|
|||||||
| Computer Hardware Razmenite iskustva o muzickim karticama i bilo kom drugom hardveru koji koristite uz PC, konfigurisanje i optimizacija kompjutera za DAW |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 |
|
Moderator
Join Date: Jun 2007
Location: ) Recording
Posts: 4,432
|
To je to, "obrnes fazu ,dobijes tisinu"...
Pa svaki majmun zna da 2 iste komponente uglavnom nemaju iste performanse! Koji to "krvavi" novac kosta da neko sve istestira, proveri, sastavi,GARANTUJE za to sto uradi, pruzi podrsku skoro 24/7 itd, na ono sto bi inace platio na redom uzimane komponente sa police iz izloga... Nema potrebe da ikoga branim, ali mi stvarno ide vise na zivce ovaj futoški pristup...
__________________
Ljudi hoće da čuju istinu, a ne kako je stvarno bilo! |
|
|
|
|
#2 |
|
Member
Join Date: Jan 2011
Posts: 135
|
pa i reko sam da nije rudaw losa solucija za nekog ko se bas ne kuzi u kompove, iako mi je onda suludo ak mu trebaju sve te pickarijice kaj je tomislav nabrojao da se ne kuzi, onda bi trebao ba? biti te?i nerd. ali point je bio da ako se malo kuzis da si mos napravit istu stvar s identicnim komponentama za podosta nizu cijenu. pa ko kako voli, nek izvoli. same komponente imaju svoju garanciju a i ducani u kojima kupujes takodje daju garanciju na performans cijelog racunala te ti je proces testiranja kuci, u prakticnom radu. ako nesto zasteka il sam troubleshootash komponentu ili odneses u radnju gdje oni provjere zasto nesto steka. a sad da placam 300 ? vise za taj support koji ce mi MOZDA trebati i to testiranje koje realno mozes izvrsiti kod kuce pa naknadno reklamirati AKO nes steka, ne znam, nekak mi se vise svidja ista performansa + ta lova u djepu. a kolko vidim novi kompovi danas rade ko podmazani ravno iz kutije.
a o macovima mi nit nemojte pricat, 40% skuplja cijena za korsitit osx i imat fensi plasticno kuciste? hmm ne fala |
|
|
|
|
#3 | ||
|
Member
Join Date: Jun 2010
Posts: 197
|
Quote:
Testiranje... pustis neki stress test i to je to. rocketscience?! GARANTUJE za to sto uradi, - ne moze on da ti garantuje tu bogznasta.. moze da ti garantuje da ce ti zameniti deo koji se pokvari sto i jeste plus da ne cekas nedelju 2 do mesec dana da ti zamene u radnji
__________________
Quote:
Last edited by Matoree; 20-05-2011 at 11:29 AM. |
||
|
|
|
|
#4 |
|
Member
Join Date: Apr 2009
Posts: 215
|
vidi ?ta su mi uradili od teme mama
nego kad ?e se pojavit taj lik za te rudaw i rec kad ?e bit novih konfiguracija?
|
|
|
|
|
#5 |
|
Moderator
Join Date: Jun 2007
Location: ) Recording
Posts: 4,432
|
Ej, pa sto onda ne kazes odmah, pa ne vredi ni da citam sta je covek napisao, pa ti SVE znas , bez da ista o tome znas...! Fuck yeah! Awsome!
__________________
Ljudi hoće da čuju istinu, a ne kako je stvarno bilo! Last edited by Bockie; 20-05-2011 at 04:03 PM. |
|
|
|
|
#6 |
|
Moderator
Join Date: Aug 2006
Location: Zagreb
Posts: 724
|
Tesko je samo tako odustati!
Ajmo redom... Kao prvo moj Mac je aluminijski, ne plasticni. Niti jedan drugi laptop nisam mogao kupiti u tim dimenzijama i tim performansama, kvalitetom izrade i OS-a. Izrazito sam zadovoljan i mene su osvojili s tim. End of story. Na njemu mi ne trebaju stress testovi ni nista. Jednosavno znam da on RADI. Izgled mi je kao dizajneru, ili opcenito osobi koja se bavi vizualnim umjetnostima dosta bitan. Dizajn nije samo izgled nego i funkcionalnost. Mac ima i jedno i drugo. RuDAW je kad sam ga ja kupovao kostao manje od 100e vise nego u trgovini. Za tu lovu sam zaista dobio odlican komp, nisam se bavio stress testovima itd. Imao sam manjih problema koje sam lako rijesio zahvaljujuco Divineru. Pocnite malo cijeniti tudji rad! Nije mi bitno 5% boljih performansi? To je samo bonus koji dobijem kad kupim od njega komp, nikako presudna stvar. Mozemo to postaviti i ovako: Svatko si moze sam izmiksat pjesmu amaterski, ne mora platit nista... Ljudi ce to popusit jer ionako ne cuju razliku i slusaju svaku glupost koja se snimi. Produkcija im je nebitna. Najbolje da se zatvore svi tonski studiji i cao. Bolje par tisuca kuna potrosit na firepod, sm58 x 10 i kraj price. Ili ne? Sto se tice Xeona... Ti si vjerojatno radio na 8-core Mac Prou pa znas sto pricas ja jesam. Da, razlika je velika. Ne znam iz cega proizlazi ovo negiranje. Ja govorim iz iskustva, a ne gluposti koje citam po internetu. Koristio sam Final Cut Pro na svim Macovima i znam kako se ponasa na laptopu, kako na iMacu, a kako na Mac Prou. Ali vjerujte i dalje da je najbolje sklepat sam kako ti pada na pamet, igrat se stress testovima, popravljat, servisirat, i konfigurirat, optimizirat, gasit servise... Whateva.
|
|
|
|
|
#7 |
|
Moderator
Join Date: Aug 2006
Location: Zagreb
Posts: 724
|
Meni je jos uvjek nevjerojatno da ce mene ovaj lik uvjeravat da ja vjerujem u mitove!! Haha, a ja sve isprobao.
Boggy, ja imam dojam da ovo nece i ne moze ici u konstruktivnom smjeru na zalost. Nije mi jasno zastu ljudi dolaze na forume ako sve znaju (iako nisu probali). |
|
|
|
|
#8 | |
|
Moderator
Join Date: Sep 2005
Location: Beograd
Posts: 6,200
|
Quote:
![]() pozdrav bogi
__________________
Email: boggy@myroom-acoustics.com --"We can never see past the choices we don't understand." (Oracle, The Matrix Reloaded) |
|
|
|
|
|
#9 |
|
Moderator
Join Date: Aug 2006
Location: Zagreb
Posts: 724
|
Hahah, genijalno! Ma gledajte, samo vi budite uvjereni u svoje stavove i to je to. Za mene je to samo tvrdoglavost. Ne radi se o izvanzemaljskoj tehnologiji nego dobroj kombinaciji svima dostupne tehnologije. Ovo je stvarno apsurdno! Radi se o kombinaciji SVIH spomenutih razloga. Jedini vas razlog je cijena. Meni nije bed dat 500e vise ako necu imat problema s kompom i ako cu sigurno moci dobiti support kad mi treba. Ajde se sad pomirite s tim
da, platit cu vise za to malo vise sigurnosti i support. Kolko ono mastering daje kvalitete pjesmi? 5%? ja ovdje vidim mogucnost da se za cijenu masteringa ulozi u npr bolji studio... -.-
|
|
|
|
|
#10 |
|
Member
Join Date: Jan 2011
Posts: 135
|
pa do tog smo na kraju i dosli kaj pokusavam cijelo vrijeme rec. ti ces dat 500? za support, ja necu. al onda mi nemoj pilit da ce komp koji cu si sastavit od istih komponenti bit losiji il radit losije il da ce zastekat tam di ce tvoj "pregrmit" nes u kljucnom trenutku, i to sve samo zato jer ti imas 500? support a ja nemam.
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| "glupi"ASUS (i "pametni"Gigabyte) | milanCHE | Computer Hardware | 20 | 26-06-2009 12:01 AM |
| Zasto "iste" stvari zvuce "razlicito"? | boggy | Razno | 121 | 11-12-2008 09:36 PM |
| " originalni " Van Gogh " | Max | Dragan Ivanović | 44 | 28-03-2007 11:15 PM |
| Da li postoji ""MUTRON" kao plug in? | splatch | Audio Software | 1 | 27-11-2005 11:46 AM |