Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Dejan Vučković

Dejan Vučković

Jedan od naših najboljih i najaktivnijih snimatelja, producenata, jedan od glavnih ljudi studia Barba, razgovara sa vama na temu muzičke produkcije.

Sarađivao sa: Duško Gojković, Partibrejkers, Ritam Nereda, Kal, Sergej Ćetković, Darkwood Dub, Vlado Georgiev, Francois Jeanneau, Rambo Amadeus, ChBS, Aleksandra Kovač, Kristina Kovač, ?eljko Vasić, Marija Serifović, Belgrade Film Orchestra...

Thread Tools Display Modes
Old 14-12-2009, 03:54 PM   #1
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Default priprema za miks

Dejo,

ako zna? da će? lično miksati muziku koju snima?, da li poku?ava? da već tokom usnimavanja pravi? neku vrstu pre-miksa?

Ovo je deo istog pitanja: koliko (prosečno) vremena provede? posle odlaska klijenta iz studija / pre dolaska klijenta u studio, da bi sačuvao ili rekonstruisao "idealnu" ITB/OTB situaciju za nastavak rada?

Pozdrav,

Vasa

Last edited by awacs; 14-12-2009 at 05:14 PM. Reason: naslov
awacs is offline  
Old 14-12-2009, 06:35 PM   #2
dvuckovic
VIP Member

dvuckovic's Avatar

Default Re: snimanje i miks - ključ u ruke

Tokom rada na ploci, stalno cackam nesto, bilo to editovanje, bilo isprobavanje kombinacija koje imaju smisla...cesto krenem sa necim, nekom idejom o nekom efektu ili procesingu, ali ga ne dotjeram do finesa da ne bi prekidao momenat, nego samo markiram ideju da bi se sjetio sjutra sto sam imao u glavi (mada i tako cesto ne mogu sam sebe da provalim sto sam htjeo. Zivjeo comments na svakom kanalu).

Lijepo je kad znam unaprijed sto cu raditi tog dana, vise zbog mentalne pripreme, nego tehnicke. Ne volim da mnogo planiram unaprijed koju cu kombinaciju cega koristiti, lijepo mi je kad imam vremena da isprobavam razne stvari. Bar je to lako, prebosti na patchu .

Ako ostanem poslije termina, to je uglavnom zato da popisem recall na mikseru, ili da izeditujem to sto je radjeno tog dana, ocistim sumove, i eventualno slikam outboard. Generalno ne patim od toga da sve treba da bude isto narednog dana, mozda se desi neka glupost koja bude super. Moram da se nadam da ce statisticki i mene jednom da usere, pa da ispadne neko ludilo. Jedino kad vodim racuna o tome je kad miksam, volim da nastavim dje sam stao.

dvuckovic is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules