Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Darko Juranovic 'D'KNOCK'

Darko Juranovic 'D'KNOCK' Producent, autor, aranzer, izvođač, co-osnivac i jedan od vodecih ljudi labela LIVEINTHEMIX MUSIC & LIVEINTHEMIX.TV razgovara sa Vama. Jedan je od osnivača legendarne grupe ET(Electro Team) i surađivao je s najvećim hrvatskim imenima (Nina Badrić, Divas, Tony Cetinski, Cubismo, Bolesna Braća i dr.), te mnogim internacionalnim zvijezdama (Barbara Tucker, Peter Grant, Simply Red, Simple Minds legendrarni britanski producent Andy Wright....itd).

Thread Tools Display Modes
Old 29-10-2012, 05:57 PM   #11
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Default Re: Singl vs. EP vs. Album

Quote:
Originally Posted by liveinthemix View Post
Podržavam izradu albuma, ali samo u nekim primjerima...
Smisao mog pitanja je bio malo drugačiji, ali ga verovatno nisam dobro formulisao. Kome je potreban album Britney Spears (Jelene Rozge, Jelene Karleuše... svejedno) - publici, autorima/producentima ili samim izvođačima?

Pozdrav,

Vasa
Old 29-10-2012, 08:11 PM   #12
liveinthemix
Junior Member

Awasc iskreno s profesionalne strane taj album u ovom trenutku najvi?e treba samim izvođačima za pokazivanje i dijeljenje fanovima, i eventualno mo?e koristiti diskografima koji se nadaju da će ne?to uspjeti u?ićariti pa prodati taj album nekim spozorima. Autori i producenti vi?e koristi imaju od plasiranja singlova na tr?i?te, te tako mogućnost dobrog vrćenja u svim medijima, ?to ujedno i čini veliki pr.
liveinthemix is offline  
Old 29-10-2012, 10:40 PM   #13
mikron
Member

Quote:
Originally Posted by liveinthemix View Post
Autori i producenti vi?e koristi imaju od plasiranja singlova na tr?i?te, te tako mogu?nost dobrog vr?enja u svim medijima, ?to ujedno i ?ini veliki pr.
Nekako sve vreme osecam na ovaj nacin, ali mi je lakse kad znam da i drugi vide slicno
mikron is offline  
Old 30-10-2012, 11:20 AM   #14
alavuk
Pro Member

alavuk's Avatar

a newcomeri uopste ne bi trebalo da izbacuju album iako imaju dosta singlova iza sebe ? moje misljene je da albumi imaju smisla pogotovu u hardcopy formatu(cd ili ako se nekom posreci i 12") pa makar i u nekom veoma skromnom tirazu od recimo 200 komada makar podelili dj-evima i casopisima .
ljudi su se zasitili digitalnog ...

xxx says : "Preko dana zemljoradnik a nocu disko zvezda"
alavuk is offline  
Old 30-10-2012, 04:03 PM   #15
mekonin
Member

Ali kako naterati konzumenta da se povinuje tom formatu, kada ce on svakako pri preslusavanju posvetiti svakoj numeri po par sekundi i one koje mu se dopadnu ubaciti u svoju plejlistu po redu koji njemu odgovara? Pricam o digitalnoj distribuciji.

Razmisljao sam kako bi bilo zanimljivo da se album objavi u vidu jednog audio fajla, sa sve pauzama izmedju numera, ali sa .cue fajlom pored, pa kome je volja da secka nek secka.
mekonin is offline  
Old 30-10-2012, 06:11 PM   #16
alavuk
Pro Member

alavuk's Avatar

i to mi pada na pamet ali ne sa cue vec mixovan album (fade out/in) sa sve track-ovima , eto laurent garnier je odbijao da mu se seckaju mixovi po trekovima vec kako jedan veliki track u tom kontekstu da se slusa mix(album,sta god) u jednom cugu , jer kaze da pesme koje su katovane kao trek po trek nema isti smisao kao kad slusas mix tj pricu koju hoce da isprica ...

alavuk is offline  
Old 30-10-2012, 06:21 PM   #17
alavuk
Pro Member

alavuk's Avatar

Quote:
Originally Posted by mekonin View Post
Ali kako naterati konzumenta da se povinuje tom formatu
kom formatu ? format albuma ? znam koliko diskova imas kuci ,jer ti smetaju ili ti je drago sto imas toliko muzike u sobi ? pretpostavljam da znas svaki album manje vise napamet nego sto znas koje audio fajlove imas u kompjuteru ...

alavuk is offline  
Old 31-10-2012, 10:33 AM   #18
mekonin
Member

Quote:
Originally Posted by alavuk View Post
kom formatu ? format albuma ? znam koliko diskova imas kuci ,jer ti smetaju ili ti je drago sto imas toliko muzike u sobi ? pretpostavljam da znas svaki album manje vise napamet nego sto znas koje audio fajlove imas u kompjuteru ...
Pusti ti mene nostalgicara za zlatnim dobom piraterije kod nas. Cinjenica je da je CD kao medij pred zaboravom, ploce su jos uvek prisutne u uskim krugovima koji su beznacajni gledano u globalu, zato mislim da masis poentu ovog topika drzeci se "tvrdih" medija.

Ono sto je awacs pitao, a sto i mene zanima, jeste zbog cega se u komercijalnom svetu izdaju albumi prepuni filler-a koje niko nece slusati jer ih digitalni medij vise ne "primorava" na to? Ovaj drugi deo pitanja sam ja dodao.
mekonin is offline  
Old 31-10-2012, 11:57 AM   #19
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Ono sto je awacs pitao, a sto i mene zanima, jeste zbog cega se u komercijalnom svetu izdaju albumi prepuni filler-a koje niko nece slusati jer ih digitalni medij vise ne "primorava" na to? Ovaj drugi deo pitanja sam ja dodao.
Tačno tako. Taj drugi deo pitanja je dodu?e impliciran u mom prvom postu, ali dobro je da si ga izvukao na povr?inu.

Odgovor donekle mo?e da se pronađe u onom članku na koji je Vrač svojevremeno skrenuo pa?nju:

http://www.npr.org/blogs/money/2011/...t-song?ps=cprs

Odatle sledi da format albuma zapravo vi?e ide na ruku autorima i producentima nego izvođaču. Autori i producenti bar imaju garantovanu zaradu u okviru bootcampa, izvođač mora da popričeka da dobije svoj deo kolača (ako ga dobije). Izdavaču album delimično ide na ruku zato ?to (iako je ulo?io kamaru para) raspola?e bunarom iz kog mo?e da vadi jedan po jedan SINGL dok neki eventualno ne "upali".

Pozdrav,

Vasa
Old 31-10-2012, 01:47 PM   #20
alavuk
Pro Member

alavuk's Avatar

Quote:
Pusti ti mene nostalgicara za zlatnim dobom piraterije kod nas. Cinjenica je da je CD kao medij pred zaboravom, ploce su jos uvek prisutne u uskim krugovima koji su beznacajni gledano u globalu, zato mislim da masis poentu ovog topika drzeci se "tvrdih" medija.

i ja sam i dalje nostalgicar za 12" i cd-om , nemasim temu vec glasno razmisljam nesto spremam gde bi bili ukljuceni i tvrdi mediji da nebude sve to puki wav/flac/mp3/... digitalni oblik ne primorava ni kupca ni kreatore vise ni na sta...sam si rekao da je cd zaboravljen medij sem za backup...

alavuk is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules