View Single Post
Old 08-01-2016, 10:56 PM   #2
Jan
Pro Member

Jan's Avatar

Default Re: Oktava mikrofoni

Quote:
Originally Posted by TOSHO View Post
Imam mikrofon se 5600 mk2. Nije da nisam zadovoljan s njima ali često moram rezati visoke i od toga se doslovno ježim. Zbog toga odlučih uzeti neki "tamniji" mikrofon s kojim će biti manje borbe sa sibilantima i naglašenim visokim frekv. Oktava MK 319 mi izgleda odlična kontra se 5600.
Proučio sam sve forume na svim jezicima i neki ljudi se kunu u Oktavu 319, sa modom i bez moda, a neki se kunu u Oktavu mk 105 bez moda.
Oktava 105/319 mi treba za snimanje vokala ( naravno) ali i tambura/gitara tj žičanih instrumenata.
Od preampa koristim SPL gainstation 1, focusrite voicemaster pro i presonus sa kartice (firestudio).
Pitanje glasi:
Koju Oktavu da uzmem svjetliju MK 105 ili tamniju MK 319? Da li je tko probao ( znam da je ) obje i usporedio ih ?

Unaprijed zahvalan
Ja sam na mom SE Z5600 (do duse starijoj beloj verziji) zamenio kapsulu (stavio RK12) i modifikovao kolo (po upustvu Briana Fox-a iz foxaudioresearch-a, ali imas ga na netu, mogu ti poslati upustva). Toplo preporucujem, mikrofon ostaje airy, cak mi se cini da su basovi malo krupniji, odnosno mesnatiji... ali nije vise harsh i sibilantan, veoma "skup" sound, osim ako pevac sam po sebi ne sikce, a znam nekoliko takvih. Mogu ti poslati i semplove ako hoces.

Last edited by Jan; 08-01-2016 at 10:59 PM.
Jan is offline   Reply With Quote