|
|||||||
| Monitoring Aktivni i pasivni zvučnici, slu?alice, pojačala |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 | |
|
Member
Join Date: Apr 2006
Location: Beograd
Posts: 342
|
Quote:
Pozz |
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Pro Member
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
|
Ni od Fostexa neces dobiti ono sto zelis, a zelis Auratone.
A drugo, mislim da je vreme da se manemo starih navika od pre 15-20 godina jer niko vise u kuci nema mali krdzavi tranzistor, pa da nam to bude referenca da ako tu dobro zvuci onda ce svuda. Danas kada imas za 50 eura ceo DVD 5.1 sistem koji svira od MP3 do wav-a mislim da je suludo vise o tome diskutovati. Stalno smo kontradiktorni - hocemo HiEnd Audio a sa druge strane MP3 i krdzavi mali zvucnici...jednostavno ne ide. I na kraju svega, zbog cega bi davao par stotina eura da bi imao lo fi zvuk kada to isto mozes dobiti od cige na najlon pijaci za 200 dinara ?...ako je samo zbog imena i shminke onda ok, ince ne vidim drugu svrhu.
__________________
Be more PRO less TOOL... Last edited by Moritz; 27-09-2007 at 05:29 PM. |
|
|
|
|
|
#3 | |
|
Member
Join Date: Apr 2006
Location: Beograd
Posts: 342
|
Quote:
Pa ja sam u svom prvom postu lepo rekao da naravno zelim Auratone ali ih je skoro nemoguce naci u dobrom stanju. Nije problem u starim navikama... Dobre stvari radjene pre 15 ,20,ili vise godina na tim i slicnim imitacijama krdzavih tranzistora i dan danas zvuce dobro na tim istim hi end 5.1 itd sistemima kao to su zvucale dobro i onda na mnoogo manje naprednim tehnologijama i nije slucajno sto i danas u najskupljim studijima imas obavezno par zvucnika poput matorih Auratona. Takodje, radio sam na njima i znam sta dobijam iz njih kao sto kad bi neko danas izbacio bolje zvucnike koji rade isti posao kao moji NS10,ja bih i dalje ganjao svoje ne zato sto ne pratim trendove ili zato sto mislim da je staro bolje,vec zato sto poznajem svoj monitoring. Dvd 5.1 i sl sisteme necu ni komentarisati.Licno mislim da je zvuk krdzavih tranzistira od pre 15,20 godina mnogo manje nakazan od njihovog,sto mi ponovo dokazuje da je lo fi sistem i te kako neophodan ako si ozbiljan u nameri da uradis dobar mix. Prenecu cigama sa najlon pijace tvoj predlog,al se bojim da kad shvate da su referentni,da ce da podignu cene ...Pozz |
|
|
|
|
|
|
#4 | |
|
Pro Member
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
|
Quote:
.Najbitnije je da se mi razumemo, sve je stvar navike
__________________
Be more PRO less TOOL... |
|
|
|
|
|
|
#5 | |
|
Member
Join Date: Apr 2006
Location: Beograd
Posts: 342
|
Quote:
Pozz |
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Pro Member
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,353
|
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Member
Join Date: Apr 2006
Location: Beograd
Posts: 342
|
|
|
|
|
|
|
#8 | |
|
Junior Member
Join Date: Jan 2012
Location: Bosna
Posts: 47
|
Quote:
Last edited by radijator1; 27-02-2014 at 11:37 AM. |
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Pro Member
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
|
Quote:
.... Kada bi stvarno znao svrhu malih kutija, koje god marke one bile, tada bi razumeo svrhu mog posta...a ovako slobodno robuj "standardima" i ostalim "cujenjima koje ne mozes nigde drugo cuti" . A to o faznim razlikama kod vise-sistemskih kutija....da, manje vise postoje kod svake kutije barem u nekoj meri, ali cu se tu sloziti sa Bockiem...koga su ti fazni problemi sprecili da uradi dobar mix ili napise hit pesmu?.... Gearslutz je postao, cast izuzecima, teska zuta stampa....zagrejte stolicu jedno 10-12 sati na dan svaki dan i tako nekoliko godina i sve ce vam se samo reci ...iskustvo i upornost resavaju sve misterije ovog posla
__________________
Be more PRO less TOOL... |
|
|
|
|
|
|
#10 | |
|
Junior Member
Join Date: Jan 2012
Location: Bosna
Posts: 47
|
Quote:
Last edited by radijator1; 27-02-2014 at 11:36 AM. |
|
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Avantone CV-12 | gorjan | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 18 | 28-06-2010 03:39 PM |
| Vase misljenje o... | kravadinka | Audio Software | 5 | 02-02-2009 09:49 PM |
| Auratone -> Avantone | puRe | Monitoring | 39 | 22-07-2006 11:14 AM |
| Misljenje - Sampler ? | Color | Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika | 21 | 30-09-2005 09:52 PM |