Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Audio Software

Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?..

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 17-04-2017, 06:34 PM   #141
idvi
Senior Member

idvi's Avatar

Default Re: Reaper 5

Quote:
Originally Posted by phil.milmax View Post
Ili najbolje je olovka i papir to ti je vrh! Ne moraju drajveri nikakvi da se instaliraju.
... ili ugljen i spilja..
DADDY Z (20-04-2017)
Old 28-04-2017, 04:20 PM   #142
Igor
Pro Member

Igor's Avatar

Ljudi, da li postoji mogućnost da "markirane" regione povlačim zajedno sa item-ima?
Znači, kada određeni item povučem levo ili desno, da mi sa njim ide i ona gore lajna koja obeležava region.
Old 28-04-2017, 07:03 PM   #143
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Originally Posted by Igor View Post
Ljudi, da li postoji mogućnost da "markirane" regione povlačim zajedno sa item-ima?
Znači, kada određeni item povučem levo ili desno, da mi sa njim ide i ona gore lajna koja obeležava region.
Za to ne znam, ali zasigurno znam da može obratno – da pomeraš ili kopiraš sve ono što se nalazi u regionu tako što vučeš oznaku za region (sa ili bez Ctrl). Eksperimentiši, provalićeš koja funkcija šta radi, a moš i user gajde da konsultuješ.

Pozdrav,

Vasa
Igor (28-04-2017)
Old 28-04-2017, 07:35 PM   #144
Igor
Pro Member

Igor's Avatar

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
Za to ne znam, ali zasigurno znam da može obratno – da pomeraš ili kopiraš sve ono što se nalazi u regionu tako što vučeš oznaku za region (sa ili bez Ctrl). Eksperimentiši, provalićeš koja funkcija šta radi, a moš i user gajde da konsultuješ.

Pozdrav,

Vasa

Ceo item se zajedno sa "region markerom" pomera kada pomeraš "region marker" (bez ikakvih ALTova i CTRLova).

Obratno, jok! Pomera se item, "region marker" ostaje gde je bio.

Pogledaću.
Old 28-04-2017, 07:51 PM   #145
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Ceo item se zajedno sa "region markerom" pomera kada pomeraš "region marker" (bez ikakvih ALTova i CTRLova)
Pa da, ali pomeraju se simultano. Zar ti nije to cilj? Ili daj objasni šta hoćeš da postigneš.

Pozdrav,

Vasa
Old 28-04-2017, 08:06 PM   #146
Igor
Pro Member

Igor's Avatar

Pa baš mi je to bio cilj, da se pomeraju simultano. Nisam cepidlaka, nego mi je bilo malo nelogično da se oni gore region-labeli (mislim da je ovo premijernije nego "marker regioni"), ne pomeraju sa pomeranjem item-a, jer, koja je poenta da ostanu razdvojeni u bilo kojoj kombnaciji pomeranja?

Naravno, možda je problem u perspektivi iz koje posmatram korišćenje samih labela. Oni su meni od izuzetne važnosti, tj. ja njima dajem određene naslove, renderujem ih (kao regione) sa tim naslovima, i te naslove koristim kao link za neke baze podataka. Čisto, onako najgrublje i najkraće da objasnim šta radim.

Kažem, verovatno većini koja Reaper koristi za muzičku produkciju regioni služe za neke druge, zapravo primarnije stvari, pa logika simultanosti koja je ovakva kakva jeste, nije, da tako kažem, pipava i nelogična kao meni.

A možda postoji i neka fora da se namesti da se pomeraju pomeranjem item-a. Reaper je to!

Pogledaću.
Old 28-04-2017, 09:22 PM   #147
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Pa baš mi je to bio cilj, da se pomeraju simultano. Nisam cepidlaka, nego mi je bilo malo nelogično da se oni gore region-labeli (mislim da je ovo premijernije nego "marker regioni"), ne pomeraju sa pomeranjem item-a, jer, koja je poenta da ostanu razdvojeni u bilo kojoj kombnaciji pomeranja?
Fora je u tome što Region uopšte ne mora da se poklapa sa dužinom Itema. Item može da bude i kraći i duži od regije, a ni regija ne mora da uključuje sve Iteme na svim kanalima koji se nalaze u datom vremenskom rasponu. Reaper u mnogim stvarima ima sasvim drugačiju logiku od Steinberga. Na primer, automatizacija jačine trake nema nikakve veze sa fejderom – automatizacija envelope pravi relativan odnos jačina na kanalu, a fejder je tu za globalnu jačinu kanala (mada i on može da se automatizuje). Ovo sa regijama je nešto slično. Iteme na svim pojedinačnim kanalima možeš slobodno da mrdaš levo-desno u okviru regije, a ako hoćeš da mrdaš sve đuture onda mrdaš celu regiju. Mene je baš ta hijerarhičnost privukla Reaperu. Uostalom, postoji stavka Loops, Markers and Regions pa pogledaj.

Pozdrav,

Vasa
Old 28-04-2017, 09:45 PM   #148
Igor
Pro Member

Igor's Avatar

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
Fora je u tome što Region uopšte ne mora da se poklapa sa dužinom Itema. Item može da bude i kraći i duži od regije, a ni regija ne mora da uključuje sve Iteme na svim kanalima koji se nalaze u datom vremenskom rasponu.
Suština. Logika je 100% na mestu, jer je program namenjen muzičarima, grubo rećeno, a ne seckačima radio-priloga i "arhivatorima" istih.
Old 01-05-2017, 12:18 PM   #149
phil.milmax
Member

phil.milmax's Avatar

Evo jednog dobrog skina za Reaper https://www.youtube.com/watch?v=YvW6...ature=youtu.be

Nije besplatan ali koliko sam ja shvatio, doniras koliko hoces i on ti posalje link na mail. Ovakve varijante bi mogle da budu resenje za ljude koje Reaper odbija jer moraju sve sami da namestaju. Izgled je ok a covek se pomucio da napravi da sve bude pod ruku. Kaze da sprema nesto i za retina displeje. U svakom slucaju vredi pogledati.

http://forum.cockos.com/showthread.php?t=187971
phil.milmax is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2017, 03:43 PM   #150
Ghost Dog
Member

Ghost Dog's Avatar

Taj isti baja trenutno pravi jednu jako zanimljivu temu, samo se sve to malo oteže (da, puno vremena treba za pravljenje teme; da nije tako, moja bi tema još odavno bila gotova, ali, ako je već rekao da će to sve biti gotovo pre tri meseca, ipak je verovatno tako i trebalo da bude).
Ghost Dog is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules