Go Back   Rumski Forum > Audio produkcija > Audio Produkcija - Tehnike

Audio Produkcija - Tehnike Audio in?enjering, usnimavanje, tehnike mixa. Mesto za razmenu iskustva vezanih za DAW produkciju. Imate pitanje? Potreban vam je stručan odgovor? Podelite sa nama tajne produkcije i recording/editing tehnike

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-10-2005, 10:39 PM   #1
SandRob
ton magistar
 
SandRob's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: korcula
Posts: 3,133
Default Re: strings iz semplera

aranzman nesmin minjat! za gitare i mandoline isto iman ispisane note.
jebiga, takav je borbeni zadatak.
ja doma iman srebrni ew, a ode san koristi garitan, koji su mi se svidili najvise radi vibrata koji je kod svih instrumenata ujednacen. medjutin sad, kad san sve poslozi i meni smeta vibrato bas na svakom tonu.
sutra cu provat sto vise napravit sa ew, a onda bi eventualno moga poslat tebi, ako bude primjedbi. vec vidin, da ce skroz nanovo trebat namistat velocitije. sad san brzinski ucita jedno celo iz ew-a i puno su osjetljiviji od garitana.

za bubanj. neznan. nisan nista sampleova nabavlja vec misecima, a i sto san nabavlja nisan bas zadovoljan.
stylus ni ja nikad nisan iskoristi u nijednon stvari. semplira san mu samo kickove i snaree.
inace, od bubnjeva najvise koristin groove master drums, ny drums works, peter erskine, double platinium, steve gadd... dakle, nista posebno i nista novo.
nego, pogledaj ovaj servis. do sad ga nisan koristi, ali kad buden nesto ubuduce ozbiljnije radi, sigurno hocu.
__________________
e, sta covek mora da trpi zbog bandita
SandRob is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2005, 10:58 PM   #2
ANITA
VIP Member
 
ANITA's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Zagreb
Posts: 2,738
Default Re: strings iz semplera

U east westu platinum (ne znam da li su isti kao u silver-u samo bez mic pozicija far i stage?!).... mi je odlicno cello ono sa keyboard swithisima..... od 2 onaj s manje pozicija.. e onda isprobaj te switchise (svaki malo prosviraj) i sigurno ces otkriti jedno odlicno cello! sa odlicnim vibratom, a sve se nekako lijepo utapa...

tamo gdje ga koristim, oni koji stvarno izvrsno cuju (i rade u orkestrima) pa skuze da su ostalo samplovi, ali kao "gdje si snimala ono cello?"....
ANITA is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2005, 11:06 PM   #3
ANITA
VIP Member
 
ANITA's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Zagreb
Posts: 2,738
Default Re: strings iz semplera

Ma skupo mi je ovo. Onda mi moze i Filip odsvirati. Platim i studio i njega (hihi)....
ANITA is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2005, 12:16 AM   #4
SandRob
ton magistar
 
SandRob's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: korcula
Posts: 3,133
Default Re: strings iz semplera

u %! ja ne vidin u silveru ta cela sa svichisima, a sto god da ucinin i koji god sample da stavim (sve san prova) zvuci mi jos losije?!

sad mi je da misljenje prijatej, koji je diplomira orkestraciju i on govori da se njemu semplovi dopadaju, ali da se obavezno jos poigran sa dinamikon, narocito na dugim tonovima i da obavezno koristin sampleove sa brzim atacima di su kratke i razdvojene note.

hm, a ja vise nisan pametan. najboje da ja ovo stavin na bandu nikoliko dana i da se uhitin starih dobrih klapa, gitara i mandolina. to me u zadnje vrime najvise veseli.
__________________
e, sta covek mora da trpi zbog bandita
SandRob is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2005, 01:43 AM   #5
statusband
Senior Member
 
statusband's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Serbia
Posts: 355
Default Re: strings iz semplera

Zasto jednostavno ne koristis neko cello bez vibrata,pa mu zadajes fino Modulatorom sa klavijature vibrato gde je potrebno?U ostalom semplovi oponasaju prave istrumente,pa je logicno da ne mogu da rade kao pravi. Nemoj to da te nervira,po gotovu kada su gudaci u pitanju,javlja se milion problema,potez gudala,atak,sto cuda .
Ako ti gudac vuce linije,uzmi sample sa sporim atakom,a ako prosvira po nekad nesto,uzmi sample sa brzim atakom,ako razmislis malo o prirodi instrumenta,videces da je logicno.
__________________
Gde je neznanje sreca,glupost je biti mudar
statusband is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2005, 06:50 PM   #6
ANITA
VIP Member
 
ANITA's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Zagreb
Posts: 2,738
Default Re: strings iz semplera

Quote:
Originally Posted by SandRob
u %! ja ne vidin u silveru ta cela sa svichisima, a sto god da ucinin i koji god sample da stavim (sve san prova) zvuci mi jos losije?!
Pa kad si sve prilagodio izvornom samplu.... nece zvucati na drugom dobro, sigurno. Da.

Quote:
Originally Posted by SandRob
sad mi je da misljenje prijatej, koji je diplomira orkestraciju i on govori da se njemu semplovi dopadaju, ali da se obavezno jos poigran sa dinamikon, narocito na dugim tonovima i da obavezno koristin sampleove sa brzim atacima di su kratke i razdvojene note.
Diplomirao orkestraciju? Taj smjer ne postoji. Orkestracija je predmet na akademiji kompozicije. No, dobro....

Quote:
Originally Posted by SandRob
hm, a ja vise nisan pametan. najboje da ja ovo stavin na bandu nikoliko dana i da se uhitin starih dobrih klapa, gitara i mandolina. to me u zadnje vrime najvise veseli.
Meni su one tvoje klape na gorgonzoli genijalne! Drzi se ti toga!

Btw.... gdje mogu pogledati kakav je spot za onu pjesmu s djedicom?
ANITA is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2005, 11:16 PM   #7
SandRob
ton magistar
 
SandRob's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: korcula
Posts: 3,133
Default Re: strings iz semplera

fali more, drz se kraja. he, he ))

ma konpoziciju, ne orkestraciju. krivo san reka, ma nema veze.
jebiga, on kaze da su ovi sampleovi odlicni i jos hoce da mu ih posaljen.
sad ti budi pametan?! pita san ga je li mu smeta vibrato, a on je reka da mu se to bas dopada jer da je odsvirano 'espressivo'.

ja jesan prilagodi ovim sampleovima iako san prvo pokusa sa ew, ali mi je zvucalo skroz bezdusno.
onda san jucer prova ponovo sa ew. minja san velocitije, lajere, pokusava prilagodit, ali mi se nikako ne dopada.

inace, ovo i je za jedan zenski materijal na kojemu ce bit samo zivi instrument i u pola pjesama klape.

eto, hvala svima na komentarima. svi su mi koristili, cak i oni sa kojima se ne slazen.

anita, a spot se je vrti na onoj glazbenoj telviziji dosta ovo lito. rekli su mi da je bi i nekoliko puti na dobro jutro... i tako. gura se.
__________________
e, sta covek mora da trpi zbog bandita
SandRob is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2005, 12:54 PM   #8
ANITA
VIP Member
 
ANITA's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Zagreb
Posts: 2,738
Default Re: strings iz semplera

Quote:
Originally Posted by SandRob
anita, a spot se je vrti na onoj glazbenoj telviziji dosta ovo lito. rekli su mi da je bi i nekoliko puti na dobro jutro... i tako. gura se.
Imas li ga u nekom formatu koji mi mozes poslati na meil? Ili na ftp da skinem?

Sto se tice frenda..... na akademiji nazalost ne dobijes uho, stil, niti talenat, samo alat i znanje! Koja je ono nasa poznata glumica rekla: "Pa, ne stvaraju se na akademiji glumci!"? S time zelim reci, ne drzi se tako necijeg misljenja kao da je Bozje samo zato sto ti odgovara. Jesam zlocesta, ha?

No dobro. Necu vise. Posalji stvar kad bude u komadu da cujemo kako zvuci u konacnom obliku! I daj stvarno bi nekako htjela pogledati taj spot sto ste napravili, a tv bas ne gledam puno, pa nekako da ga smanjis i negdje share-as, bilo bi odlicno!

Thanks!
ANITA is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zasto mi je bljutav zvuk iz semplera??? Gianfranco Audio Software 3 07-06-2009 05:20 PM
Strings zmaj Slobodan Marković 0 06-06-2007 10:41 AM
Gudači (strings) Arthur Audio Software 46 20-05-2007 07:56 PM


All times are GMT +1. The time now is 07:13 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors