Go Back   Rumski Forum > Audio produkcija > Gitarska Produkcija

Gitarska Produkcija Snimanje, procesiranje, miksanje gitara - potrazite pomoc ovde

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-05-2008, 01:29 AM   #1
LAMPASH
Pro Member
 
LAMPASH's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Smorville
Posts: 929
Default Re: Bubrezi...?

Quote:
Originally Posted by OFF View Post
Treba mi neki guit-in za DAW, pa sam dobio vise preporuka za PODove. E, sad, nisam u situaciji da kupim XT pro, ni x3 cak ...... da li vredi icemu onaj POD 2.0, ili bar za XT da se nategnem.... ili da cekam malo, pozajmim nesto za ova snimanja (mogu da dobijem i Vox tonelab LE, ili Boss GT8)?

Pod 2.0 je ispod 150e, cini mi se....takodje, mogu da uzmem GT5 za 200e, ali kontam da je to vise live sprava.

Meni bukvalno treba nesto za klince koji nemaju kvalitetna pojacala...


Koja je zapravo razlika u generacijam pod-ova (2.0, Xt, X3).... broj simulacija ili i njihov kvalitet? Kako to sve zvuci u poredjenju sa soft simulacijama?

Koliko pitanja.....hehehe

Hvalaaa
Ajde i ja da ti pripomognem.Prvo Line6 simulacije u svim uredjajima zvuce isto jer imaju isti software,samo je fora u broju modela.Koliko sam shvatio,tebi treba sprava koju ces koristiti u studiju samo za snimanje gitara ,a za to bi ti posao zavrsavao neki Line6 Toneport UX2 koji je oko 150 evrica(valjda) i sa kojim u startu imas 18 modela pojacala,5-6 modela za bas,nekoliko pedala i gomilu efekata.Prednost njega u odnosu na POD 2 je sto se moze upgradeovati do 74 modela pojacala i gomila na kvadrat efekata kroz razne packove.Ako se dobro secam,poslednja cena za sve packove je 160$,a ti mozes da kupujes packove koji su ti najpotrebniji,a cena svakog je od 25 do 50 $.Ono sto je jako bitno sto mozes da pazaris i tu varijantu da sve te efekte koje imas koristis kao VST pluginove.Mana je ta sto za razliku od POD-a UX koristi procesor racunara,ali za danasnje masine i u odnosu na druge soft simulatore je skoro neprimetan.U sustini,to ti je eksterni interfejs koji ima svoj ASIO driver i funkcionise kao bilo koja zvucna karta.Sto se tice PODova,mislim da ti je najbolje resenje PODxt jer kao i za Toneport vaze ista pravila za upgrade koji je u poslednje vreme Line6 sveo na verovatno minimalnu cenu.Sto se tice poredjenja sa soft simulacijama,Line6 je i dalje u samom vrhu sto se tice recordinga dz,dz,dz gitara.Ok je i za "prljave" lead gitare pa i za clean,mada je meni predstavljao problem da napravim dobar clean preset za fingerpicking,mada ni nemam gitaru dobru za to.Od soft simulatora najozbiljnija konkurencja Line6-u je Revalver MK III koji kosta 300$ i koji verovatno jedini vredi platiti(moje subjektivno misljenje).Nadam se samo da te nisam jos vise zbunio
__________________
-"A sta pisalo na vrata?"


-"Odavde niko ne izlazi nejeban!"
LAMPASH is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2008, 09:39 AM   #2
OFF
Pro Member
 
OFF's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Uzicka Republika
Posts: 6,171
Default Re: Bubrezi...?

Quote:
Originally Posted by KIRK View Post
Ajde i ja da ti pripomognem.Prvo Line6 simulacije u svim uredjajima zvuce isto jer imaju isti software,samo je fora u broju modela.Koliko sam shvatio,tebi treba sprava koju ces koristiti u studiju samo za snimanje gitara ,a za to bi ti posao zavrsavao neki Line6 Toneport UX2 koji je oko 150 evrica(valjda) i sa kojim u startu imas 18 modela pojacala,5-6 modela za bas,nekoliko pedala i gomilu efekata.Prednost njega u odnosu na POD 2 je sto se moze upgradeovati do 74 modela pojacala i gomila na kvadrat efekata kroz razne packove.Ako se dobro secam,poslednja cena za sve packove je 160$,a ti mozes da kupujes packove koji su ti najpotrebniji,a cena svakog je od 25 do 50 $.Ono sto je jako bitno sto mozes da pazaris i tu varijantu da sve te efekte koje imas koristis kao VST pluginove.Mana je ta sto za razliku od POD-a UX koristi procesor racunara,ali za danasnje masine i u odnosu na druge soft simulatore je skoro neprimetan.U sustini,to ti je eksterni interfejs koji ima svoj ASIO driver i funkcionise kao bilo koja zvucna karta.Sto se tice PODova,mislim da ti je najbolje resenje PODxt jer kao i za Toneport vaze ista pravila za upgrade koji je u poslednje vreme Line6 sveo na verovatno minimalnu cenu.Sto se tice poredjenja sa soft simulacijama,Line6 je i dalje u samom vrhu sto se tice recordinga dz,dz,dz gitara.Ok je i za "prljave" lead gitare pa i za clean,mada je meni predstavljao problem da napravim dobar clean preset za fingerpicking,mada ni nemam gitaru dobru za to.Od soft simulatora najozbiljnija konkurencja Line6-u je Revalver MK III koji kosta 300$ i koji verovatno jedini vredi platiti(moje subjektivno misljenje).Nadam se samo da te nisam jos vise zbunio

Naprotiv

Najbitnija informcija mi je eventualna razlika u zvuku izmedju raznih Podova za koju kazes da ne postoji. TAkodje, ako je to sve bolje od NI GR ili amplitube i sl..... 150e je cena jednog solidnog di-boxa


Ima li konflikta nekad izmedju npr UX2 i glavne zvucne?

E, da....ako gitarista ima svoju omiljenu od/dist pedalu (neki DS2, MZ, Big M..... nebitno), smem li da povezem neki pod (npr UX2) posle te pedale i da ga trtiram kao klasican amp?
__________________
.....Snimam sve (u)zivo .....

Last edited by OFF; 14-05-2008 at 09:48 AM.
OFF is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2008, 11:52 AM   #3
LAMPASH
Pro Member
 
LAMPASH's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Smorville
Posts: 929
Default Re: Bubrezi...?

NEma konflikta,ja imam i UX i terratec zvucnu.Sto se tice drugog pitanja,ja sam samo ispred UX-a vezivao wah-wah pedalu i to radi,distorzije nisam.
P.S. UX2 nije POD(bubreg),vec eksterni audio interfejs ili sto neki greskom nazivaju externom zvucnom kartom(ne moze biti karta jer se ne bode ni u kakav slot).
__________________
-"A sta pisalo na vrata?"


-"Odavde niko ne izlazi nejeban!"
LAMPASH is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2008, 05:17 PM   #4
dawid
Senior Member
 
dawid's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: backi petrovac
Posts: 447
Default Re: Bubrezi...?

Quote:
Originally Posted by OFF View Post
Naprotiv

Najbitnija informcija mi je eventualna razlika u zvuku izmedju raznih Podova za koju kazes da ne postoji. TAkodje, ako je to sve bolje od NI GR ili amplitube i sl..... 150e je cena jednog solidnog di-boxa


Ima li konflikta nekad izmedju npr UX2 i glavne zvucne?

E, da....ako gitarista ima svoju omiljenu od/dist pedalu (neki DS2, MZ, Big M..... nebitno), smem li da povezem neki pod (npr UX2) posle te pedale i da ga trtiram kao klasican amp?
moze. ja sam tako snimio ceo nas poslednji album. Metal zone u line6 ,tamo izaberes amp i to je to
dawid is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2008, 04:34 AM   #5
Dushan_S
Pro Member
 
Dushan_S's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,724
Default Re: Bubrezi...?

Quote:
Originally Posted by OFF View Post
Naprotiv

Najbitnija informcija mi je eventualna razlika u zvuku izmedju raznih Podova za koju kazes da ne postoji. TAkodje, ako je to sve bolje od NI GR ili amplitube i sl..... 150e je cena jednog solidnog di-boxa


Ima li konflikta nekad izmedju npr UX2 i glavne zvucne?

E, da....ako gitarista ima svoju omiljenu od/dist pedalu (neki DS2, MZ, Big M..... nebitno), smem li da povezem neki pod (npr UX2) posle te pedale i da ga trtiram kao klasican amp?
Nemoj da uzima? Toneport UX nikako, osim ako nema? audio kartu pa ti trebaju ulazi izlazi i mikrofonski preamp, ?to dobija? uz UX. Pogledaj gold VST pack Line6-a, tu dobije? DI, vi?e modela nego sa toneportom plus jo? i to isto kao vst pluginovi, a razlika u ceni nije neka. Uostalom pogledaj i sam uporedi na sajtu.

Razlika u zvuku kod podova postoji između starih POD-ova, tj keca, POD-a 2.0, POD PRO-a, floor POD-a i sprava koje su zasnovane na Gearbox software-u. Znači ako ima Gearbox, to je novija generacija modelinga, nije bitno nu?no da je sam proizvod novijeg datuma, po?to Line6 jo? uvek rabe staru tehnologiju za neke proizvode.
__________________
"Ni pro?li put nisam verovao u reinkarnaciju"
www.triggerband.net
www.facebook.com/bandtrigger
Dushan_S is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2008, 02:11 PM   #6
LAMPASH
Pro Member
 
LAMPASH's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Smorville
Posts: 929
Default Re: Bubrezi...?

Da,Gold Bundle!Potpuno sam zaboravio na Line6 Gearbox gold bundle koji sada kosta samo 150$, a bio je ranije oko 500-600$.Sa njime dobijas kao sto rece Dusan i DI a od softwarea imas 78 modela pojacala za gitaru sa dvadesetak cab-ova,22 bas pojacala i 80 efekta sto je u poredjenju sa UX-om MNOGO vise, a razlika u ceni je nekih 10-20 evra.Ubedljivo najbolja varijanta za snimanje gitare i basa.Zaboravi UX koji sam ti prvo predlozio.
__________________
-"A sta pisalo na vrata?"


-"Odavde niko ne izlazi nejeban!"
LAMPASH is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2008, 02:15 PM   #7
Max
Pro Member
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,353
Default Re: Bubrezi...?

.... a je l' i dalje onda mora da se slusa peko line 6 drivera , ili mogu kao covek da teram sa svojim standardnim ???


Pozdrav
Max is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 12:52 AM   #8
OFF
Pro Member
 
OFF's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Uzicka Republika
Posts: 6,171
Default Re: Bubrezi...?

Quote:
Originally Posted by KIRK View Post
Da,Gold Bundle!Potpuno sam zaboravio na Line6 Gearbox gold bundle koji sada kosta samo 150$, a bio je ranije oko 500-600$.Sa njime dobijas kao sto rece Dusan i DI a od softwarea imas 78 modela pojacala za gitaru sa dvadesetak cab-ova,22 bas pojacala i 80 efekta sto je u poredjenju sa UX-om MNOGO vise, a razlika u ceni je nekih 10-20 evra.Ubedljivo najbolja varijanta za snimanje gitare i basa.Zaboravi UX koji sam ti prvo predlozio.
Pa i ja gledah.....500e, pa sve mislim Dule me lozi

E, pa super, to je to sto mi treba, di-box, vst, gomila simulacija... milina.

Samo da ponovim i Maxovo pitanje, mogu li da zaobidjem njegov driver i radim normalno sa RMEom, samo?
__________________
.....Snimam sve (u)zivo .....
OFF is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 05:08 PM   #9
Mancha
Member
 
Mancha's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Zemun
Posts: 92
Default Re: Bubrezi...?

Trebalo bi da moze, posto je plugin kao svaki drugi, t.j. ne zanima ga sta mu dajes kao ulaz. Nisam siguran kolika je latencija samog plugina.
Mancha is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2008, 08:37 PM   #10
Dushan_S
Pro Member
 
Dushan_S's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,724
Default Re: Bubrezi...?

Quote:
Originally Posted by Max View Post
.... a je l' i dalje onda mora da se slusa peko line 6 drivera , ili mogu kao covek da teram sa svojim standardnim ???


Pozdrav
Quote:
Originally Posted by OFF View Post
Pa i ja gledah.....500e, pa sve mislim Dule me lozi

E, pa super, to je to sto mi treba, di-box, vst, gomila simulacija... milina.

Samo da ponovim i Maxovo pitanje, mogu li da zaobidjem njegov driver i radim normalno sa RMEom, samo?
DI mora biti priključen uvek takoreći kao dongle. E sad zavisi od zamisli to za usnimavanje. Trebalo bi da je otprilike ova varijanta
Moguće je pripaliti gearbox uključiti se u Line6 DI, slu?ati u realtime-u kroz Gearbox software koji je otvoren dok je otvorena i aplikacija u kojoj radite, ajd na primer Cubase. Snima se ono ?to se čuje kroz gearbox, a slu?ate na čemu ?elite.
Varijanta 2, snimate kroz DI slu?ate kroz gearbox, unimavate čist neofarban DI, zatim otvorite pluginove na kanalu i onda naravno ostaje mogućnost da se kasnije farba koriguje
Varijanta 3, DI je dongle, usnimavate kroz neki drugi lanac čistu gitaru, slu?ate kroz upaljen monitoring kanala na kom su otvoreni pluginovi Line6, latencija naravno mora biti niska.

U svim varijantama trebalo bi da je moguće normalno slu?ati kroz RME na primer. Jer fakat i ne postoji druga mogućnost, jel, uz ceo pack dolazi samo DI.
Ako vas la?em, mo?da vas la?em za to da mo?ete slu?ati kroz gearbox dok usnimavate. Znam da na UX-u valjda moraju biti upaljeni drajveri Line 6 ali ovde bi bilo sumanuto, jer nema Line6 kartice koja bi imala out-e. Dakle ovoliko mogu pomoći ali toplo preporučujem posetu Line 6 forumima
__________________
"Ni pro?li put nisam verovao u reinkarnaciju"
www.triggerband.net
www.facebook.com/bandtrigger
Dushan_S is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:25 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors