|
|||||||
| Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
#19 |
|
Moderator
Join Date: Jun 2007
Location: ) Recording
Posts: 4,432
|
Iskreno, bubnjar mora da nauci da svira. Ima par meseci vezbe do pocetka razmisljanja o snimanju. Ako je bas "stani - pa'ni" za demo, sedite pa nakucajte neki vst bubanj i tako dalje,pa bar pevac neka uci da peva...
Postoje razliciti pristupi snimanju bubnjeva. -Licno mislim da je veoma vazno voditi racuna o overheadima,i njihovoj postavci. Ako ih stavljas nisko,cinele ce biti glasnije u odnosu na ostalo i u samom mix-u kasnije ce "krace trajati", dok ako su izdignutiji, cinele ce biti ujednacenije (sa manjim razlikama po db) sa ostatkom bubnja (nije ni dobro ni lose,prosto je tako...) i u samom mixu ce bubanj biti lepo roomy ako se u mix-u doda lagani limiter i cinele "duze traju"... Sada se igraj sa pozicijama i experimentisi. Isto tako, licno volim da postavim OH-e na otprilike istoj visini,mada sam vidjao da ljudi rade sve i svasta i ovo nije pravilo,ali mi je nekako logicno jer kasnije ide u stereo...jbmlg... Pogasi sve pa samo overima nadji najbolju poziciju, i igraj se. Tu se moze nauciti mnogo. Kasnije dodaj ostalo i obracaj paznju sta se desava,pa usput koriguj i tako... -Uvek mi je bilo bitno da ozvucim kontru. Mada za ovakav vas mjuz,to mozda i nije presudno, za taj posao je i sm57 ok sprava. - Dobos i ne mora od dole da se ozvuci,za ovakve stvari. Moras dosta dobro postaviti mikrofone jedan u odnosu na drugi,pa voditi racuna o faznim zajebima ako ih ima,pa zato slobodno skloni taj "od dole" i stavi ga na kontru. SM 57 je legendaran kao mic na dobosu. EQ volim da oborim na 700Hz-1Khz i za 5-6 db pa i vise,sa malim Q faktorom... - Kick se moze ozvuciti i sa 18 mikrofona i membrana i kuraca i meni najlepse radi kada se dobar basnjak sa nervoznom nogom upari sa jednim dobrim mikrofonom. Kao sa zanama, od napred u rupu, pa napred - nazad u rupi trazis poziciju. D-112 rules! Bubanj mora u startu da zvuci lepo! Od govana se pita ne pravi, tako da ga stimujte,podesite mic-ove,naucite da ga svirate, sve,sve pa onda tek snimanje...! Poz'
__________________
Ljudi hoće da čuju istinu, a ne kako je stvarno bilo! Last edited by Bockie; 26-03-2010 at 11:58 AM. |
|
|
|
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Snimanje bubnjeva | awacs | Dejan Vučković | 39 | 21-12-2009 03:33 AM |
| Molim savjete | sira | Promocija radova | 4 | 08-12-2009 06:51 PM |
| Trebam pomoć i savjete oko ?timanja razglasa!!! | edincic | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 0 | 03-10-2009 02:20 PM |
| Molim pomoć FW | Techy Boy | Computer Hardware | 4 | 09-03-2009 09:40 PM |
| molim pomoć | babilon33 | Kutak za glazbenike. kompozitore, tekstopisce, aran?ere... | 0 | 23-05-2008 01:56 AM |