Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Dizajn i konstrukcija studija

Dizajn i konstrukcija studija Diskusije i pomoc oko svih aspekata dizajna i konstrukcije kucnog/pro studija, gluve ili kontrolne sobe, tretman zidova i materijala...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-09-2007, 01:45 PM   #1
boggy
Moderator
 
boggy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Location: Beograd
Posts: 6,200
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Quote:
Originally Posted by grada27 View Post
Kako sam razumeo nema neke drasticno velike primedbe na ceo projekat.
....
Ne, drasticno velikih primedbi nemam, osim sundjera....
Kao sto sam vec vise puta ponovio ... u prodaji preovladjuje tapetarski sundjer, koji nije dobar. Onog drugog nisam do sada uspeo da nadjem, osim u Primacoustics i Auralex paketima... koji su skupi.

To je sve... ostalo se moze uraditi na mnogo raznih nacina.. ti si izabrao jedan i teraj tako...


pozdrav

bogi
__________________
@Facebook
@Instagram
Email: boggy@myroom-acoustics.com

--"We can never see past the choices we don't understand." (Oracle, The Matrix Reloaded)
boggy is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 02:06 PM   #2
grada27
Senior Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Beograd,VRACAR
Posts: 526
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Znam,ali ovo nije sundjer klasican vise lici na onaj materjal sto se oblazu cevi i samo ime mu govori, termo silent,uzeo sam ga na preporuku i skida neznam tacno koliko decibela mada sam na internetu kasnije video da je dobar za utisavanje udarne buke,ali sad sta je tu je u zemlji Srbiji je sve komplikovano,a toliko proizvodjaca svakakvih materjala sto se tice zvuka,akustike i svega,ali nama nedostupan nego dovijaj se i krpi kako mozes.
Cuo sam za neki silikon kojim se zalivaju spojevi,da li mozda znas kako se zove i ima li ga u prodaji?

Pozdrav!

Last edited by grada27; 04-09-2007 at 04:27 PM.
grada27 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 05:26 PM   #3
DEMONIO
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Nis
Posts: 184
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Quote:
Originally Posted by grada27 View Post
Cuo sam za neki silikon kojim se zalivaju spojevi,da li mozda znas kako se zove i ima li ga u prodaji?
Ako na spojeve izmedju AMZA AD ploca onda ti treba akrilni silikon ukoliko planirash da ih farbash jer se farbaju poludisperzivnim ili akrilnim bojama na vodenoj bazi.

Kao shto reche dr. Ru: "Jos jedan razlog za silikon: lepo ce da "vakumira" spojeve ploca"
DEMONIO is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 05:59 PM   #4
grada27
Senior Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Beograd,VRACAR
Posts: 526
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Ne,ne, nemam azma ad ploce,finis je osb ploca,pa na spojeve istih bih isao sa tim silikonom i izmedju poda i zida i zida i plafona ustvari na svim spojevima.Znaci koji silikon koji zaptiva osb plocu(IVERICU)??Azmafon razmisljam jos, da li da stavim u sam rostilj ili spolja?

Pozdrav!
grada27 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2007, 07:20 PM   #5
grada27
Senior Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Beograd,VRACAR
Posts: 526
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Elvir Commerce - PolymaxItalia - Termo zvucna izolacija za zidove

Kopajuci po netu natrcim na neku nasu firmu,tj. prestavnistvo neke italijanske firme koja proizvodi i ima dosta veliki izbor materjala za zvucnu izolaciju, e sad mene zanima od svih ponudjenih materjala koji da uzmem, ustvari ovo je pitanje za Boggy-a sta on misli o istim dali vredi tako nesto kupovati naprimer umesto osb ploca?Hvala unapred na savetu!

Veliki Pozdrav!
grada27 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2007, 07:38 PM   #6
boggy
Moderator
 
boggy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Location: Beograd
Posts: 6,200
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Quote:
Originally Posted by grada27 View Post
Elvir Commerce - PolymaxItalia - Termo zvucna izolacija za zidove

Kopajuci po netu natrcim na neku nasu firmu,tj. prestavnistvo neke italijanske firme koja proizvodi i ima dosta veliki izbor materjala za zvucnu izolaciju, e sad mene zanima od svih ponudjenih materjala koji da uzmem, ustvari ovo je pitanje za Boggy-a sta on misli o istim dali vredi tako nesto kupovati naprimer umesto osb ploca?Hvala unapred na savetu!

Veliki Pozdrav!
Bili smo kod njih, prosle godine,... pokusali da narucimo neki od tih materijala, medjutim, imali su ih u nekim simbolicnim kolicinama na stovaristu, a trebalo je da se ceka nekoliko meseci na dostavu iz italije

po ceni.. u grubo, su oko deset puta skuplji od azmafona.


pozdrav

bogi
__________________
@Facebook
@Instagram
Email: boggy@myroom-acoustics.com

--"We can never see past the choices we don't understand." (Oracle, The Matrix Reloaded)
boggy is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2007, 07:56 PM   #7
grada27
Senior Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Beograd,VRACAR
Posts: 526
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Da li su i deset puta bolji od azme?Zanima me konkretno koji od materjala mi predlazes da porucim, normalno ja bi onaj koji najvise moze da zustavi zvuk.Ako imas neku informaciju, koji je po tvom misljenju, od ponudjenih materjala dobar.Jos jednom da ti se zahvalim na savetima i neznam da li bi bilo ok da okacim i neku fotku ,sigurno bi ti vise pomoglo u davanju komentara.

Veliki pozdrav!
grada27 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2007, 09:00 PM   #8
sasaristic
Senior Member
 
sasaristic's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 586
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Quote:
Originally Posted by grada27 View Post
Znam,ali ovo nije sundjer klasican vise lici na onaj materjal sto se oblazu cevi i samo ime mu govori, termo silent,uzeo sam ga na preporuku i skida neznam tacno koliko decibela mada sam na internetu kasnije video da je dobar za utisavanje udarne buke,ali sad sta je tu je u zemlji Srbiji je sve komplikovano,a toliko proizvodjaca svakakvih materjala sto se tice zvuka,akustike i svega,ali nama nedostupan nego dovijaj se i krpi kako mozes.
Cuo sam za neki silikon kojim se zalivaju spojevi,da li mozda znas kako se zove i ima li ga u prodaji?

Pozdrav!

UUuuuu neko te je grdno zeznuo za termosilent....prodajem taj materijal vec godinama i njegova osnovna namena su plivajuci podovi....znaci materijal nema nikakva apsorbciona svojstva (expandirani polietilen niske gustine...)

te decibele koje si video odnose se na merenja konstruktivne izolovanosti ploce i estriha...merenja se obavljaju u sobi ispod.
sasaristic is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2007, 09:04 PM   #9
sasaristic
Senior Member
 
sasaristic's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 586
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Inace ista firma ima solidne apsorbere cija je gustina oko 100 kg/m3 , i to je otprilike i neki maximum za sundjeraste (expandirani poliuretan) materijale.Cene pogledaj na www.izoterm-plama.si otprilike po tim cenama ih mi i ovde dilujemo.
sasaristic is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2007, 09:19 PM   #10
boggy
Moderator
 
boggy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Location: Beograd
Posts: 6,200
Default Re: Prostor Za Probe I Studio

Quote:
Originally Posted by sasaristic View Post
Inace ista firma ima solidne apsorbere cija je gustina oko 100 kg/m3 , i to je otprilike i neki maximum za sundjeraste (expandirani poliuretan) materijale.Cene pogledaj na www.izoterm-plama.si otprilike po tim cenama ih mi i ovde dilujemo.



videli smo proizvode koje zastupate na sajmu PackTech... ili kako se vec zvao... pa sto ne kazes da ti to radis?


pozdrav

bogi
__________________
@Facebook
@Instagram
Email: boggy@myroom-acoustics.com

--"We can never see past the choices we don't understand." (Oracle, The Matrix Reloaded)
boggy is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
kako najbolje sredit ovaj prostor za studio?pls ninowash Dizajn i konstrukcija studija 1 08-05-2009 12:36 AM
Snimanje probe??? korenjak Ostali muzički instrumenti i studijska oprema 13 03-06-2008 11:54 PM
Zr festival... Fotke sa prve probe Oggy Promocija radova 39 30-08-2006 10:48 AM


All times are GMT +1. The time now is 12:41 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors