disk usage i ne vidim koliko je mali, posto koristim jako malo audio kanala i plugova, u proseku 6 - 8 kanala, a sve ostalo je MIDI hardware. Sa LOGICom sam prezadovoljan, a koristim ga jos odkako se zvao NOTATOR i radio samo na ATARI kompu, koji je bio svojevrsna "preteca" MACINTOSHa, jer je radio na tada istim procesorima (Motorola). Kada je "portovan" na OSX, imao je neke "decije" bolesti, a i sada hoce da zeza kada mu ucitas neki novi AU plug/in, pa on krene sa cuvenim "validate plugins" i to zna da potraje, a jos nisam nasao nacin da to "bajpasujem" ili ubrzam, ako neko zna, molim za savet...Ono sto cini LOGIC po mom misljenju DALEKO NAJBOLJIM je neopisiva moc u MIDI-ju, fantastican "groove" specijano kada ide preko UNITOR interfacea, kao i maltene neogranicene mogucnosti u manipulisanju audio fajlovima, iako moram da priznam da kada se radi samo o osnovnim manipulacijama sa audiom, PRO TOOLS je malcice brzi, ali cim se nesto kompleksnije radi LOGIC ga prevazilazi po mogucnostima, a mnoge kolege i sa ovog foruma misle da LOGIC bolje zvuci, sto ja ne smem da tvrdim jer nikada nisam mogao bas DIREKTNO side by side da ih poredim....Toliko za sada, da ne smaram, a ako te jos nesto zanima slobodno pitaj, volim da "serinjam" i pismeno i usmeno...