View Single Post
Old 17-10-2013, 05:29 PM   #16
psionic
Superoperater

psionic's Avatar

Default Re: Pomoć oko PA snaga?a

Quote:
Originally Posted by wladymeer View Post
Ako je tako, to onda znači da kutijama za razliku od snagaša impendansa ne "opada"? I dalje, onda to neko pojačalo (1200W na 4 Ohms bridged mod) uz ove moje kutije (2 x 300W na 8Ohms) smem da koristim samo do pola?
Impedansa se ne menja. Menja se REZULTUJUCA impedansa ako vezes dve ili vise kutija serijski ili paralelno, pogledaj prvi WIKI link koji sam dao.

Quote:
Originally Posted by wladymeer View Post
I buni me još ovo:

Ja sam bridged mod razumeo kao da spaja dva kanala stereo pojačala u jedan i da samim tim prosto moram da ga i tretiram tako. To jest, da koristim isključivo jedan ulaz i jedan speakon izlaz iz pojačala.
Da, u principu, u mosnom spoju se kutija veze izmedju "dve crvene" znaci izlaz iz jednog kanala na jedan kraj kutije, izlaz iz drugog kanala na drugi kraj kutije, crne tj masa ostaju nepovezane.

Uglavnom je na jednom kanalu, speakon konektor prilagodjen za bridge i ima oznaka kako ga povezivati, kao ovaj gornji speakon sa slike.

--------------------------------------------------------------

Jos jednom - izvini na zabuni, nisam hteo da pisem ovde, jer ljudi uglavnom bodu u pojacala sta god imaju, proizvodjaci prave zastite i prilagodjenja, narocito za PA sisteme, pa sam stvarno mislio da ne unosim komplikacije. Ono sto govorim je iz mog nekog iskustva i znanja, problem je sto ne mogu lepo i tacno kako treba da napisem da bi neko razumeo, cesto pretrcim preko pojmova podrazumevajuci stvari, ignorisuci realnu situaciju, a objasnjavajuci idealne skolske modele i neke krajnje ekstremne slucajeve.

Bogi je bio majstor da objasni ovakve stvari...

U principu - pogledas datasheet tvog amp-a, vidis sta kaze - 8oma 600W bridge, ok, nauci samo ono o paralelnim i rednim vezama, cisto da znas sta radis i to je to.