Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Audio Software

Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?..

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 29-10-2006, 12:58 PM   #1
Atila30
Junior Member

Default Promena jacine zvuka u Sound Forgeu

Pozdravljam sve i da zamolim za pomoc.

Nisam profesionalac u ovom poslu, medjutim, za neke privatne potrebe, tacnije - za potrebe u skoli, potrebno mi je da usnimim neke instrumentalne kompozicije sa aranzera na CD, da bi se to moglo kasnije pustati na probama u skoli (Na tu muziku treba da peva hor).

Javio mi se je sledeci problem:
Imam KorgPA80, kompjuter sa integriranom zvucnom i program SounForge 8.0.

Pokusam da snimim nesto, medjutim, kada pustim da cujem to sto je snimljeno, zvuk jednostavno - cas je jaci, cas je slabiji i tako ide tokom cele snimljene pesme!
Ne znam da li umem dobro da objasnim problem, ali to izgleda - kao da neko neprestano okrece potenciometar za jacinu - cas jace, cas slabije!

Molim vas da mi pomognete kako da resim ovo, jer mi je veoma hitno!

Hvala i pozdrav.
Atila30 is offline  
Old 29-10-2006, 06:06 PM   #2
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Default Re: Promena jacine zvuka u Sound Forgeu

Platis nekome sat vremena studija 10-15 evra, on ti to sve snimi, spakuje, a ti se lepo posvetis dirigovanju horu. Dakle, problem resavas za sat vremena, to je dovoljno brzo?

Kada te boli zub ides kod zubara, zar ne?

http://www.sunflower-fest.com/

Oggy is offline  
Old 29-10-2006, 06:23 PM   #3
Max
Pro Member

Quote:
Originally Posted by Atila30

Nisam profesionalac u ovom poslu, medjutim, za neke privatne potrebe, tacnije - za potrebe u skoli, potrebno mi je da usnimim neke instrumentalne kompozicije sa aranzera na CD, da bi se to moglo kasnije pustati na probama u skoli (Na tu muziku treba da peva hor).

Pokusam da snimim nesto, medjutim, kada pustim da cujem to sto je snimljeno, zvuk jednostavno - cas je jaci, cas je slabiji i tako ide tokom cele snimljene pesme!
Ne znam da li umem dobro da objasnim problem, ali to izgleda - kao da neko neprestano okrece potenciometar za jacinu - cas jace, cas slabije!

Hvala i pozdrav.
Probaj sa nekim drugim kablom ....

Pozdrav
Max is offline  
Old 29-10-2006, 07:19 PM   #4
Atila30
Junior Member

@Oggy, ovako.
Ja mislim da sam pitanje postavio najkulturnije i najuctivije zamolio za pomoc!
Plus toga, nakon prvog (mog)posta - "OVAKVIM STRUCNIM SAVETOM" mozes samo najuriti nove clanove jos odmah sa foruma!
A zasto postoje ovakvi forumi?
I kao trece - pa zar ti prilici da nakon par hiljada postova ovako odgovaras?
A i ako je ovo sve sto mozes odgovoriti - pa zasto si se onda i trudio, ili da se hiljadarki doda jos jedan post?
A da nije predlog - da mozda dodjem kod tebe i da ta evra nabrojim tebi, pa onda "lepo da dirigiram"!
U svakom slucaju - skroz ne na mestu, ali opet - sa moje strane - hvala!

@Max, tebi hvala na predlogu, to sto je ovaj momak pisao uopste ne utice, na puno stvari, a moje pitanje i dalje vazi.
Kablove sam promenio nekoliko, opet ista stvar - dinamika - prosto kruzi, a i javlja mi se kao neki fon (Da nije od integrisane zvucne, pa skuplja sumove)?
Atila30 is offline  
Old 29-10-2006, 07:37 PM   #5
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Quote:
@Oggy, ovako.
Ja mislim da sam pitanje postavio najkulturnije i najuctivije zamolio za pomoc!
Plus toga, nakon prvog (mog)posta - "OVAKVIM STRUCNIM SAVETOM" mozes samo najuriti nove clanove jos odmah sa foruma!
A zasto postoje ovakvi forumi?
I kao trece - pa zar ti prilici da nakon par hiljada postova ovako odgovaras?
A i ako je ovo sve sto mozes odgovoriti - pa zasto si se onda i trudio, ili da se hiljadarki doda jos jedan post?
A da nije predlog - da mozda dodjem kod tebe i da ta evra nabrojim tebi, pa onda "lepo da dirigiram"!
U svakom slucaju - skroz ne na mestu, ali opet - sa moje strane - hvala!
HAHAHAAAA!!!

Cudni su ljudi...
Jednog momenta kukaju "hitno mi je", "bitno mi je", a kad za to hitno i bitno treba da se isprsi za box cigara ili turu pica, onda drvlje i kamenje na onoga ko je to savetovao...

Naravno da to neces meni izbrojati te silne evre, jer ja biram i drustvo i saradnike, ne po parama vec po tome kakvi su.

Niko ovde nije duzan da resava tvoje poslovne probleme, za koje si direktno trazio soluciju, vec smo tu da raspravljamo o muzici, njenom stvaranju, snimanju, mixanju...

Kada budes trazio nekomercijalan savet, dobices i nekomercijalan odgovor, ovako bi ti bilo bolje da i poslusas poneki savet, ne bi li sebi ustedeo vreme (i novac).

http://www.sunflower-fest.com/

Oggy is offline  
Old 29-10-2006, 07:59 PM   #6
Atila30
Junior Member

Cuj momak, ja jos jednom da posavetujem tebe - da dobro preispitas sta pises!
Ili danas mozda neko slavlje kod tebe, pa si malo veseo!

Tvoja kultura i vaspitanje su tvoja licna stvar ali to nije merodavno da upadas u ovakve nepotrebne konflikte sa nepoznatim ljudima i u afektnom i malo vise prepotentnom stanju - da pises svakakve gluposti!

Koje bre komercijalne savete spominjes?
Koju muziku, miksanje?
Pa muzicari su mali moj, umetnici pre svega, verovatno jos nisi upoznao i tu stranu medalje!
A umetnicima - prilici jedan malo drugaciji zargon, sada, neka izvine svi ostali sto citaju ove gluposti - kako sam i ja prinudjen da se ovih par minuta spustim na tvoj - zargon, ali moram, da bi bar malo razumeo!

U svakom slucaju, administratori i svi ostali - hvala vam veliko na svu pomoc, a ovog lika da zadrzite obavezno, jer vidite i sami koliko puno vam znaci na forumu!
Dok ostale - brzo ali sigurno - gubite ekspresno!
Ne samo da lik doprinosi da nikada vise ne napisu ljudi post, nego i da komplet obrisu forum iz favorita!

Svaka cast i naravno - ZBOGOM ZAUVEK, a nakon ovoga - nek se mali igra i zeza pisuci gluposti - i tako niko vise nece citati, a vec ih ima na hiljada!
Atila30 is offline  
Old 29-10-2006, 08:21 PM   #7
idvi
Senior Member

idvi's Avatar

Quote:
Originally Posted by Oggy
HAHAHAAAA!!!

Cudni su ljudi...
Jednog momenta kukaju "hitno mi je", "bitno mi je", a kad za to hitno i bitno treba da se isprsi za box cigara ili turu pica, onda drvlje i kamenje na onoga ko je to savetovao...

Naravno da to neces meni izbrojati te silne evre, jer ja biram i drustvo i saradnike, ne po parama vec po tome kakvi su.

Niko ovde nije duzan da resava tvoje poslovne probleme, za koje si direktno trazio soluciju, vec smo tu da raspravljamo o muzici, njenom stvaranju, snimanju, mixanju...

Kada budes trazio nekomercijalan savet, dobices i nekomercijalan odgovor, ovako bi ti bilo bolje da i poslusas poneki savet, ne bi li sebi ustedeo vreme (i novac).
Mislim da je jedini problem kod novog clana(usput dobro dosao) sto je bio iskren..priznao za sto treba savijet..a da je izbacio prvi stupac bilo bi sve ok...
Ljudi moji a za sto trebamo savjete napr. JA pa Sandro(oprosti Sandrob samo primjer)nego da savjet pretvori u lovu.Pa Sandro je dao tisuce savjeta (havala..hvala ti) ali i dobio po koji i koristio ga u svom komercijalnom studiu.
Neznam za tebe ali ima nas dosta da "komercijalno" koristimo savjete ostalih ..a i "ostali" primaju savjete od nas..komercijalne..dakle zazelimo dobrodoslicu novom clanu i ispricajmo se svi koji smo procitali ovaj forum.
Ja cu prvi.... orprosti probat cu da saznam nesto o tvom problemu..naime vec dugo ne radim u SF ali zato nesto "kuzim" u Cool Editu.Pitaj...
Old 29-10-2006, 08:33 PM   #8
idvi
Senior Member

idvi's Avatar

Last edited by idvi; 29-10-2006 at 08:35 PM.
idvi is offline  
Old 29-10-2006, 08:34 PM   #9
idvi
Senior Member

idvi's Avatar

Quote:

Hvala i pozdrav.

Dali je SF.....??? ili je OK...jer sad se sijecam da sam imao dosta problema prilikom isprobavanje v8..te mislim da je to zbog C..ck.
Probaj Cool Edit ili WLAB pa i Cubase je tu.
Samo pitaj ...sto znam pomoci cu i ...nemoj da previse ostro shvacas neke
(mozda) prenagle odgovore svi smo prosli te porođajne muke.
Samo se orjentiraj na ono sto je bitno na ovom forumu a to je ZNANJE i savjeti.
PS.
Sjecam se kada sam poce na forumu da je jedan lik(vec stari forumas)uvato me na...neces vjerovati pravopis i to na zareze i ..Č Ć...i zato sad nastojim da pisem bez zareza i bez Č i Ć....!
Old 29-10-2006, 08:56 PM   #10
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

Izvini sto cu te pitati jednu mozda banalnu stvar. Sta vidis u Sound Forgeu, da li je onaj graficki zapis za Wave gore -dole (jace-tise), ili je to samo 'kad pokusas da cujes' , kako rece? Znaci, nigde nisi explicitno rekao da je problem u snimanju, mozda je u playbacku

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules