Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Ostali muzički instrumenti i studijska oprema

Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-12-2004, 09:56 PM   #31
Gianfranco
Senior Member

Gianfranco's Avatar

Ja ne znam kako deluju u praksi,znam koliko i ti na osnovu onoga sto sam procitao.U svakom slucaju i jedan i drugi bi trebalo da zvuce bolje od Neumann U87 ! Moj izbor je ipak Ifet7,ali to cemo definitivno znati do kraja meseca ,kada budem kupio mic
Gianfranco is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2004, 12:47 AM   #32
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Pa sad... Mozda bas i ne U87... Mozda je bolje da nista ne govorim dok zaista ne kupim jer ja kad krenem u shopping podjem od 400E, a zavrsim na 2700E, a sad sam upravo opet malo oladio, pa mi je trenutna varijanta Rode Classic II (posto dobijam uzasno dobru cenu za njega), ali videcemo jos. Mislim da razlika u ceni izmadju Rode- a i Neumann-a nije bas srazmerna razlici u kvalitetu. Mada su i tu stvari vrlo diskutabilne jer se dobro zna da je Rode u klasi jeftiniji, pa da tako razlika u ceni i nije mnogo presudna. Bilo bi idealno oba, ali o tome drugom prilikom . Od pocetne ideje da pazarim samo mic, sada sam na ideji da kupim i preamp, pa ce vreme pokazati kako ce se moji planovi realizovati. Potreban mi je jos koji dan da se konsolidujem.
Oggy is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2004, 02:21 AM   #33
kVu
Pro Member

kVu's Avatar

Meni se licno zvuk Rode Classic-a II mnooooooogo svidja...
kVu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2004, 02:34 AM   #34
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

@ kVu
Zaista? Ko ga ima? Da li si radio sa njim i kakvi su ti utisci? Ja sam recimo sa NT1000 i NT1a jako zadovoljan, pa ne vidim zasto ne bih bio i sa najskupljim Rode u ponudi... Cak su i ljudi zadovoljni usnimcima, pa se ponekad pitam da li sam snob sto hocu "preko 'leba pogace", ali mislim, da cu ipak dobiti izvesna poboljsanja u usnimcima vokala. Ako si ga koristio, ajed mi molim te napisi malo detaljnije svoje utiske.
Pozdrav
Old 09-12-2004, 02:36 AM   #35
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Zaboravih:
Jako mi je bitno da osim toga sto ti se svidja, napises i ono sto ti se ne svidja kod ovog modela, ali skroz kriticki.
Old 09-12-2004, 10:17 AM   #36
SandRob
ton magistar

SandRob's Avatar

ja san nekako misli. trenutno iman rode ntv koji me dosta dobro sluzi, ponekad koristin i akg c3000, shure sm57...

razmisljan o kupovini mikrofona ali vise ne o tome kojega cu uzet, jer znan da ce to bit neumann u87. sto god drugo da uzmen, uvik cu se grist sto nisan uze u87.
meni se ne zuri, jer iman na cemu radit, ali kad buden moga, uzet cu jos avalon preamp, samo jos moran odlucit koji model. od mikrofona cu vremenom uzet jos jedan mached pair akg 414 (x2) i tu snovi o mikrofonima prestaju. :roll:
moooozda se u san jos ponekad uvuce neumann u47 ali treba stogo i ostavit snovima
Old 09-12-2004, 10:45 PM   #37
kVu
Pro Member

kVu's Avatar

hmm... u korist Neumanna: prezentnost, sirovost, "ruzniji" (realniji) zvuk ili kako vec to da nazovem

Rode: sladak, strasno topao zvuk (ali nenaglaseno vec jako prijatno), vokali na njemu zvuce fantazija, sibilanti lepo i mekano zvuce.. SPL 130db

Licno, ako bih gledao lepotu i "prijatnost" zvuka isao bih na Rodu za vokale. Ali uvek ima i ono, ako uzmes Neumann-a bices faca... Stvar ukusa na kraju krajeva... )))

Mislim da ga Zeljko Joksimovic koristi u kombinaciji sa nekim JoeMeek-om... Citao sam negde odavno sta koristi pa sad ne mogu da se setim. Poslusaj recimo njegove vokale pa ces otprilike imati neku jasniju sliku...

I na kraju... sto znas i sam, preslusaj ako mozes pa zakljuci. Ali 100% se neces za*ebati bilo koji da uzmes.

toliko

pozdrav!
kVu is offline   Reply With Quote
Old 10-12-2004, 05:15 AM   #38
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Ma ja sam izgleda definitivno resio Rode Classic II. Probdeo sam sate na netu i nisam zaista nista lose procitao. Sto se tice toga da li sam ili nisam faca, bas me i zabole jer je meni u ovoj fazi bitno da pazarim jedan, ali univerzalan mic, kupicu ja i Neumann za par meseci, ako se ovako nastavi trend posla. Jedino ne znam za koji preamp da se odlucim? Ona fora nikako lampa na lampu, mi malo ne radi, jer da je tako, na lampaskim mixerima, nikad ne bi mogli da se snimaju lampaski mikrofoni. U ponudi imam TLA 5051, Minprint En voice, DBX 376, Focusrite Voicemaster, SPL Chanel one. Moracu malo da isprobam sve varijante, ne bi li dosao do pravog zvuka.
Old 10-12-2004, 09:02 AM   #39
STUDIOTON
Ivan Lekic

STUDIOTON's Avatar

Quote:
Mislim da ga Zeljko Joksimovic koristi u kombinaciji sa nekim JoeMeek-om... Citao sam negde odavno sta koristi pa sad ne mogu da se setim
Citao si u nekadasnjem izdanju "Music MAG-a"

@Oggy

Samo napred care , classic je za tebe .. jos samo da promenis kompjuter i uzmes neku cetvorku , mislim da je vec vreme da zamenis tvoju PII i obavezno da zamenis altec sistem i uzmes recimo tannoy system 800
Old 10-12-2004, 10:39 AM   #40
SandRob
ton magistar

SandRob's Avatar

Quote:
Originally Posted by kVu
hmm... u korist Neumanna: prezentnost, sirovost, "ruzniji" (realniji) zvuk ili kako vec to da nazovem

Rode: sladak, strasno topao zvuk (ali nenaglaseno vec jako prijatno), vokali na njemu zvuce fantazija, sibilanti lepo i mekano zvuce.. SPL 130db

Licno, ako bih gledao lepotu i "prijatnost" zvuka isao bih na Rodu za vokale. Ali uvek ima i ono, ako uzmes Neumann-a bices faca... Stvar ukusa na kraju krajeva... )))
rode ntv ima umjetno napunpane visoke i baseve. to kod nekih glasova moze bit fantazija ali ne kod svih. ntv ima spl mislin 130db, a u87 mislin da ima 125 ili 127db, medjutin u praksi se pokazalo da neumann, iako je deklariran na manje, bolje podnosi urlatore. znaci da rode laze!
mislin da san procita da rode k2 ima spl 160db mos mislit

rode classic je najskuplji rode mic (koliko ja znan) i siguran san da se radi o vrhunskom mikrofonu. oggy sigurno zna sto mu treba i ako se raspita, ne moze pogrijesit. 8)
jednom sam radi jedan duet. pjevali su oliver i elio zuvela. oliver je svoj dio odera odma u momu studiju, a elio nije bi zadovoljan kako je otpjeva neke djelove, pa ih je popravi u zagrebu.
trazeci najslicniji zvuk mome rode ntv-u snimatelj se odluci za rode classic.
kasnije san ja sve to dobi ponovo na mix i moje uho nije culo razliku od mikrofona do mikrofona. :oops:

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules