View Single Post
Old 14-07-2005, 09:48 PM   #8
zvincic
Pro Member

zvincic's Avatar

Default Re: Ovdje ni auto tune ne pomaze

Quote:
Originally Posted by Oggy
Slobodno izbaci taj originalni kick kada ga trigerujes i stavi neki novi, ali da bude sam. Ja generalno izbegavam dva kick-a kad god je to moguce iz jednog prostog razloga sto sam misleci da zvuci dobro zamalo zajebao par pesama na proslogodisnjem festivalu, gde sam se bolno suocio sa uzasnim zvukom dva kicka na velikoj snazi. Onda sam trcao kuci i mixao ponovo sa jednim. Dva kicka eventualno mogu da se koriste ako syu dijametralno razlicita, a to znaci da imas jedan tanak i jedan sub kojima se nece ukrstati frekvencije.
upravo to ja i radim...volim da ostavim snimljeni zvuk da da malo zivosti i dinamike a trigani sempl da da meso i dubinu, ako vec original nije snimljen tako.

obicno napravim hipass i nakon njega stavljam drumagog.

Quote:
Soundcraft je takodje grozan i on osim suma malo sta ima.
cemu takvo generaliziranje?

Quote:
Snimci sa Phase kartice se tesko mogu razlikovati po kvalitetu od ostalih budget kartica i glavni krivac za tanko sa mnogo suma je prvo ljudsko neznanje, a drugo Soundcraft.
nije problem toliko u ?umu koliko u tome da sve zvuci tanko.
soundcraft u ovom slucaju nije krivac posto je u pitanju stari studijski pult sa transformatorima na mic. ulazima. on sam po sebi zvuci ok....masno.
ono sto snimi phase zvuci tanko.