Go Back   Rumski Forum > Aktivnosti > Razno

Razno pricajte o svemu ostalom vezano za muziku i PC produkciju, predstavite sebe, svoj band, also speak in english about pro audio production...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-09-2008, 09:58 PM   #1
DaBear
VIP Member
 
DaBear's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: London UK
Posts: 5,794
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Quote:
Originally Posted by Mika Technika View Post
sto se svi tako lozite na tog benasija?

ma niko se ne lozi....nego, lepo je videti kako neko sa minimalnom opremom i maksimalnom idejom i to jos iz Italije, uradi nesto tako....nije mala stvar.

I on lepo kaze da u Italiji, jedino sa dance muzikom moze da se izadj van granica italije...kaze da pop, njihov hio hop / rap ili rock, jednostavno ne radi preko, ali dance muzika - radi!
DaBear is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 10:01 PM   #2
Mika Technika
Pro Member
 
Mika Technika's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Novi Sad
Posts: 2,604
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

jasno mi je to sve, pitam zato sto malo-malo pa neko otvori temu vezanu za benasija.
Mika Technika is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 09:34 AM   #3
alavuk
Pro Member
 
alavuk's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Skopje
Posts: 4,664
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Quote:
Originally Posted by DaBear View Post
ma niko se ne lozi....nego, lepo je videti kako neko sa minimalnom opremom i maksimalnom idejom i to jos iz Italije, uradi nesto tako....nije mala stvar.

I on lepo kaze da u Italiji, jedino sa dance muzikom moze da se izadj van granica italije...kaze da pop, njihov hio hop / rap ili rock, jednostavno ne radi preko, ali dance muzika - radi!

kako ne moze pop rock da izadje van granica italije , sta je onda eros ramacoti ili onaj "reper" djovanoti ??? da nisu mozda iz tunisa ???

ne volim ih previse (italijane) ali jesu majstori sto se tice "komerc" muzike bilo kog pravca da se dohvate
__________________
menjam nove fosile za ritam masinu ...





xxx says : "Preko dana zemljoradnik a nocu disko zvezda"
alavuk is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 01:55 PM   #4
DaBear
VIP Member
 
DaBear's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: London UK
Posts: 5,794
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Quote:
Originally Posted by alavuk View Post
kako ne moze pop rock da izadje van granica italije , sta je onda eros ramacoti ili onaj "reper" djovanoti ??? da nisu mozda iz tunisa ???

ne volim ih previse (italijane) ali jesu majstori sto se tice "komerc" muzike bilo kog pravca da se dohvate


Pa jesu iz Italije (ne iz Tunisa) ali gde su izasli? Koliko daleko? Ovde se bogami ni "Razmazoti ni Djoganoti " nisu vrteli po radiju i TV-u.
To sto se kod nas vrti, ne znaci bas nista!!

@ Hollywood...sta da ti kazem. Misa u ruku, pa klikci, radi, uci, slusaj....sve moze - ako znas kako!

Last edited by DaBear; 09-09-2008 at 01:58 PM.
DaBear is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 02:13 PM   #5
Max
Pro Member
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,353
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Quote:
Originally Posted by DaBear View Post
@ Hollywood...sta da ti kazem. Misa u ruku, pa klikci, radi, uci, slusaj....sve moze - ako znas kako!
Slazem i podrzavam !!!

Od legendi i " neuhvatljivih " produkcija ( a razlog misterije je neznanje kao i obicno .... ) mi se kenja


Pozdrav
Max is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 02:32 PM   #6
alavuk
Pro Member
 
alavuk's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Skopje
Posts: 4,664
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Quote:
Originally Posted by DaBear View Post
Pa jesu iz Italije (ne iz Tunisa) ali gde su izasli? Koliko daleko? Ovde se bogami ni "Razmazoti ni Djoganoti " nisu vrteli po radiju i TV-u.
To sto se kod nas vrti, ne znaci bas nista!!
naravno da ne znaci nista djovanoti ali eros ramacoti je malo drugacija prica , ipak se zna za njega ... naravno da su iz italije to iz tunisa sam malo ironicno rekao ali dobro ...
__________________
menjam nove fosile za ritam masinu ...





xxx says : "Preko dana zemljoradnik a nocu disko zvezda"
alavuk is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 09:55 PM   #7
Eeva_r&b
moderator
 
Eeva_r&b's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Beograd
Posts: 355
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Al se ovde strasti razbuktase..

Slazem se ,Eros je pevac sa dugogodisnjom karijerom i jedan od najpoznatijih italijanskih pop pevaca danasnjice...malo je grubo negirati koliko je daleko stigao sa karijerom,stoga bih postavila isto pitanje koje je i DaBear postavio ('ali gde su izasli? Koliko daleko?') o njemu samome,posto mu je izgleda bitnije koliko odredjena muzika ima slusalaca,a ne kvaliteta.
(uz svo duzno postovanje prema Da Bear-u,ovim NIKAKO nisam pokusala da ga uvredim niti umanjim znacaj njegove karijere;niti na to imam ikakvo pravo,vec samo da ga podsetim koliko je 'uspeh' relativan pojam,mozda je zapravo i on sam po nekim tudjim merilima neuspesan muzicar.)

Druga stvar,ako cemo vec po kvantitetu odredjivati kvalitet i pravdati kich obrazlozenjem da ne moze svako biti popularan i da je to umece,verujem da u tom slucaju Srbiji imamo velikih neponovljivih talenata u nasem avangardnom zanru zvanom TURBO FOLK.


Veliki pozdrav svima!

Quote:
Originally Posted by alavuk View Post
naravno da ne znaci nista djovanoti ali eros ramacoti je malo drugacija prica , ipak se zna za njega ... naravno da su iz italije to iz tunisa sam malo ironicno rekao ali dobro ...
__________________
www.myspace.com/eevamusic

"There is no such thing as standing still when it comes to progress.You're either moving forward,or backwards."
Eeva_r&b is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 11:27 PM   #8
DaBear
VIP Member
 
DaBear's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: London UK
Posts: 5,794
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Quote:
Originally Posted by Eeva_r&b View Post
Al se ovde strasti razbuktase..

Slazem se ,Eros je pevac sa dugogodisnjom karijerom i jedan od najpoznatijih italijanskih pop pevaca danasnjice...malo je grubo negirati koliko je daleko stigao sa karijerom,stoga bih postavila isto pitanje koje je i DaBear postavio ('ali gde su izasli? Koliko daleko?') o njemu samome,posto mu je izgleda bitnije koliko odredjena muzika ima slusalaca,a ne kvaliteta.
(uz svo duzno postovanje prema Da Bear-u,ovim NIKAKO nisam pokusala da ga uvredim niti umanjim znacaj njegove karijere;niti na to imam ikakvo pravo,vec samo da ga podsetim koliko je 'uspeh' relativan pojam,mozda je zapravo i on sam po nekim tudjim merilima neuspesan muzicar.)

Druga stvar,ako cemo vec po kvantitetu odredjivati kvalitet i pravdati kich obrazlozenjem da ne moze svako biti popularan i da je to umece,verujem da u tom slucaju Srbiji imamo velikih neponovljivih talenata u nasem avangardnom zanru zvanom TURBO FOLK.


Veliki pozdrav svima!


rasplamsalo se nego sta....!! he,he...
ma ljudi, sve je to dobro..svaka rupa nadje svoju zakrpu...
Konkretno, nemam nista protiv Razmazotija....prodao covek 40Miliona ploca...(jel i to spada u kvantitet??) ...ima svoju publiku, pretezno Evropa (oni koji ne pricaju engleski) i Spansko govorno podrucje (sve ploce radi i na spanskom!!) Juzna Amerika..itd
Mora na spanskom - bolje se prodaje nego Italijanski..! (jel se prodao zbog toga..? )

Da li je kvalitetno, ne znam a i ne zanima me iskreno,

A sto se tice moje "karijere"..he,he...koje karijere? Muzicar..?? he, he..pa ja sam bubnjar (zadnji put svirao bubanj pre 25 godina!)...a ovo sa dva prsta nabadanje po sintiju i kut'n'paste job sa samplovima...? jel to muzika?

U (danasnjem) muzickom biznisu sve se zaboravlja nenormalno brzo....to sto si danas neka faca na nekom chartu - sutra sve boli uvo za tebe...koga to zanima??

Kvalitet...cega? Za koga? Zbog cega? Koga briga...uopste?

al sam zacrneo....ufff brate!? a?
DaBear is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 11:36 PM   #9
Braca
Senior Member
 
Braca's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 602
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

Ja tebe nista ne razumem iako si u Londonu, znaci li to da Vasil hadzimanov bend dzabe trosi struju jer nije poznat u GB, sta ti ustvari hoces da kazes svet je ludilo i ajmo sad svi u to ludilo, lova brate, pa nije sve ni u lovi a ni u Londonu, ima malo muzike i na Kubi a nije na top listi, i fala bogu ne koriste semplove. Nego ja slabije kapiram pa mi treba razjasniti u cemu je poenta?
Braca is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008, 11:44 PM   #10
HeatMan
Moderator
 
HeatMan's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Beograd
Posts: 3,720
Default Re: Benassi brothers studio u Future Music

da zaboravlja se na sve.. ako radish takvu muziku.. neshto ne verujem da ce se zaboraviti bocceli.. hoce li?

mislim da se chak ni busta rhymes nece zaboraviti, ako cemo vec o komercijalnijem pristupu muzici..

malo vishe "electro" zvuk? prodigy? crystal method?

da, da.. house nema veze sa ovakvom muzikom, ali ipak nemoj prichati o muzici u globalu ako mislish samo na neka komerc sranja..

i ne bih voleo da ispadne da smo se iva i ja urotili ovde protiv dabeara.. chisto da se znade da nema nikakvog dogovora i sranja..


pozdrav

a na bennyja su vec svi zaboravili..
HeatMan is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ceca music studio STUDIOTON Razno 135 16-02-2009 06:44 PM
Future Music Arthur Tutorijali 18 28-12-2004 11:51 PM


All times are GMT +1. The time now is 01:31 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors