Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Dizajn i konstrukcija studija

Dizajn i konstrukcija studija Diskusije i pomoc oko svih aspekata dizajna i konstrukcije kucnog/pro studija, gluve ili kontrolne sobe, tretman zidova i materijala...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-04-2014, 07:13 AM   #21
Marin Mack
Member

Marin Mack's Avatar

Default Re: Studio "Mack"

znam, nakon dugo proučavanja i svega odlučio sam se za ovu jeftiniju varijantu, u planu je bil SSL AWS 924 u početku, i to rabljeni neki, bilo ih je par, ali eto, rađe sam uze malo jeftiniji mixer pa ako bude posel i?el dobro, ići na upgrade kroz nekoliko godina na SSL sigurno
Marin Mack is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2014, 09:37 AM   #22
Era
Member

Era's Avatar

Pratim ovaj topic od pocetka i mogu samo da kazem bravo kolega,toliko planiranja,rada, truda ,investicija ,entuzijazma....u ovom vremenu kada je rad u studijima podcenjen,je za svaku pohvalu.Nadam se da ces zaploviti punim jedrima i da ce se jednog dana sve ovo isplatiti!
Era is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2014, 12:18 PM   #23
Marin Mack
Member

Marin Mack's Avatar

Hvala puno za lijepe riječi! i ja se nadem da će se jednom ovo isplatiti, al eto, ako pre?ivim bit će dobro
Old 04-04-2014, 03:05 PM   #24
BlasterMaster
Senior Member

BlasterMaster's Avatar

svaka cast za trud i kreativnost...
a uz mikser koju si karticu dobio/narucio? jel firewire interfejs ili onaj sa analog outputima? i jel sa moto faderima ili obican? javi utiske kako ti radi...
BlasterMaster is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2014, 05:39 PM   #25
Shot
Stara Rumski Elita 2003.

Shot's Avatar

Quote:
Originally Posted by Marin Mack View Post
znam, nakon dugo proučavanja i svega odlučio sam se za ovu jeftiniju varijantu, u planu je bil SSL AWS 924 u početku, i to rabljeni neki, bilo ih je par, ali eto, rađe sam uze malo jeftiniji mixer pa ako bude posel i?el dobro, ići na upgrade kroz nekoliko godina na SSL sigurno
Ne znam koliko si u poslu.
Ako ti je ovo prvi studio, a da prije nisi radio po komercijalnim studijima da isfura? svoje ime, onda ti AWS definitivno nije dobar mikser za početak prvog studija.
Fakat ne mislim to na nikakav lo? način. Jednostavno se ne isplati. Kresne? relativno velike novce na njega a to znači da ga treba i otplatiti kroz rad. Da bi ga otplatio studio bi ti trebao raditi jako puno. Puno projekata, svakodnevna rotacija, fakture lete. I ne samo to, nego si onda na takvom nivou studija gdje tvoja satnica nije jednaka kao i kod konkurencije. Od njih si malo skuplji. Ku?i?. Studio si u kojem se za vi?u cijenu nego drugdje radi non-stop. E onda otplati? taj pult bez problema. I pri tome jo? ?ivi? od tog posla, dakle ne odlazi sva zarada na otplatu opreme nego i u mjesečnu plaću tebe i ljudi koji osim tebe rade (jer sam ne mo?e? fizički odraditi vi?e od 10 sati dnevno pa je tu jo? ekipe koji pune one noćne i ostale termine).
A vremena nisu takva vi?e. Ti prvo i osnovno ne mo?e? postaviti vi?u cijenu jer tr?i?te to ne prihvaća. Na ?alost klijenti (muzičari, filmovi, reklame) ne mare na kojoj se opremi radi i nemaju namjeru platiti vi?e zbog bolje opreme. Zato posao ne dolazi tamo gdje je kvalitetnije nego ide tamo gdje zna gazdu. A ako nisi isfuran na?iroko u industriji onda taj faktor u startu nema?.
Bottom line je da studio u kojem ima? SSL AWS924 nema ?anse otplatiti se s dva albuma godi?nje i tri reklame mjesečno. A ako se ne otplačuje ona je taj mikser samo strast. Strast koju neki mogu nazvati i izdrkavanjem.
Ovaj mikser koji si uzeo mislim da je taman. Nisi u kategoriji bezveznjaka, s njim jako dobar finalni proizvod mo?e? izbaciti, nisi ?tedio na centralnom komadu opreme (drugom najbitnijem, nakon slu?anja), a nisi ni oti?ao u veliki minus. Otplati? ga jer mo?e?, onda zavrti? malo da ga frkne? i ide? na ne?to jače. Matrix recimo. Pa ako fakat posao krene jo? bolje mo?da uhvati? AWS.

Znam da te nervira ovakav način gledanja, al ovo je stvarnost. Studio je svima nama strast i spičili bi para i para u njega. Al br?e propadaju oni koji zaborave da je to i posao - ulaganje vs. profit. Jebiga... negdje treba povući ručnu!

btw, ?to ti je slu?anje?
- -= - =- = - = - = - = - = - -
Shot is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2014, 06:54 PM   #26
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Originally Posted by Shot View Post
Na ?alost klijenti (muzičari, filmovi, reklame) ne mare na kojoj se opremi radi i nemaju namjeru platiti vi?e zbog bolje opreme. Zato posao ne dolazi tamo gdje je kvalitetnije nego ide tamo gdje zna gazdu.
A za?to bi marili i za?to bi platili vi?e? To je kao kad bismo kvalitet vage proglasili za osnovni kriterijum za merenje kvaliteta neke mesare. Poznavanje i poverenje u gazdu (i prodavaca, snimatelja) je ustvari poslednja trunka ljudskosti u celom ovom takozvanom poslu.

Pozdrav,

Vasa
Old 04-04-2014, 08:45 PM   #27
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Kad se pogleda, nije ni to pravljenje toliko skupo...najvaznije je imati SVOJ prostor za koji se ne placa renta !!
Znam coveka koji je ulozio preko ?140.000 u 4 studija..i posle 7 godina ga gazda (neka velika kompanija) izbacila...da li je mogao da ponese akustiku sa sobom? Nije...
A i ja sam spucao na rentu vise od ?150.000 za 12 godina...i na kraju prodao studio jer nisam imao gde sa kamionom opreme...
Da sam imao negde svoj prostor, verovatno bi sve jos uvek bilo tu..(i skupljalo prasinu..)
Inace, studio super izgleda..samo napred !!
DaBear is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2014, 11:34 PM   #28
Marin Mack
Member

Marin Mack's Avatar

Quote:
Originally Posted by Shot View Post
Ne znam koliko si u poslu.
Ako ti je ovo prvi studio, a da prije nisi radio po komercijalnim studijima da isfura? svoje ime, onda ti AWS definitivno nije dobar mikser za početak prvog studija.
Fakat ne mislim to na nikakav lo? način. Jednostavno se ne isplati. Kresne? relativno velike novce na njega a to znači da ga treba i otplatiti kroz rad. Da bi ga otplatio studio bi ti trebao raditi jako puno. Puno projekata, svakodnevna rotacija, fakture lete. I ne samo to, nego si onda na takvom nivou studija gdje tvoja satnica nije jednaka kao i kod konkurencije. Od njih si malo skuplji. Ku?i?. Studio si u kojem se za vi?u cijenu nego drugdje radi non-stop. E onda otplati? taj pult bez problema. I pri tome jo? ?ivi? od tog posla, dakle ne odlazi sva zarada na otplatu opreme nego i u mjesečnu plaću tebe i ljudi koji osim tebe rade (jer sam ne mo?e? fizički odraditi vi?e od 10 sati dnevno pa je tu jo? ekipe koji pune one noćne i ostale termine).
A vremena nisu takva vi?e. Ti prvo i osnovno ne mo?e? postaviti vi?u cijenu jer tr?i?te to ne prihvaća. Na ?alost klijenti (muzičari, filmovi, reklame) ne mare na kojoj se opremi radi i nemaju namjeru platiti vi?e zbog bolje opreme. Zato posao ne dolazi tamo gdje je kvalitetnije nego ide tamo gdje zna gazdu. A ako nisi isfuran na?iroko u industriji onda taj faktor u startu nema?.
Bottom line je da studio u kojem ima? SSL AWS924 nema ?anse otplatiti se s dva albuma godi?nje i tri reklame mjesečno. A ako se ne otplačuje ona je taj mikser samo strast. Strast koju neki mogu nazvati i izdrkavanjem.
Ovaj mikser koji si uzeo mislim da je taman. Nisi u kategoriji bezveznjaka, s njim jako dobar finalni proizvod mo?e? izbaciti, nisi ?tedio na centralnom komadu opreme (drugom najbitnijem, nakon slu?anja), a nisi ni oti?ao u veliki minus. Otplati? ga jer mo?e?, onda zavrti? malo da ga frkne? i ide? na ne?to jače. Matrix recimo. Pa ako fakat posao krene jo? bolje mo?da uhvati? AWS.

Znam da te nervira ovakav način gledanja, al ovo je stvarnost. Studio je svima nama strast i spičili bi para i para u njega. Al br?e propadaju oni koji zaborave da je to i posao - ulaganje vs. profit. Jebiga... negdje treba povući ručnu!

btw, ?to ti je slu?anje?
dapače, ovo je jako relano gledanje i ja to vrlo dobro znam sve ?to si ti rekao, ssl je neki san u koji bi ulo?io ako bude studio i?ao, ali takva vremena su danas te?ka, ali opet, nikad se nezna! Naravno da nebi toliko love bacio na mikser kad niti imam klijentelu niti ime u startu tako da, zato i je odluka pala na ovakav mikser. Meni je sreća ?to imam svoj prostor koji smo napravili jo? davne 2000. tako da mi je to veliki plus, a uz ovak mikser idem na dosta outboardu, trenutno je tu SSL buss compressor, par 1176, par pulteca, u izradi je neve preamp + eq i tako polako bude se radil outboard, a u tome ciljam samo na dobre kompresore i nekoliko preampova te pokoji vrhunski eq, nikva pretjerivanja, da mogu zadovoljiti potrebe svog načina miksanja mi je dosta po stereo komplet od svakog

update ubrzo te neki review cijelog miksera naravno da će biti kad se studio zavr?i! a svi koji se nađu u blizini Čakovca u HR i vi?e su nego dobrodo?li u studio da popijemo koji jackie!
Old 04-04-2014, 11:36 PM   #29
Marin Mack
Member

Marin Mack's Avatar

Quote:
Originally Posted by BlasterMaster View Post
svaka cast za trud i kreativnost...
a uz mikser koju si karticu dobio/narucio? jel firewire interfejs ili onaj sa analog outputima? i jel sa moto faderima ili obican? javi utiske kako ti radi...
razmišljao sam između Orion 32 i firewire orginal kartice, i uzel sam njihovu karticu jer za tu razliku u konverterima ja sebi napravim 2-3 kompresora i jedna dobar EQ , koji će mi dati puno više na soundu nego ad/da

motorizirana verzija je
Old 04-04-2014, 11:56 PM   #30
Marin Mack
Member

Marin Mack's Avatar

Quote:
Originally Posted by DaBear View Post
Kad se pogleda, nije ni to pravljenje toliko skupo...najvaznije je imati SVOJ prostor za koji se ne placa renta !!
Znam coveka koji je ulozio preko ?140.000 u 4 studija..i posle 7 godina ga gazda (neka velika kompanija) izbacila...da li je mogao da ponese akustiku sa sobom? Nije...
A i ja sam spucao na rentu vise od ?150.000 za 12 godina...i na kraju prodao studio jer nisam imao gde sa kamionom opreme...
Da sam imao negde svoj prostor, verovatno bi sve jos uvek bilo tu..(i skupljalo prasinu..)
Inace, studio super izgleda..samo napred !!
istina, vlastiti prostor je stvarno velika stvar, da nemam ovo, neznam di bi smogel cca 100.000E da sagradim sve to, tako da tu sam u velikoj prednosti. A jo? jedna stvar je ta da je ispod studia kafić(kojeg vodi otac) i dobra lokacija je u čk, blizu centra, lako se nađe...itd, svi ti faktori igraju neku malu ulogu!
Hvala!
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules