|
|||||||
| Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?.. |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 |
|
Member
Join Date: Jul 2010
Location: Vinkovci
Posts: 222
|
evo reinstalirao windowse i ni?ta...
zatrzava, blokira, asio perf. 100% na audio latency 2048... nemam pojma ?ta mo?e bit sad, nije mi se prije de?avalo.. Mora li to tako? ...s obzirom da nisam "smrzavao" trake tj efekte. Kaku pilu trebam imat od kompa da to ?ljaka? http://img810.imageshack.us/img810/9675/45367171.jpg ovo je slika dok ne svira, stop mode |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Member
Join Date: Oct 2008
Posts: 50
|
...pa procesor ti verovatno jedu ti reverbi koje imas insertovane na svim kanalima, stvarno neznam kakva masina treba da bude da bi gurala 20 reverba i ko zna sta jos...
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Member
Join Date: Jul 2010
Location: Vinkovci
Posts: 222
|
nisu reverbi insertovani, oni mi idu na send, na insertima imam eq, kompresore, deesere itd itd..
Al, zadnje što sam radio je da sam snimao vokale; pa kako sam uspio snimit - nije trztalo ništa. Kako se smrzavaju kanali u cubase??! a auditionu znam, ovdje ne mogu nać. Idem sad probat poisključivat inserte pa ću vidit jel radi. ...pogasio inserte, i dalje ne radi glatko. Asio se smanjio do pola (pokazatelj onaj) a npr vokal glavni je "tu" ali ne svira, samo tu i tamo zašušti. Jako. A wave je uredan. Sve pluginove s njega skinuo. Ništa. btw vidim da audio fileovi imaju nekakvu "plavu" okomitu crtu na sebi i ta crta proizvodi "šuš" jako glasno. Čudesno. al, s obzirom da sam to prebacio na externi hdd (projekt), vratio sam ga na c disk i sad kada pogasim inserte na 7-8 kanala, audio latency stavim na preko 2000, onda je ok. I dalje stoji pitanje freez track? kako? Last edited by tomycrosound; 13-08-2010 at 01:11 AM. |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Senior Member
Join Date: Mar 2006
Location: muthaphuckin` Bosnia
Posts: 361
|
RAM! Vadi ram i kombinuj. Radi samo sa jednim slotom. Moguce je da ti je memorija nekompatibilna (ili riknula)!
Iako je isti proizvodjac, iako su navodno na istoj brzini, iako je sve "identicno". Izvadi i radi samo sa 1 GB i probaj sve moguce kombinacije sa obe karte i svim slotovima (nadam se samo da nisu slotovi ti koji prave problem). Moguce je da imas dvije razlicite mem. karte koje su ti instalirali pa ti rade pizdariju, bez obzira sto su "na oko " iste! Dobro pogledaj. i uporedi ih a bilo bi dobro da imas i kutijice, deklaraciju, iako i one mogu biti iste, sve samo ne kartice. Kod mene, jedna je imala sa obe strane vidljive cipove na samoj stampanoj plocici/karti dok je druga imala cipove samo s jedne. Ko bi rek`o? www.myspace.com/slikaiprilikamusika Last edited by Ngino; 13-08-2010 at 01:39 AM. |
|
|
|
|
|
#5 |
|
Member
Join Date: Jul 2010
Location: Vinkovci
Posts: 222
|
hmh, prekjučer kupio 2gb
isčupat ću ja te ramove sad pa da vidim. Prije toga sam imao 3kom i sve bilo ok... btw, dva su ista, a ova dva sasvim različita (izgledom). Postoji li način kako provjerit da li je komp. sve? ...izvadio dva rama, ova dva što jesu 100% ista (2x 2gb) sam ostavio, probao ih najprije u prve zatim u druge slotove i ništa mi se nije promjenilo. (s jednim ne mogu projekt ni otvorit). Dal je tebe samo cubase zezao ili još nešto? http://www.youtube.com/watch?v=qpTP6pleFsQ UŠTIMAM DA RADI, NAPRAVIM BACKUP, PONOVO POKRENEM PROJEKT I OPET ŠUŠTI! Last edited by tomycrosound; 13-08-2010 at 11:13 AM. |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Senior Member
Join Date: Mar 2006
Location: muthaphuckin` Bosnia
Posts: 361
|
Pa kad mi se to desavalo, samo sam sa QB imao problema jer ostale apl. nisu trazilie toliko RAMa tako da nije bilo plavog ekrana.
- Probaj vratiti taj stari RAM pa istestiraj. - probaj neki drugi projekat ili kreni neki novi polako ubacujuci VSTove (lici i kao neki VST bug) - jesi siguran da ti Tascam ne radi problem? kad bi mogao probati i neki drugi interface,isto ne bi bilo lose. Sad kad sam vidio klip pomislio sam i na to. U svakom slucaju moras probavati sve opcije da lociras problem ![]() * Freeze ti je gumb/taster koji izgleda kao pahuljica. Obavezno rasterecuj procesor, stjerao si ga dodjavola... Nije to Mac ili bar neki DELL, HP ili sta znam, koji su maks. kompatibilni. Ili RuDAW (EPP) pa ih mozes cepati a da ne stekaju.Ako ti je u pitanju neka sklopljena masina moras uzeti u obzir da si ogranicen a ti si se koliko vidim dobrano razbacao.
|
|
|
|
|
|
#7 | |||
|
Junior Member
Join Date: May 2010
Posts: 46
|
Quote:
Quote:
a kolega "psionic"i je dao nekoliko ispravnih smjernica evo i moja jedna; Quote:
exe file ;"Cubase5.exe" ti je zarazen najvjerovatnije sa virusom W32/Sality.AA ili nekim slicnim. koji napadaju exe file-ove. ti sigurno imas anti virusni i sta sad biva; anti virusni posnjofa tvoj "Cubase5.exe" i onda ti cubase napise ovu poruku koju si ti dobio. ti mozes imati cak i orginalnu verziju.ali si skidao neki program sa onih stranica odkuda se skidaju takvi programi otvorio si bilo koji taj program i zarazio "Cubase5.exe" file.(ali prije ovo prvo) da je virus bio u samom "Cu5.exe" "Cubase5.exe" file je vjerovatno cak i izbrisan sa mjesta gdje bi trebao biti i zato se pojavljuje ta poruka kolega "Proton" za plavi ekran nisam 100 % siguran jer neznam sta pise na njemu ali za "Cubase5.exe" 1000% siguran kod instalacije cubase-a razni fileovi idu na razna mjesta po raznim direktorijima a "Cubase5.exe"zavrsi i u WINDOWS\system32 anti virusni ga ili pojede ili onesposobi i onda cubase radi tako kako radi. to je to. |
|||
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| FRUITY LOOPS PROBLEM HITNO!!!! | walsh | Audio Software | 12 | 21-07-2010 05:32 AM |
| HITNO, problem na muzickoj | Nemania | Computer Hardware | 3 | 07-04-2010 08:40 AM |
| Cubase problemcic, hitno | OFF | Audio Software | 4 | 03-03-2010 04:12 PM |
| Problem sa Motifom - Hitno! | balthazaar | Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika | 7 | 24-02-2010 04:38 PM |
| HITNO: Cubase 5 & UAD 2 | Komplex | Audio Software | 3 | 03-10-2009 04:12 PM |