Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Ostali muzički instrumenti i studijska oprema

Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu

 
 
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 26-03-2010, 11:47 AM   #19
Bockie
Moderator
 
Bockie's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: ) Recording
Posts: 4,432
Default Re: Snimanje bubnjeva - molim pomoć i savjete

Iskreno, bubnjar mora da nauci da svira. Ima par meseci vezbe do pocetka razmisljanja o snimanju. Ako je bas "stani - pa'ni" za demo, sedite pa nakucajte neki vst bubanj i tako dalje,pa bar pevac neka uci da peva...

Postoje razliciti pristupi snimanju bubnjeva.

-Licno mislim da je veoma vazno voditi racuna o overheadima,i njihovoj postavci. Ako ih stavljas nisko,cinele ce biti glasnije u odnosu na ostalo i u samom mix-u kasnije ce "krace trajati", dok ako su izdignutiji, cinele ce biti ujednacenije (sa manjim razlikama po db) sa ostatkom bubnja (nije ni dobro ni lose,prosto je tako...) i u samom mixu ce bubanj biti lepo roomy ako se u mix-u doda lagani limiter i cinele "duze traju"...
Sada se igraj sa pozicijama i experimentisi. Isto tako, licno volim da postavim OH-e na otprilike istoj visini,mada sam vidjao da ljudi rade sve i svasta i ovo nije pravilo,ali mi je nekako logicno jer kasnije ide u stereo...jbmlg...
Pogasi sve pa samo overima nadji najbolju poziciju, i igraj se. Tu se moze nauciti mnogo. Kasnije dodaj ostalo i obracaj paznju sta se desava,pa usput koriguj i tako...

-Uvek mi je bilo bitno da ozvucim kontru. Mada za ovakav vas mjuz,to mozda i nije presudno, za taj posao je i sm57 ok sprava.

- Dobos i ne mora od dole da se ozvuci,za ovakve stvari. Moras dosta dobro postaviti mikrofone jedan u odnosu na drugi,pa voditi racuna o faznim zajebima ako ih ima,pa zato slobodno skloni taj "od dole" i stavi ga na kontru. SM 57 je legendaran kao mic na dobosu. EQ volim da oborim na 700Hz-1Khz i za 5-6 db pa i vise,sa malim Q faktorom...

- Kick se moze ozvuciti i sa 18 mikrofona i membrana i kuraca i meni najlepse radi kada se dobar basnjak sa nervoznom nogom upari sa jednim dobrim mikrofonom. Kao sa zanama, od napred u rupu, pa napred - nazad u rupi trazis poziciju. D-112 rules!

Bubanj mora u startu da zvuci lepo! Od govana se pita ne pravi, tako da ga stimujte,podesite mic-ove,naucite da ga svirate, sve,sve pa onda tek snimanje...!


Poz'
__________________
Ljudi hoće da čuju istinu, a ne kako je stvarno bilo!


Last edited by Bockie; 26-03-2010 at 11:58 AM.
Bockie is offline   Reply With Quote
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Snimanje bubnjeva awacs Dejan Vučković 39 21-12-2009 03:33 AM
Molim savjete sira Promocija radova 4 08-12-2009 06:51 PM
Trebam pomoć i savjete oko ?timanja razglasa!!! edincic Ostali muzički instrumenti i studijska oprema 0 03-10-2009 02:20 PM
Molim pomoć FW Techy Boy Computer Hardware 4 09-03-2009 09:40 PM
molim pomoć babilon33 Kutak za glazbenike. kompozitore, tekstopisce, aran?ere... 0 23-05-2008 01:56 AM


All times are GMT +1. The time now is 08:21 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors