Thread: Brass
View Single Post
Old 29-08-2007, 05:33 PM   #18
slowstar
Pro Member

Default Re: Brass

Quote:
Originally Posted by alfom View Post
Solo instrumentacije VST plaginovima - principijelno, pa i brasovi.
* Da li za takve dionice zvati instrumentalistu u pomoć ili bi moglo biti dovoljno uporediti već gotove produkcije*?.
Sam veoma dobro poznajem većinu živih instrumenata koji se trenutno rabe. Ali, pretpostavljam bez uvrede za bilo koga, da dobar dio forumaša nije instrumentalista na petnaest - dvadeset instrumenata, a kamo li da je bio u prilici uraditi aranžman, pripremiti orkestar i uživati u 'svojih ruku djelo'.
Zato mnogim plaginašima ili aranžeristima bubnjar u tri ruke drži palicu, u dvije metlice, izrasle mu četiri noge, ... , flautaš nikada ne teba uzeti vazduh, violinista ima beskonačno dugačke strune, gudalo,..., ritam gitarista trza samo odozgo, ...
(Pitanje je obilježeno zvjezdicom).
Sve gore navedeno je nazalost tacno, vec sam dosta "jadikovao" nad totalnim neznanjem VECINE ljudi koji pokusavaju iz sve snage da se bave muzikom, a sa njom nazalost, veoma malo dodirnih tacaka imaju...
Medjutim, moram da kazem nesto, mada nerado, u njihovu odbranu (izuzeci naravno)
Kao i u kinematografiji, i u muzici postoje "uslovnosti" - kao sto na primer Schwarzeneger "prolece" ziv i zdrav kroz soliter od stakla, (i to o svom trosku, kako sam procitao), tako i neki drugi "hodaju" po vodi, lete u druge zvezdane sisteme brze od svetlosti (valjda ce i to nekada u buducnosti biti moguce) tako i u muzici, narocito programiranoj postoje slicne "uslovnosti" - tako da hi-hat svira i za vreme brejkova, gudaci imaju kruzno - cirkularno gudalo, trubaci imaju prikacen kompresor i tako dalje, ali je sve to u nekom cilju dobrog zvuka, pa makar taj zvuk i ne postojao u stvarnosti, nego samo "virtualno" ZAR NE?
Dakle, stojim na stanovistu da su tvoje primedbe booolno tacne, ali kod ponekih, koji znajuci za nemogucnosti, to rade NAMERNO, to u cilju interesantnijeg zvuka moze da se opravda - nadam se da si me razumeo, i pored toga sto ponavljam da se potpuno slazem sa tobom, i da cu biti kakav-takav borac protiv neznanja i amaterizma u ovo malo godina sto mi je preostalo, mada tu nema mnogo nade, bar posmatrajuci tzv "mlade, talentovane i kreativne" aranzere i producente....avaj....