Go Back   Rumski Forum > Aktivnosti > Promocija radova

Promocija radova Marketing u muzici...... pricajte o tome koji je najbolji nacin da promovisete svoj rad? Na ovo mesto saljite vase radove, komentare.....

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-04-2009, 11:40 PM   #21
dejankuki
Moderator

dejankuki's Avatar

Default Re: Moji instrumentali...

pa, evo..

Ma, generalno, tema i aranzman mi se svidjaju...Lepo sklopljeno i fino zamisljeno..

ali mi se nikako ne svidjaju pratece gitare ove u auto-wahu ili roto speaker il iunivibe fazonu... ili cak je i neki EP vst plugn... nikako... tesko mi je da slusam.. odvlaci paznju...

E sad rekose pre mene...al' da reknem i ja!
Bubnjevi, znaci,..iritacija...do daske, a ja il' sam gluv ili ni bass ne cujem..

plus.. gitare... kako god da si ih snimao, mogao si da ih malkice zacinis nekimsimulatorom pojacala uVST obliku.. ovako, mnogo lose..

dejankuki is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2009, 02:04 PM   #22
alek019
Senior Member

Postovani, moram barem malo razjasniti neke stvari. Kao sto rekoh ovo je tema, nikako finalna kompozicija (sto ja nemam nameru da radim ne sa ovim radom vec govoreci uopsteno).

Da bih iskazao temu potrebna mi je ritam sekcija nju izaberem i ona ide kao jednostavni LOOP. Ritam gitarica, bas linija i eventualno nesto od klavijatura su tu koliko da drze harmoniju da mogu iskazati ono sto zelim. Na to dodje glavna melodija koja mi je uglavi i nju se trudim odsvirati najbolje sto mogu u odredjenom trenutku ne da se iskaze tehnika vec emocija.

Ono na sta ja zelim da ukazem posetiocima ovog foruma je jednostavno muzicka ideja, melodija a imam utisak da stalno ko ovo slusa tu trazi, produkciju, aranzmane dakle sve ono sto je vezano kao kada slusate CD nekog izvodjaca pa ocenjute sve od, grafickog izgleda omota pa do neba. To je u tim slucajevima OK ali ako se to radi i sa radovima na ovom forumu onda sam ja mozda ne promasio temu vec ceo forum.

Pod jedan, da zelim da se bavim muzickom produkcijom i da zelim da kako se to kaze da "izdam" neko svoje "remek delo" pa tada verovatno sigurno sav taj materijal se nikada ne bi pojavio na nekom forumu pre nego ceo materijal u svojoj zavrsnoj formi ne postane dostupan u nekom od komercialnih oblika inace on kao takav nece tada vredeti nista, sto bi ljudi nesto placali ako je besplatno dostupno.

Drugo, nadam se da bi neka od mojih tema zaintrigirala nekog drugog da je preuzme i da neko svoje vidjenje, dakle jednostavna pomoc kod dobijanja inspiracije.

Treece, smatram da se ja mogu iskazati kroz gitarske deonice a bas, bubnjevi, klavijature ili sta god drugo vec morao bi da odradi neko drugi kome je to osnovno interesovanje i preokupacija. Velika greska bi bila da ja koji nisam ni bubnjar ni basista ni klavijaturista pocnem da gubim energiju na ove stvari koje jednostavno ne umem.Pa jos tu dodje i produkcija zvuka.

Mozda drugi to nece priznati ili pak zele da misle da sve mogu sami. Sloboda mislenja ali to jednostavno nije ispravna stvar. Svastarenje nikad nije dalo neki kvalitet. Najjednostavniji razlog za sve ovo sto pisem je razlika u razmisljanju instrumentalista na razclicitim intrumentima jer je ono uvek odredjeno instrumentom kojim se vlada.

Cetvrto, ovo je po meni idealno mesto da se pronadju ljudi koji imaju slicna muzicka razmisljanja a sviraju razlicite instrumente pa se mozda mogu oko nekog projekta udruziti jer inetrnet je alat koji se moze lepo iskoristiti za ne samo razmene ideja vec i finalizovanje nekih.

Mozda je sada sve jasnije.

Pozdrav

Last edited by alek019; 26-04-2009 at 02:26 PM.
alek019 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2009, 02:20 PM   #23
alfom
Pro Member

alfom's Avatar

Vjerovatno nisi vidio :

alek019 ima? PM od neki dan. Ako je slučajno nema u tvom pretincu, javi mi na moj PM da ponovim.

PoZzzz.
alfom is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2009, 03:26 PM   #24
alek019
Senior Member

Izvini ALFOM, tek sam sada citao mailove.Potvrdjeno. Hvala.
Old 12-06-2009, 05:55 PM   #25
alek019
Senior Member

Negde na net-u pronadjoh matricu za ovu (po meni) veoma retko dobru pesmu pa evo ovde je moje vidjenje iste

http://www.as-computer-software.com/...ic_molitva.mp3
Pozdrav
Old 16-06-2009, 11:33 PM   #26
alek019
Senior Member

Kao i u ranijem postu evo jos jedne melodijice koju volim, i mozda ideja za vas mladje sta mozete da radite.

http://www.as-computer-software.com/mymusic/prayer1.mp3

Pozdrav
Old 09-07-2009, 12:27 AM   #27
alek019
Senior Member

Pozdrav prijatelji,
evo jedne male FRAZE. Jednostavna muzicka ideja, malo gitarsko razmisljanje u ove vrele kisovite dane.

http://www.as-computer-software.com/...c/frazavb5.mp3
Old 22-07-2009, 11:09 AM   #28
alek019
Senior Member

Evo jos jedne, da je opet nazovem temom, ovaj put sporom (nije bas spora) ali mi se svidja. Nisam bas imao puno vremena za ovaj vikend, malo me mrzelo da nasnimavam gitare i tada bi verovatno bila lepsa ali i ovako mozete da steknete sliku. Mozda se i vama dopadne, neobavezna, odmarajuca tema.

http://www.as-computer-software.com/mymusic/slowday.mp3

Pozdrav
Old 26-07-2009, 12:06 AM   #29
alek019
Senior Member

Pozdrav prijatelji,
malo sam izmenio ovu zadnju muzikicu, i mozda je sada bolja (naravno kao tema, fraza, ideja)... Nema klavijatura ali sta da se radi, tu pomoci nema.
Old 27-07-2009, 09:58 AM   #30
alek019
Senior Member

Mozda vam bude interesantno, u ove dve poslednje muzikice zvuk gitare je sniman iz VOX AMPLUG LEAD (secate se malo, malecko, dimenzija 86 x 31 x 80 mm i tezine 40g) direktno. Simpaticna spravica koja pomaze da ukucani i komsije ne podanesu tuzbu za narusavanje kucnog reda i mira. Moram da priznam da zvuk lici vise od 90% na AC 30 kad se odvrne (nekada davno posedovao sam ovu spravu i verujem da me secanje jos sluzi). Japanci napravise ovu minijaturu i bez obzira sto mnogi kada i ugledaju ovu spravicu pomisle da je igracka za decu ona to jednostavno nije.
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules