Thread: Brass
View Single Post
Old 18-06-2007, 10:42 PM   #14
FrankoPanko
Senior Member

FrankoPanko's Avatar

Default Re: Brass

Hvala Slowstar, imam Oktavu 012 i to je zaista odlican mikrofon za taj novac! Prostorija u kojoj snimam vokale je 10 m2 i akusticki je sredjena, a ovo sa omnijem je dobra ideja. Zanima me, s obzirom da su to sax instrumentali gdje je sve fokusirano upravo na sax, da li je potrebno staviti jos kakve overheade radi prirodnog sterea ili snimati samo sa jednim mikrofonom?
Na to pitanje ne mogu da ti odgovorim, posto licno nikada nisam to radio, a ni prisustvovao takvom nacinu, mada sam cuo i citao da i tako rade (Groover washington, Kenny G) zavisno od producenta, ali kada si naveo samo 10m2 malo si me zabrinuo, osim ako nisi izuzetno dobro Tretirao" prostoriju, jer ja sam nekoliko saxova snimao u zaista velikom prostoru, od preko 200m2 (studio 6 RTB, i tonska sala CFS "Kosutnjak"- danas "music factory") ali ako ti je soba pogodna, koriscenjem omni mikrofona ces izbeci 2 problema:1. nestabilnost zvucne slike usled udaljavanja i skretanja sa ose kardioidnog mikrofona, i 2. takozvani "Harsh" efekat, nastao bliskim strujanjem vazduha iz korpusa, i "drcanjem" trske na pifli saxa, ako imaa omni, udalji ga slobodno oko 1 metar i prilagodi gain, stavivsi veoma laki limiting, to se jako fino radi sa onim UREI mislim da je 1176 ili 1178 ne mogu se setiti tacno, tako da ga ne "delje" vise od 3 db...
Pozdrav, i srecan lov na sax sound...
savet: napravi "rupu" u aranzmanu i narocito mixu izmedju 800 i nekih 2400 hz, tu ce lepo usnimljen tenor fino da "legne" pa neces morati mnogo da ga dizes iznad matrice

Last edited by slowstar; 19-06-2007 at 03:58 AM.
FrankoPanko is offline