|
|||||||
| Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 | |
|
VIP Member
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,889
|
Quote:
![]() Šalu na stranu, kako neko može da preporuči bilo kakav procesor (preamp, štagod) kada ne zna ni o kom se instrumentu radi, ni o kojoj svirci, ni šta izvođač preferira? Imajući iskustvo sa Line6 UX2 toplo preporučujem bilo koji Line6 proizvod. Sprave koje je moguće prilagoditi (uz tweakovanje, naravno) raznim instrumentima, načinima svirke, svašta nešto. Onaj Bass POD za koji si pitao se više ne proizvodi, ali ja bih gađao Bass Floor POD. Ima ga u Artistu, pa bar možeš da ga probaš. Vidim da je njihova cena malo nabudžena u odnosu na Thomann, možda Lesha može nešto da ti isposluje Pozdrav
__________________
TEHNIKA NARODU! |
|
|
|
|
|
|
#2 | |
|
Pro Member
Join Date: Apr 2005
Location: Novi Sad
Posts: 861
|
Quote:
Procesor i preamp - nije svejedno. Last edited by MHz; 04-06-2009 at 04:59 PM. |
|
|
|
|
|
|
#3 | |
|
VIP Member
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,889
|
Quote:
Pozdrav
__________________
TEHNIKA NARODU! |
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Moderator
Join Date: May 2008
Location: Beograd, Srbija
Posts: 319
|
Radial Bassbone - 2-kanalni preamp+ switch +DI (EQ, Vol, power boost, XLR Out, tuner out, eff loop), super i za stage i za studio, odlicna izrada. Moj kolega ga "besomucno" koristi (kupio ga je na moj nagovor) i svi smo zadovoljni
USA cena: 230 - 280$. Preporuka!
__________________
|
|
|
|
|
|
#5 | ||
|
Pro Member
Join Date: Apr 2005
Location: Novi Sad
Posts: 861
|
Quote:
Ja se ne bih slozio. Kada se pogledaju opcije na ovim ''preampima'' vidi se da svi imaju slap contour, character, amp models i sl. dok presence i blend na SansAmpu ne bih svrstao u istu kategoriju 'efekata'. On je jednostavno DI + gain + EQ. Ono shto preamp i treba da bude. Quote:
|
||
|
|
|
|
|
#6 |
|
Member
Join Date: Feb 2009
Posts: 171
|
AUUUU hvala,
iz BGa sam pa mogu da odem do artista da bacim pogled, efekti mi verovatno nece nicemu sluziti, samo amp modeling i EQ, posto ce se koristiti iskljucivo u kucno-sobnom studiju za usnimavanja, nikako LIVE performanse. u medjuvremenu sam probao TECH 21VT i mogu reci da ona "pedalica" KIDA!!!!! vise nego zadovoljan. e sad krecu slatke muke..... verovatno cu nabaviti uskorooo, ko zna kad, i ovaj POD xt, pa da vidim kaki je on, i onda jos sladje muke, kupiti polovan PODxt ili novTECH 21 VT (ili nesto trece) HVALA U SVAKOM slucaju, a ako neko ima neku trecu preporuku, neka je slobodno iznese, bicu zahvalan. pozdrav! |
|
|
|
|
|
#7 | |
|
VIP Member
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,889
|
Quote:
![]() Pozdrav
__________________
TEHNIKA NARODU! |
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Moderator
Join Date: Feb 2009
Location: BGD
Posts: 1,134
|
Nema greske, ja sam bio siguran da je paranormal nesto fenomenalno-3sec. posle ukljucivanja sam prebacio fond na dobru delay pedalu i srecan izasao iz radne... Zvuk je odlican, ali, EQ je postavljen, ne znam za sta, ali za bass svakako ne. Contour ne sluzi nicemu... ok, dodaje malo hiss-a. Svaka cast Duncan-u, covek je genij, ali oko ovog komada niko nije konsultovao basiste...
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Member
Join Date: Nov 2007
Location: Obrenovac
Posts: 296
|
Quote:
Jel neko zna ko u bg-u radi sans amp program(jurim da uzmem RBI )
__________________
Svirao bih za hranu |
|
|
|
|
|
|
#10 |
|
Member
Join Date: Feb 2009
Posts: 171
|
drugar mi pozajmio, on doneo iz Kanade.....
u BG jebem li ga, mozda da se naruci preko nekog i z thomanna ili kako vec, ali u USA je skoro pa duplo jeftinije. |
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Mic Preamp | DzoniPFC | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 25 | 12-10-2008 07:11 PM |
| preamp: FMR Vs ART | eka-nika | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 12 | 30-08-2008 08:09 PM |
| Preamp? | Rhino | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 14 | 11-11-2006 10:52 PM |
| gitaru u preamp ili pedale u preamp? | Sleepgolfer | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 26 | 31-05-2005 02:03 PM |
| mic + preamp | dr.Ru | Vlado Georgiev | 1 | 24-02-2005 05:26 AM |