|
|||||||
| Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 | |
|
Member
Join Date: Nov 2011
Posts: 147
|
Quote:
|
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Moderator
Join Date: Jun 2007
Location: ) Recording
Posts: 4,432
|
__________________
Ljudi hoće da čuju istinu, a ne kako je stvarno bilo! |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Member
Join Date: Nov 2011
Posts: 147
|
Bockie ipak ne radi ovako, ponovo sve snima kao i pre.
E sad provalio sam nesto, mozda ipak nije do miksete i do povezivanja, probao sam na cubase, nuendo i na sonar i potpuno je isto kada je podeseno na Asio drajvere tj. snima i matricu i vokal, a kada prebacim na pulsarov drajver onda ne zeli da snima uopste kao da nije upaljen mikrofon, izgleda da je do drajvera a da ja ne umem da podesim karticu za snimanje
Last edited by StevicaNish; 02-08-2014 at 09:58 PM. |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Moderator
Join Date: Jun 2007
Location: ) Recording
Posts: 4,432
|
Što se tiče mixera...JESTE tako! Nikako drugačije ne može da bude i samo je tako, ako si sve uradio kako je rečeno. Čak i da je crk'o mixer i ima "misteriozno curenje" na lemovima, malo je verovatno da je ovako genijalno pogrešan...
![]() Mislim da je ostalo deo koji se prilično "podrazumeva"... Dakle osnovno je da se podese ulazno-izlazni parametri DAW-a. Sorry ako zvučim strogo, Razumevanje engleskog i termina vezanih za program koji se koristi su zaista neophodnost, i niko neće gubiti vreme da objašnjava ljudima šta je input a šta output i logiku vezanu za to. DAW-ovi su dovoljno pojednostavljeni, bar za taj deo. Dakle u izabranom DAW-u, moraš znati in/out kalibraciju po kanalu, na grupama i masteru, sve je već "svareno" u help-u... Options i udri... Takođe parametri kanala su banalnost. Dobro proveri sve to, da ne ispadneš lenj...
__________________
Ljudi hoće da čuju istinu, a ne kako je stvarno bilo! |
|
|
|
|
|
#5 | |
|
Member
Join Date: Nov 2011
Posts: 147
|
Quote:
|
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Senior Member
Join Date: Nov 2010
Posts: 624
|
Nisam bas sve citao ali kao pomocni mixer koristim mx1202 iste firme. Kvalitet snimka je za moje shvatanje veoma dobar. Povezujem ovako:
mic 1 - send 1 u ch 1 kartice mic 2 - left main mix u ch 2 kartice mic3/gitara preko boxa - right main mix u ch 3 kartice NE monitorisem preko tog mixera vec u mixeru kartice! tu pravim mix za monitorizaciju i to NE slusanjem kanala (ukl monitor dugme u cubase) vec direct monitoring sa kartice (dodajem siberom na kartici koliko mi treba) - to mesam sa matricom i monitorisem preko monitor outa na kartici. ovo sigurno radi, 0 latencija... |
|
|
|
|
|
#7 | |
|
Member
Join Date: Nov 2011
Posts: 147
|
Quote:
|
|
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Behringer MX8000 ili Behringer MX3282 | Ad Fines | Ostali muzički instrumenti i studijska oprema | 20 | 19-04-2004 10:10 AM |