Go Back   Rumski Forum > Aktivnosti > Promocija radova

Promocija radova Marketing u muzici...... pricajte o tome koji je najbolji nacin da promovisete svoj rad? Na ovo mesto saljite vase radove, komentare.....

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-03-2009, 06:58 PM   #11
balthazaar
Banned

balthazaar's Avatar

Default Re: Moji instrumentali...

Jedno je dobro sviranje, a drugo su polu raštimovani aranžmani u kojima gitara nezdravo dominira...
balthazaar is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2009, 09:11 PM   #12
alfom
Pro Member

alfom's Avatar

Pa čovjek i nije ništa ozbiljno radio u smislu komponovanja, snimanja, i sl.
Vjerovatno nemaš taj osjećaj kako je kada se neko vraća u svijet muzike. Ja sam se, iz istog razloga kao alek019, oko pet puta vraćao i odlazio. Svaki puta je bilo sve teže i teže. Ali, nakon višesedmičnog rada, da bih se mogao vratiti, osjećao bih se slomljen od rada, ali zadovoljan. Od avgusta prošle godine nisam uopšte svirao ni vježbao.
Nikad se ne zna ; ali, mislim da je ovo kraj moga tezgarenja - vjerovatno će ostati samo još koji festival i to je to.
Šta dalje?
Compy i ja?
Alek nije ni imao namjeru da se pohvali kako je nešto veliko napravio.
Ipak, Baltazare, vjeruj, znam iz ličnog iskustva, da je ovo što je snimio za njega ogromno, i tako to treba cijeniti. A da se, po načinu sviranja i nekadašnjoj tehnici koja provijava iz onog što se može čuti - čuje, čovjek je stara škola dobrih gitarista.
Po tome cijenim onako kako sam napisao u prethodnom postu. On se nije niti trudio da stvori nekakav bum-snimak. To što je predstavio je kao kad sjednem za tehniku, uključim accomp mašinu i slažem ideju, pa je malko dotjeram. Čak ni demo, nego samo bilješka, ili nekakav klupski sejšn.
Zato ću opet ponoviti :
Alek, ti si još uvijek DOOOOBAR gitarista.
Tehnika će biti vraćena ; možda ne kao u mladosti, ali svakako će biti odlično.
Ideje, melodije, harmonije, ... , ima se kad - biće.
A snimci i kreacija : ima se kad i za to, pošto od ovog hljeba sa 24 kore ne živiš.
Samo guraj i to svoj fazon, jer svaka roba ima svog kupca.
Svako dobro i samo naprijed.
alfom is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 11:04 PM   #13
alek019
Senior Member

Pozdrav od mene opet.
Prvo da se zahvalim ALFOM-u ne na lepim recima vec na necem mnogo vecem, na razumevanju.
Evo jos jedne teme (fali joj ceo aranzman, dinamika) ali to je tema nastala bas onako kako to ALFOM napisa, ukljucis masinu, slozis ideju pa je malko doteras.

http://www.as-computer-software.com/...walkfortwo.mp3
alek019 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-2009, 12:41 AM   #14
InsaneEyes
Pro Member

InsaneEyes's Avatar

Quote:
Originally Posted by alek019 View Post
tema - pet zvezdica
svirka - pet zvezdica
zvuk - nula zvezdica, nula

ali stvar je odlicna, treba ovo da snimis, fenomenalno je tako da mi cak ne smeta uzasan izbor pedala i produkcija, ima neki letnji fazon, bas vozi ekstra!

OD-LIC-NO!

pozdrav!

honda - the power of dreams!!!!

InsaneEyes is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2009, 10:37 PM   #15
alek019
Senior Member

Ovo vise pisem zbog broja (postova) 13, nije da sam sujeveran ali...
Tacno, zvuk nije bas najbolji,da ne budem i ja ostar prema sebi (to ostavljam posetiocima ovog foruma koji se odluce da utrose malo vremena i poslusaju muzikicu, nekom ce se dopasti a nekom ne).
Posle praznika cu verovatno ugrabiti malo vremena da snimim ovo ponovo pa videcemo kako ce tada zvucati. Normalno, ne snimam CD za siroke narodne mase tako da ne ocekujem cudesa ali popravicu koliko budem mogao jer ova temica (da budem iskren i malo neskroman) ipak to zasluzuje.

Pozdrav i srecni praznici
Old 25-04-2009, 12:04 AM   #16
InsaneEyes
Pro Member

InsaneEyes's Avatar

Quote:
Originally Posted by alek019 View Post
jer ova temica (da budem iskren i malo neskroman) ipak to zasluzuje.
naravno da zasluzuje, nije temica nego temetina, sinoc sam je na repeatu cuo jedno 10 puta

honda - the power of dreams!!!!

InsaneEyes is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 10:57 AM   #17
alek019
Senior Member

Prijatelji, nije mi bas jasno sta se desilo ali prosto je bar meni neverovatno od kad sam ovo stavio na mrezu skinuto (ili preslusano) lepa cetvorocifrena brojka puta (milim na ovu poslednju temicu). Ako nista drugo bar da kazem hvala ovom forumu jer posetioci mojih sajtova su sasvim druga klijentela od koje ne ocekujem veliki broj onih koje ce moje sviruckanje zanimati,oni tamo idu iz sasvim drugih razloga. Dakle razlog za (bar za mene ) veliki broj downloda je ipak ovaj forum i nadam se bar da se dobrom delu svidelo.

Pozdrav
Old 25-04-2009, 12:20 PM   #18
dejankuki
Moderator

dejankuki's Avatar

Ja necu nista vise da pricam, verovatno cu da pogresim... i mozda da te naljutim.... a ne zelim!

I'll keep my mouths shut!

dejankuki is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 12:51 PM   #19
lesha
Vibrator

lesha's Avatar

Quote:
Originally Posted by dejankuki View Post
I'll keep my mouths shut!

koliko ih imas?
lesha is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 01:14 PM   #20
alek019
Senior Member

Ma prijatelju samo ti pisi i iznosi svoje misljenje, pa ovo je na kraju krajeva zabava. Zasto bih se ja ljutio sto bi neko trazio i nalazio hiljade mana necemu sto ja smatram proizvodom svoje licne zabave i sto mi se svidja i zelim podeliti sa jos nekim ljudima. Pa ne spremam se za izdavacke kuce. Sve sto se na bilo koji forum stavi podlozno je kritici i losoj i dobroj, i zlonamernoj i dobronamernoj (na zalost u takvom sam zivotnom dobu da to na mene jednostavno ne moze imati nikakav uticaj, pre mnogo godina -gitarska- sujeta bi radila 100 na sat a sada je to nesto sto se vise i ne secam kako izgleda, ili kako bi to jedan moj prijatelj rekao imamo opravdanje od doktora ako napravimo bilo sta sto je lose, jednostavno godina proizvodnje cini svoje).

Meni je sada gitarica izvor zadovoljstva i to mi nikakva ni najlosija kritika ne moze uskratiti (nekom ce se nesto svideti nekom nece, neko ce misliti da je nesto lose a neko da je dobro).

Da se naljutim? Na koga i zasto? Sta bih time dobio ili izgubio. Zasto bi se ljutio sto bi neko rekao za nesto sto ja mislim da je dobro da on/ona smatra da je lose? Iskren da budem kada sam prvi put ovde stavio nesto od svoje zabave ocekivao sam drvlje i kamenje (ocekujem i sad, nista se tu nije promenilo).

Preslusao sam dosta kako ih ovde zovu (radova) i mogao bih dosta reci sta mislim gde su momci dobri i u cemu grese. Kritike koje dobijaju su vise vezane ne za opis (muzicke) ideje koju oni imaju nego na (zovu ih) boje zvuka koja je vise stvar same tehnike (racunarske i softverseke) koju poseduju, vreme koje neko zeli utrositi a to je meni potpuno nebitna stvar u uve svrhe. Da samo znate kako su nekada zvucali recimo demo snimci bendova koji su konkurisali za izdavanje ploca uplasili bi ste se.

Dakle, da ponovim, napisite sta god zelite, necu se ljutiti.
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules