|
|||||||
| Live Sound Razmenite iskustva o uredjajima za live sound koji obuhvataju opremu i rad sa zvukom uzivo. |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 |
|
Member
Join Date: Aug 2008
Location: Beogradska selendra
Posts: 250
|
ma slazem se ja sa tobom Bockie da je sumanuto spaliti toliki kes na stvar koja ti ne doprinosi.
Nego sam negde procitao da ti preampi u prenosivim snimacima obicno budu losiji pa sam hteo da ih preskocim sa drugim preampom, ako je bitniji dobar mikrofon, svakako bih 1000 e pre dao na stereo mikrofon koji nemam Ovaj Tascam DR-680 ima dva ulaza vishe nego sto mi treba i malo je veci nego Marantz PMD 661 MK II a Tascam HD-P2 mi izgleda zaista ozbiljno mada mi deluje ko sprava za televiziju i film. proucicu HD-P2 jos malo na netu ali definitivno odustajem od preampa. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Moderator
Join Date: Jun 2007
Location: ) Recording
Posts: 4,432
|
Ja sam mi?ljenja da je bolje prosečan preamp i dobar mikrofon nego obrnuto!
Preampi na ovim tascam-ima su vi?e nego korektni i u kombinaciji sa nekim skupljim mikrofonima se, verujem, zaista mo?e vrlo ozbiljno raditi...!
__________________
Ljudi hoće da čuju istinu, a ne kako je stvarno bilo! |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Member
Join Date: Aug 2008
Location: Beogradska selendra
Posts: 250
|
Hvala ljudi bili ste od velike pomoci.
Usmericu se ka nekom boljem snimacu i mikrofonima. Sto vise gledam to vise kapiram da nema bas nekog izbora kod terenskih snimaca Tascam DR-680 Edirol R44 Tascam HD-P2 Marantz PMD 661 MK II Ako neko ima jos neki model u ovom rangu neka okaci da pogledam
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Member
Join Date: Aug 2008
Location: Beogradska selendra
Posts: 250
|
Nisam video da je neko spomenuo edirol
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Pro Member
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
|
Edirol izbrisi iz glave zauvek ako mislis da se ozbiljno bavis snimanjem...Shum Shum i samo Shum na edirolu.
Probaj novi ZOOM H6N, 6 kanal snimanja , izmenjivi integrisani mikrofoni, dugacak vek trajanja baterije ODLICAN zvuk...i jos dosta drugih dobrij opcija i sve to za oko 350 eura.
__________________
Be more PRO less TOOL... |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Member
Join Date: Aug 2008
Location: Beogradska selendra
Posts: 250
|
Znaci zato niko ne spominje rolandov edirol
![]() Koristio sam ga nedelju dana jos u skolu dok sam isao, ali se ne secam kako se ponasao. Prema svemu sto sam pogledao odluka je pala na Marantz PMD 661 MK II definitivno najkompaktniji snimac na trzistu trenutno. Ovi taskami su jednostavno preveliki i preteski za neobavezno nosenje + Imaju tonu opcija koje verovatno nikada necu koristiti sink sa videom sink sa drugim snimacem dodatne baterije koje nisu standardne AA baterije, 2 do 4 kanala vise nego sto mi treba itd. HD-P2 koristi FC kartice a to mi se ne dopada kao ni povezivanje preko firewire-a izgleda da je ovo sprava za mene. Jedino mi se ne dopadaju ugradni kondenzatorski mikrofoni ali prezivecu da platim i deo koji necu koristiti |
|
|
|
|
|
#7 | |
|
VIP Member
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,889
|
Quote:
![]() Pozdrav, Vasa
__________________
TEHNIKA NARODU! |
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Pro Member
Join Date: Jun 2006
Location: Novi Sad
Posts: 3,365
|
Imas vise opcija,a evo ti dve:
- Prva i manje bolna je da ides sa Zoom H6 snimachem. Sasvim kulturni preampi koji mogu uraditi dobar posao. U kombinaciji za RX3 softwerom (denoise, de verb i tako te stvari), mozes postici odlicne rezultate. Ne znam koliki su ti apetiti i da li ti je snimanje na max 96khz dovoljno. Za neki hevi pitch i time strech procesing to je na granici zadovoljavanja. Takodje, nepoznat je i kvalitet mikrofona koje imas, pa je zato druga opcija prilichan "overkill" u sluchaju da imas prosecne mikrofone. - Druga varijanta je da skupis jos kesha i uzmes Sound Devices 702 recorder. E sad, dal je "opravdano" dati tooliki kesh za tu spravu. Definitivno te novce vredi, kad pogledas specifikacije, procitas user komentare i kad vidis ko sve upotrebljava tu spravu. Imao sam prilike kratko da se druzim sa spravom i napravljena je kao tenk. Ako imas neke osrednje mikrofone, neces dobiti potpuno iskoriscenje kvaliteta ove sprave, osim izuzetne power autonomije na terenu. Ako imas kvalitetne mikrofone, i lova ti nije neki veliki problem, onda deff Sound devices. http://www.sounddevices.com/products/702/specs/ Last edited by silicon science; 21-06-2014 at 01:56 PM. |
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Konstrukcija studija | boomboompow | Dizajn i konstrukcija studija | 3 | 05-04-2011 10:16 PM |
| Snimanje benda van "pravog" studija | awacs | Aleksandar Sa?a Habić | 9 | 29-08-2010 02:05 PM |
| Preinaka mog studija | ANITA | Dizajn i konstrukcija studija | 12 | 22-06-2010 10:43 PM |
| opremanje studija | gars | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 20 | 27-02-2010 10:15 AM |
| Registracija studija | OFF | Razno | 32 | 10-04-2008 10:30 PM |