Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Ostali muzički instrumenti i studijska oprema

Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-12-2004, 05:37 PM   #21
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Pa dosadasnje iskustvo mi je pokazalo da kada usnimavam vokale, njihov "glavni" signal retko ide iznad -10db. Vec sam ti rekao da taj kompresor koji eventualno i stavim, ne stavljam kao kompresor, vec da bih se osigurao da mi nece propasti dobar take zbog nekog dinamickog ispada koji se eventualno potkrade. Generalno, ja dosta vremena posvetim tome da sa pevacem dinamicki izradim celu pesmu i unapred resavam pitanje dinamike u izvodjackom delu. Znaci, jako je bitno da pevac zna da glas iskontrolise tako da dinamiku drzi ukrocenu, dok samo u izrazu dobija ono sto mi kasnije cujemo kao "dinamiku pevanja". Bolji pevaci to rade bez problema, dok oni malo losiji moraju vise da se potrude, pa tako i ja kada procenim da ce biti problema, za pevanje (jedne pesme) izdvojim 2 dana, pa prvi radim probne snimke i ucim ga kako to da dobije, a onda ga pustam da malo iskulira, pa ga sledeci dan snimam zapravo. Tako dobijam najbolje rezultate .
Oggy is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2004, 06:17 PM   #22
djole970
Member

djole970's Avatar

@ Sandrob i Oggy

Pa ako je najbolje imati cisti preamp sta mislite onda o AVALON-u U5 i M5?
djole970 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2004, 07:08 PM   #23
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Na zalost, ja nisam nikada bio u prilici da se igram sa bilo kojim Avalonom, ali sam o toj firmi od mojih prijatelja sirom sveta cuo odlicne kritike. Mislim da tu ne moze da bude greske. U5 ti je "budzet" klasa (iako kosta 600E), dok M5 ni malo ne deluje naivno ni po specifikacijama, a bogami ni po ceni (1555E). Voleo bih da mogu licno da ih isprobam, ali ovog trenutka, bojim se da to nije realno, cak ne znam ni jednu prodavnicu (u SCiG) da ih ima na lageru.
Pozdrav
Old 01-12-2004, 07:15 PM   #24
djole970
Member

djole970's Avatar

Ipak nije mala razlika izmedju ova dva uredjaja. A bas i mene zanima kolika je realna razlika izmedju njih? Na zalost i ako sam ovde u Parizu niti imam vremena niti mogucnosti da ih isprobam. Uvek se sve svede na "savete" prodavaca. A dao Bog ja im bas "mnooogoo" verujem.
Old 02-12-2004, 09:40 AM   #25
SandRob
ton magistar

SandRob's Avatar

koliko san ja razumi M5 je AD2022 u mono verziji. dakle, to je visoka a kvaliteta i top model. to je 'diskretni' tranzistorski preamp.
na starnicama od avalona pise da ga koriste: Celine Dion, Whitney Houston, Abby Road, Babyface, Alanis Morrisette, Stevie Wonder, Don Henley, Hit Factory, Blue man Group, Chung King Studios, Mariah Carey, Keb'Mo.

vise informacija ode.

bdv: mnogi producenti ce rec kako postoji jeftinija, nerazvikana oprema koja je jednako kvalitetna i to je sigurno istina. ali, jebiga, kad ti reces nekomu da u studiju imas avalona i neumann u87 odma ti cijena raste i to se brzo procuje. jos ako to koristis kako treba i radis dobru produkciju - nema bolje reklame.
osim toga, ja san vidi da takve sprave inspiriraju pjevace. stavis mu nojmana isprid njega odma bolje pjeva. 8)

dakle, avalon i neumann je uvik dobra i razumna investicija. :roll:
Old 02-12-2004, 03:21 PM   #26
djole970
Member

djole970's Avatar

E *ebiga upravo sam propustio U87 na ebay-u. Otisao za 1511 ?. A ja stavio 1319?. Nisam hteo vise da dam jer se mogu naci polovni oko 1500?.
Old 06-12-2004, 04:47 PM   #27
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

@ Gianfranco:
A gde mogu da se nabave Soundelux i da li su zaista bolji od 87? Ja ovih dana isto planiram neki mikrofon i kako vreme prolazi, postajem sve alaviji, pa sam juce tako stigao i do dileme "U87 ili TLM127?" (za pare ne pitaj ). Gledao sam i Soundelux, ali ne znam prakticno nista o njima (osim kako izgledaju, sto bas i nije nesto), ali bi me svakako zanimalo, obzirom da ih poredis sa 87-icom, a po ceni su duplo jeftiniji. Mene kod U87 malo brine sto ne trpi veliki pritisak (mislim da je oko 117db bez i 127db sa switch-em), pa ne znam kako bi reagovala na jace izvore zvuka, tj. "grlatije" pevace. Otuda i moja dilema izmedju 127 i 87, ali sad kad si spomenuo Soundelux... Nemam pojma. 'Ajde nesto napisi o njima, ako te ne mrzi.
Pozdrav
Old 06-12-2004, 05:01 PM   #28
djole970
Member

djole970's Avatar

Quote:
Originally Posted by Oggy
@ Gianfranco:
A gde mogu da se nabave Soundelux i da li su zaista bolji od 87? Ja ovih dana isto planiram neki mikrofon i kako vreme prolazi, postajem sve alaviji, pa sam juce tako stigao i do dileme "U87 ili TLM127?" (za pare ne pitaj ). Gledao sam i Soundelux, ali ne znam prakticno nista o njima (osim kako izgledaju, sto bas i nije nesto), ali bi me svakako zanimalo, obzirom da ih poredis sa 87-icom, a po ceni su duplo jeftiniji. Mene kod U87 malo brine sto ne trpi veliki pritisak (mislim da je oko 117db bez i 127db sa switch-em), pa ne znam kako bi reagovala na jace izvore zvuka, tj. "grlatije" pevace. Otuda i moja dilema izmedju 127 i 87, ali sad kad si spomenuo Soundelux... Nemam pojma. 'Ajde nesto napisi o njima, ako te ne mrzi.
Pozdrav
Al' zato U89 trpi jaci pritisak.
Old 06-12-2004, 09:23 PM   #29
Gianfranco
Senior Member

Gianfranco's Avatar

Gde ima dima,tu ima i vatre...
Trazio sam i jedan los komentar o Soundelux Ifet7 (1890$) ili Soundelux U195 (1215$),ali nisam nasao! (cene uvek pratim na www.sweetwater.com)
Evo ga odsecak iz jednog od review-a U195 :

Overall, I think the Soundelux U195 and iFET7 sound quite a bit better than a U87, and should replace the U87 in practical applications in modern studios. The U87 isn't a bad mic at all, but considering the U195 and iFet7 are less in cost and sound better, it's a bit of a no contest. I only bring it up because so many people care to compare to the U87 as it is some particularly important measuring stick to them. Throw the U195, iFet7, and the U87 on a guitar amp and you'll see what I mean...the Soundelux's are definitely far more musical and pleasing to the ear in my opinion. The U87 has a 'harder'/'colder' sound. The only disadvantage in the U195 is that it is a Cardiod only microphone, so if you need multipattern, you would have to go to a different Soundelux mic, the Elux 251 being the closest in sound to the U195, or the E-47 for all around utility.
(http://www.atlasproaudio.com/u195lowdown.html)

EVO OVDE SAM UPLOADOVAO NEKOLIKO REVIEW-A I DISKUSIJA VODJENIH NA JEDNOM INOSTRANOM FORUMU O SOUNDELUX MIKROFONIMA:

http://www.geocities.com/gianfranco_bg/ifet7.doc
Gianfranco is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2004, 01:20 AM   #30
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Pa to je idealno! Stavise, meni i ne treba nista osim cardio- paterna za snimanje vokala i nekog solo instrumenta. Koji je tvoj izbor od ova dva, tj da li se oni bitnije u praksi razlikuju po necemu osim multi patern funkcije kod Ifet?
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules