Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Audio Software

Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?..

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-01-2014, 07:22 AM   #21
Nocni-Ekspres
Member

Default Re: BFD3 je dostupan svima :)

Sad radi novi fix sacuvanje projekta ali dalje je problem kad se drum editor kuca ritam neki cujese samo neko pucketanje od bfd 3.Kad mi se to desi onda mi ceo Cubase 7.5 zablokira i ugasi se.Znaci da jos nije seredjen fix kako treba niti mozeze ni dalje da se radi sa njim.Probo sam u Standartlone modu.
Nocni-Ekspres is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2014, 09:21 AM   #22
Mogli
Stara Rumski Elita 2003.

Mogli's Avatar

Meni u standalone modu pokazuje upozorenje da nemam dosta memorije, a imam 8Gb ram-a. Ne ucitaju se svi zvukovi, pojave se oni trouglovi upozorenja, tako da sam podesio na medium kvalitet, i sad toga vise nema.
Mogli is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2014, 12:07 PM   #23
loscolorados
Member

eto ga fix napolju
loscolorados is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2014, 05:06 PM   #24
psionic
Superoperater

psionic's Avatar

Iskreno - bole me briga za standalone, samo neka nameste da radi VST... Meni za sada VST OK radi, ali treba to malo bolje testirati, juce mi bilo kasno (rano) da se zezam sa time... Ma - ne ocekujem da ce odmah da proradi, mora da prodje fixing cycle, kao i recimo NI Kontakt, pa i BFD 2 - sad rade kao sat, a nije moglo nista da se uradi u njima, na pocetku...
psionic is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2014, 05:09 PM   #25
STUDIOTON
Ivan Lekic

STUDIOTON's Avatar

Ne radi ni ovaj fix.. Kada sacivas projekat ne mozes vise da pokrenes.. Cubase 7.5 puca odmah
Old 09-01-2014, 05:31 PM   #26
psionic
Superoperater

psionic's Avatar

Quote:
Originally Posted by STUDIOTON View Post
Ne radi ni ovaj fix.. Kada sacivas projekat ne mozes vise da pokrenes.. Cubase 7.5 puca odmah
Nemam pojma - evo ovde na sedmici elements radi. Ubacio sam ih 2 komada (jedan je od pre, taj je zaglavio projekat sa predhodnom verzijom), ucitava, sejvuje, radi...

Inace mnogo mi se svidja onaj memory usage pie - plavim oznaci koliko MB zauzima odredjeni element bubnja, koliko je memorije pojeo i slicno. Ma do jaja je meni ovaj novi BFD

Te tajmbombe su zajebane, jer se ne javljaju uvek isto i uvek na istoj masini ili na isti nacin. Jednostavno ce morati da prodje vreme da proradi kako valja. A osim toga, izgleda da ima nekih vecih zajeba sa 7.5, valjda su mislili - daj da ubacimo jos koji extra trap za najnoviji DAW soft Treba samo proveriti da li inace zajebava na 7.5, ili je to do loseg fixa.

@Ivan
Moj savet bi bio - a verujem da i ti tako nekako radis - da nikako ne ubacujes sve i svasta u racunar koji ti je za svakodnevni rad u studiju, vec probas na nekom "kucnom". Ja nemam svoj studio, pa tamo nosim samo proverene stvari. Moze da se desi neki zaeb, pa da ti rasturi neki projekat, uzme bezveze vreme i slicno...
Old 09-01-2014, 08:10 PM   #27
STUDIOTON
Ivan Lekic

STUDIOTON's Avatar

na c7.5 ne radi.. nece da otvori projekat. prvo poludi zvucna karta pa obori c7.5 .. nisam jedini ..
Old 10-01-2014, 04:48 AM   #28
psionic
Superoperater

psionic's Avatar

Ma opet corak... Puca kao lud, jeste da uspe da otvori, ali ne moze da se radi sa njime...Cekamo fix 2.deo... a posle verovatno i treci, cetvrti... Proper fix proper repack release refixed happy new 2020
Old 11-01-2014, 03:58 PM   #29
Mogli
Stara Rumski Elita 2003.

Mogli's Avatar

Quote:
Originally Posted by psionic View Post
Ma opet corak... Puca kao lud, jeste da uspe da otvori, ali ne moze da se radi sa njime...Cekamo fix 2.deo... a posle verovatno i treci, cetvrti... Proper fix proper repack release refixed happy new 2020
Jesi li probao da mu kvalitet stavis na medijum, i to u svim komponentama?
Mogli is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2014, 09:38 PM   #30
psionic
Superoperater

psionic's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mogli View Post
Jesi li probao da mu kvalitet stavis na medijum, i to u svim komponentama?
Ma ne pomaze, pricaju po netu da to kao moze tako da se popravi. Zapravo moze malo da se radi u njemu, ali nestabilno... Nema veze baferi i podesavanja, ako npr pitch svih bubnjeva bude +36 odjednom u nekom momentu, tomovi cuju kao cowbell Mada je stabilniji od predhodnog.
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules