Go Back   Rumski Forum > Aktivnosti > Recenzije

Recenzije Ovde mozete postaviti svoje recenzije audio softvera, hardvera, intrumenata i studijske opreme. Postavite pitanja ili iskomentarisite napisane recenzije

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 14-09-2005, 09:14 PM   #11
clusterchord
mod?rateur analogue

clusterchord's Avatar

Default Re: Behringer BCF/BCR2000

Goasia, jedini koji ti pouzdano radi sa svim oldtimerima je Peavey PC-1600 i PC-1600X. to je vec legendarna sprava medju sint freakovima..

..potrazi na eBayu, zna se naci. vrijedi svaku paru. 16 fadera, midi cc, NRPN i Sysex programabilan. ima sve. za primjer cesto su ga ljudi uzimali kao programer za MKS80, microwave i slicne "mini-lcd" sprave..

Quote:
Originally Posted by goasia
inace Matrix 6 je monstrum , jedino steta sto envelope nije hardverski ,pa mu je attack spor , inace prava holesterol sprava ....
da, nije bas za neki jako perkusivni bass, boljka svih matrixa i xpandera, ali svejedno, za te pare ludnica..

Matrix_sequence.mp3

clusterchord is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2005, 09:24 PM   #12
goasia
Senior Member

goasia's Avatar

naravno Pevey mi je odavno poznat , medjutim cena mu je .... pa Control Freak , pa Waveidea ,neki francuski kontroler ... Behringer me privukao sa cenom ...
i po ko zna koji put ...:o
goasia is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2005, 05:20 PM   #13
goasia
Senior Member

goasia's Avatar

problem resen ..... radi kako treba , problem je bio kod mene ,ustvari preset koji je radjen sa hardware sysex- ima kada se pozove ,oko knobova nema nikakve indikacije da su u funkciji ,bilo koji preset radjen na soft varijanti sa learn ,ili sa edit funkcijom ,oko knobova svetli po jedan led , to me zbunilo ... znaci kad pozoves preset za sint on jeste tu ,al ga ne vidis
jebga ... ispao sam bleson ....
goasia is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2005, 04:32 PM   #14
Tiki the Boyler
Moderator

Tiki the Boyler's Avatar

Quote:
Originally Posted by clusterchord
Jedini koji ti pouzdano radi sa svim oldtimerima je Peavey PC-1600 i PC-1600X. to je vec legendarna sprava medju sint freakovima..
Ako bas imate zelju za Peaveyem, a imate oko 456 EUR skocite na www.artist.ba.

Tiki the Boyler is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2005, 04:59 PM   #15
Max
Pro Member

Citao sam sad ovaj thread i prilicno se zainteresovao za taj behringer sa potovima .... mozete li mi kao pocetniku objasniti kako uopste to funkcionise

Nemam sintova koje koristim osim vst .... da li mogu da upravljam vst instrumentima preko ovoga i kako to da uradim ....

A mnogo bitnije , da li mogu da sa njim okrecem urs eq i sl .... ako je odgovor da .... kako on prepoznaje eq .... ili se hvata na prvi fx slot u kanalu .... zaista mi uopste nije jasno kako ovo funkcionise .... to bi trebalo da je kao mackie c4 ali je ovo daleko jeftinije a uopste nije losije resenje ....

i ako moram da svaki put naznacujem sta radim , zar nije onda brze uraditi misem ( ovo mislim na eq podesavanja ) ... vi klavijaturisti svakako imate korist da besomucno vrtite dugmice da bi dosli do pravog zvuka ali kako onda znate sta je koje dugme , jer su ti potovi ravno postavljeni ( bez vizualnog smisla ) i ne poodsecaju na one sa klavijatura , pa me interesuje neko pocetnicko objasnjenje ..... tj da li meni to uopste treba

Sto se fadera tice tu bih se ipak odlucio za mackia ili sve interesantnijeg tascama 2400

Unapred hvala

Pozdrav
Max is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2005, 06:20 PM   #16
kejkz
banned

Koristi se kao najobicniji Midi uredjaj, ili preko midi ulaza i izlaza na samoj kartici, ili preko USB porta. On je naravno najvi?e namenjen za VST i DX instrumente, a način kori?ćenja zavisi od samog host programa i instrumenta (obično su u pitanju MIDI CC ili NRPN poruke).

Mo?e se kontrolisati bilo koji parametar plug-a, samo se prethodno mora isprogramirati, kako BCR tako i host. Ako je u pitanju Cubase, onda se sve pode?ava preko Remote Devices, najlak?e je napraviti template projekat sa bilo kojim brojem traka, i onda polako vezivati svaki parametar u programu za knobove na spravi. Onda se takvo pode?avanje snimi i ostaje za bilo koji naknadni projekat. Takvo pode?avanje je apsolutno. Synth se mo?e kontrolisati i preko midi trackova (napravi se poseban preset).

Na pitanje da li je lak?e mi?em...pa... kada se jednom programira za svaki synth i program koji se koristi, mi? se koristi samo sporadično, Ustvari, najvi?e volim da ih koristim paralelno i ?alim ?to nemam vi?e ruku. Na povr?ini samog BCR-a i BCF-a se mo?e pisati flomasterom i olovkom, tako bar ja volim da ga i?krabam kada radim neku pesmu ili se igram, pa onda bri?em kada zavr?im. Mada obično posle malo igranja znam sve napamet. Postoji i pdf u kome se ispisuju trenutne komande za preset, kao drugo re?enje problema preglednosti, pa se onda mogu ?tampati.

Iskreno, ako se na kompjuteru radi mastering, ne vidim neku naročitu svrhu ovog uređaja, ako se programiraju synth-evi onda je situacija drugačija. Za miks je sjajan, kada se jednom isprogramiraju parametri miksera, mo?e se doći do prelepih rezultata pseudo-?ivog miksa. Naročito volim da se igram sa njime, menjajući u realnom vremenu parametre na efektima! Mislim da je to njegova najjača strana.

Kao i na svaki drugi uređaj na ove spravice treba se navići kroz rad. Kada se jednom usvoji koncept i mogućnosti, postaje nezamenljivi deo svakog malog i velikog studija. Elektronska muzika dobija novu dimenziju ovakvim načinom programiranja.

?to se tiče poređenja sa kolegama, mislim da naprosto nisu u istom rangu da bi se mogli porediti po bilo kom osnovu. BCF je za njihove mogućnosti, način izrade i cene samo igračka. Ali, opasna!

Nema na čemu, i drugi put.
kejkz is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2006, 05:15 PM   #17
SHIVA
Psiho

SHIVA's Avatar

Ja sam kupio BCFader i stvarno mogu rechi da je odlichan (barem na Cubase-u). Mackie "emulacija" radi fantastichno. Na Behringer sajtu se skine "BCFview" aplikacija koja simulira display na Mackie kontroli. S time se jednostavno stizhe do SVAKE funkcije SVAKOG vst-a. Transport bar kontrole su izuzetno praktichne, posebno za one koi rade s jednim video monitorom.

Odlichna fora je shto u emulacijskom modu faderi uvijek kontroliraju volumen a knobovi pokrivaju panorame, eq, sendove, inserte, vst instrumente... no za preciznije kontroliranje kontroler se "flip-a" kombinacijom 2 tipke pa knobovi postanu volumeni za kanale a motorizirani faderi prate automatizaciju VST-a i daju puno suptilniju kontrolu nego knobovi. Knobovi nisu motorizirani ali imaju beskonachnu rotaciju i ochitavanje vrijednosti na led diodama tako da to i nie potrebno.

S ableton-om navodno ima nekakvih problema, tj. emulacija Mackie kontrole ne radi tochno ono shto bi trebala i neke funkcije su izostavljene.
Old 11-12-2006, 08:15 PM   #18
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

Radi li to sa ProToolsom?
Old 11-12-2006, 08:29 PM   #19
alavuk
Pro Member

alavuk's Avatar

ovo je odlicna zamena za nesto sto je tipa "houston" msteinberg mixer , mada ce mi pre raditi pos'o BCR ... a i cena je sasvim pristupacna

xxx says : "Preko dana zemljoradnik a nocu disko zvezda"
alavuk is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2006, 08:45 PM   #20
Shot
Stara Rumski Elita 2003.

Shot's Avatar

Jel netko zna dal postoje problemi ako istovremeno imas Behringer BCF/BCR i Frontier Tranzport. Ja imam taj Tranzport i on se predstavlja kao emulacija Mackie Controla. Kad bi uzeo Behringera, on bi isto tako htio biti emulacija M.Controla. Jel Nuendo/Cubase radi probleme zbog toga?
- -= - =- = - = - = - = - = - -
Shot is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules