|
|||||||
| Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 |
|
VIP Member
Join Date: May 2006
Location: London UK
Posts: 5,794
|
postujem sve ja to...ali mogu da se kladim da ces posle nekog vremena da "zaglavis" negde, popizdis kad shvatis koliko si vremena izgubio i sta si dobio (ukoliko ga zavrsis uopste!!)
To vreme i pare mogu mnogo korisnije da se iskoriste. Prvo - iz kojih pobuda se to pravi? jel si mozda uradio "high profile job" pa nisi srecan kako je ispalo? Ili ti se neki (veliki) klijentt pozalio na miks / sound? I da li ces ikada ili koliko skoro, biti ukljucen u takav neki projekat gde ce ti sabirnica "pomoci"? Ima toliko puno takvih prozvoda na trzistu...jeftinih , skupih...za svakoga po nesto! Pitanje je - da li je STVARNO toliko potrebno. Ja sam svojevremeno (kad sam bio u DIY fazonu) hteo da pravim sve po kuci. Zanosio sam se i da napravim sofu !! Najozbiljnije!! Video sam kako izgleda kostur sofe..i poceo da je pravim...ali sam na svu srecu skapirao da NEMA SANSE da moja bude bolja od kupovne, pa sam kupio pravu stvar!! a evoi par mojih favorita, kad smo kod sabirnica...
__________________
Ja sam svestran - sve mi je strano ! Sinewave Surfers Messy Boys SE16 Zoran http://www.facebook.com/album.php?ai...2&l=57cd77e7d1 http://soundcloud.com/dabear |
|
|
|
|
|
#2 | |
|
Banned
Join Date: Oct 2008
Posts: 529
|
Quote:
Last edited by quake; 02-10-2009 at 02:21 PM. |
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Pro Member
Join Date: Mar 2005
Location: Uzicka Republika
Posts: 6,171
|
razmisli samo da li je najpametnija investicija raditi te saturacije i karakterizacije na tom mestu u audio lancu.... mozda je bolje uloziti u preampe sa moodima ili 2 vrh sprave za masterig
__________________
.....Snimam sve (u)zivo .....
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Banned
Join Date: Oct 2008
Posts: 529
|
Pa i tu si u pravu OFF-e,razmisljao sam vec o tome....Saturacija mi nije primarna i uradio bih sabirnicu tako da saturaciju mogu da doziram iskljucivo kada mi je ona potrebna upravo na tom mestu.Stalno naglasavam da pravim SAMO sabirnicu jer kada se izgovori rec sabirnica ljudi uglavnom u glavi imaju ovakve sprave koje je Dabear postavio a to NISU samo sabirnice....to su vise male,pasivne miksete....konstrukcija sabirnice je toliko jednostavna da se ona pravi za par sati kada se ima to malo delova sto za nju treba.Ja necu imati potove za volume i panoramu po kanalima i nista slicno...zelim da resim SAMO problem sabiranja za koji cujem rodjenim usima kojima verujem da postoji i svejedno je sta radim,demo snimak ili neku vrhunsku produkciju,on je tu...a ako sa malo truda i pomoci iskusnih clanova ovde koji su radili sa analognim sabirnicama i mogu da objasne kako se koja ponasa mogu taj problem da resim....zasto da ne.I ja sam radio ,nalazost samo sa par, bas kvalitetnih sabirnica i nije mi isto kada se sve sabira u kompu...zato to i nazivam problemom,navikao sam na nesto drugo....Sabirnica jedne nase domace firme koja na zalost vise ne postoji a zvala se LOLA Audio je sabiranje u kompu jela za dorucak,ako nista drugo ici cu na njihovu semu ali se ipak nadam da cu ovde cuti kako se ponasaju i neke druge...
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Pro Member
Join Date: Mar 2005
Location: Uzicka Republika
Posts: 6,171
|
znam da je bilo kod nas jos nekih nazovi DIY pokusaja (Kovinic) i da cene nisu bile nista manje od npr SPLa, npr. E, sad, da to moze za sicu da se napravi, verovatno bi neko vec uradio i obogatio se...... a ja bih iskreno voleo da moze .... sto kazes bar kao suma bez nekih namudjivanja
__________________
.....Snimam sve (u)zivo .....
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
SuperModerator
Join Date: Aug 2004
Location: Novi Sad
Posts: 1,750
|
kovinic sabirnica je odlicna! debeo, analogni sound. Skupa je jer ima 48 inputa, switches za mono-stereo, master volume, stereo VU metre.... neke military komponente...... dugo je nisam cuo, slusao sam je u beta testiranju i jako mi se svidela.... to je ova gornja sprava na slici (ispod nje je custom monitor kontroler).
... s obzirom da je kVu kod kobca i kona, ako jos uvek imaju ovu sabirnicu moze da prenese info iz prve ruke ...? ![]() pozZ
|
|
|
|
|
|
#7 | |
|
Banned
Join Date: Oct 2008
Posts: 529
|
Quote:
|
|
|
|
|
|
|
#8 | |
|
Banned
Join Date: Oct 2008
Posts: 529
|
Quote:
plus rad koji do duse i nije neki ali opet treba nabaviti delove i to.Za te pare,plus jos malo, moze da se uzme SPL od 16 kanala ali....mislim da bi delovi u sumi koju bi napravili bili dosta kvalitetniji od delova u SPL.Pokusacu da nadjem semu MIX DREAMA pa da je malo prodiskutujemo ovde,ako je neko vec ima neka je postavi ili bilo koju drugu.
|
|
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Kako sa monotimbralnim Synth-om napraviti aranzman? | Comodo | Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika | 10 | 24-04-2009 04:50 AM |
| Kako Napraviti Rack Ormar | roginator | Dizajn i konstrukcija studija | 16 | 09-06-2007 01:16 PM |
| KEYSWITCH (kako napraviti instrument sa vise artikulacija) | ANITA | Tutorijali | 2 | 31-03-2004 11:47 PM |