Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Dizajn i konstrukcija studija

Dizajn i konstrukcija studija Diskusije i pomoc oko svih aspekata dizajna i konstrukcije kucnog/pro studija, gluve ili kontrolne sobe, tretman zidova i materijala...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 30-05-2013, 10:32 AM   #11
Max D.
Junior Member

Default Re: Da li praviti "studio" u ovoj sobi?

Znači prostoriju ću u niskima morati da "učim" kao i monitore? Biće to zabavno.

Bacam se onda polako na pravljenje absorberskih panela i tako dalje pa lagano čekam rezultate.. A na sticky teme ću obratiti posebnu pa?nju, hvala
Max D. is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2013, 11:42 AM   #12
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

opet, moj savet, nemoj kretati sa pravljenjem bilo čega dok ne konsultuješ nekog ko se time bavi, ili bar dooobro ne iščitaš koja su rešenja do sad bila uspešna. Jer ima i dosta neuspešnih,a retko ko to želi da prizna, a posle dolaziš u situaciju duplog posla i troškova
Arthur is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Arthur For This Useful Post:
Eomsy (30-05-2013), Max D. (03-06-2013)
Old 03-06-2013, 12:35 PM   #13
Max D.
Junior Member

Naravno, ni?ta ozbiljnije ne krećem dok ne budem kako treba sredio situaciju, jedino ?to mi je sada u planu je pravljenje par monta?no-demonta?nih absorbera (sa DIY absorberi sticky teme) po?to će mi oni biti od koristi ma ?ta uradio.. a kad budem konkretno znao koje su mi mogućnosti i sve, kreće savetovanje sa akustičarem, malo dublje čitanje i tek onda ozbiljniji rad
Old 03-06-2013, 01:44 PM   #14
Eomsy
Pro Member

Eomsy's Avatar

Cool. Nadam se da ćemo opet imati jedan zanimljivi thread u skoro vrijeme. Samo naprijed

Sent from Predator's phone

Studio Predator
Eomsy is offline   Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Eomsy For This Useful Post:
Max D. (03-06-2013)
Old 03-06-2013, 03:13 PM   #15
Max D.
Junior Member

Trebalo bi, fotoaparat je locked 'n loaded, sve kačim ovde a fotke panela će ići na sticky posle vikenda
Old 02-08-2013, 07:42 AM   #16
Max D.
Junior Member

Plan za dalje: u novembru radim novi pod, koji će mi dodati 5-10 centimetara na visinu sobe, uzimam Behringer ECM8000 i radim merenja da vidim koji mi je početni odziv.
Isplanirao sam već kako bi teoretski trebao da funkcioni?e akustički tretman ali ni?ta ozbiljnije ne planiram da radim pre zavr?etka ovoga (za sad imam tri 60x120cm absorbera koje kasnije planiram da kačim u cloud a sad ih koristim za prvu pomoć). Da li sam ne?to prevideo/propustio?
Old 04-08-2013, 11:03 AM   #17
Eomsy
Pro Member

Eomsy's Avatar

Nisi ni?ta propustio. Samo tim redosljedom i rokaj.

Sent from Predator's phone

Studio Predator
Eomsy is offline   Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Eomsy For This Useful Post:
Max D. (04-08-2013)
Old 19-06-2015, 05:28 AM   #18
Max D.
Junior Member

Eto, ja obećah fotke i koješta pa onda mislim ček da završim ovo pa da okačim sve zajedno pa ovo pa ovo i na kraju ništa ne okačih, pa sram me bilo..

Elem, uradih par absorbera, jedan 60x120 cm, 16cm Azmafona sa slojem "akustičkog" sunđera napred (na fotki), ono što treba da ide kao cloud (95x105 cm, 6 cm debljine Azmafon, nisam smeo deblje jer gipsana ploča na plafonu, pas mačku) i dva komada koji nisu na fotkama (jer su u improvizovanom ramu za sad), 100x120cm 15cm debljine kamene vune (zaboravih gustinu ali imam zapisano negde).. plus dva kupljena Sonitus Low Killera u ćoškovima.

Kad uradim valjane ramove za ova dva vel'ka i okačim cloud planiram da radim drugo merenje i uporedim rezultate da vidim šta sam i gde uradio - stare grafike trenutno nemam ovde ali su haotični na sve strane, posebno tamo dole (mala soba etc) pa ću kačiti i fotke kako sve to izgleda instalirano. Za sad čujem da bass još divlja kao slon u fabrici stakla ali mi je stereo slika mnogo bolja i tranzijenti jasniji (imao sam malih problema sa flutter echom)..

Pod nije urađen (niti će verovatno biti), ostajem na visini sobe koja je sad, make do with what I have, jelda..
Attached Images

Last edited by Max D.; 19-06-2015 at 07:35 AM.
Old 19-06-2015, 07:17 AM   #19
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

nisi se do kraja konsultovao ipak sa nekim ko se u to razume. Da jesi, rekao bi ti da je akustički sunđer akustički kao što je čokolada stomatološka. U svakom slučaju, neće štetu napraviti, iako malo toga korisnog radi. Jedino što će za par godina početi da se kruni i pada ti po glavi (ovo sam video u manje više svakom studiju sa tim sunđerom). 16cm azmafona nije loše rešenje, mada si mogao i jeftinije da prođeš sa Kamenom vunom, veće specifične težine, koja bolje upija low-end. Naročito ako već kačiš nešto kao finalni sloj koji ide na dole. Sve i da nema sunđera, običan baštenski filc bi poslužio kao savršeno dobar filter za eventualnu prašinu od kamene vune. Ovo sve si mogao da vidiš već u nekoliko treadova ovde na rumskom, nego si izgleda bio malko "hasty" i nestrpljiv
Arthur is offline   Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Arthur For This Useful Post:
Max D. (19-06-2015)
Old 19-06-2015, 07:35 AM   #20
Max D.
Junior Member

"Propusti" su druge prirode, sunđera sam imao već pa da se ne baci (a kako i sam ka?e? neće ?tete napraviti) a uvek se mo?e skinuti.. s druge strane azmafona sam uzeo za eksperimentisanje jo? davno pa celu zalihu iskoristih gde mogu , opet kad sam ga već kupio, da se ne baci.. ba? zbog tih threadova koje si pomenuo sam krenuo da kupujem kamenu vunu, sav azmafon sam pazario pre nekog ozbiljnijeg informisanja sve ?to dalje planiram da radim će biti od kamene vune (a ?to se tiče sređivanja problema čestica kamene vune, za to sam koristio krojačku "blokadu" koja se odlično pokazala)
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules