|
|||||||
| Audio Produkcija - Tehnike Audio in?enjering, usnimavanje, tehnike mixa. Mesto za razmenu iskustva vezanih za DAW produkciju. Imate pitanje? Potreban vam je stručan odgovor? Podelite sa nama tajne produkcije i recording/editing tehnike |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
#9 |
|
Junior Member
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
|
Ljudi, hvala vam svima na pomoci i brzim odgovorima.
Boggy, hvala na zelji za dobrodoslicu kao i za link iz koga su mi neke stvari postale jasnije. Znaci, kao sto sam i mislio signal nikako ne treba da ide preko nule.To me je bunilo sto noviji albumi kada se normalizuju na -13dB RMS-a peak level je ispod nule i nema nikakvog klipa a stari albumi na -13dB RMS-a klipuju, verovatno su novi albumi do besvesti kompresovani ili sta vec pa je to zbog toga tako. Nisam bas smeo da stare pesme pustam u klip, jer bi klipovani pikovi bili izgubljeni a nije mali posao sve te diskove ripovati, a kamoli dva puta. Last edited by dooksy; 22-03-2010 at 02:56 PM. |
|
|
|
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|