Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Ostali muzički instrumenti i studijska oprema

Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2004, 12:22 PM   #1
Ad Fines
Stara Rumski Elita 2003.

Ad Fines's Avatar

Default Behringer MX8000 ili Behringer MX3282

Dobit cu na probu ova dva analogna mixera i ako dogovorimo posao jedan ce mi ostat pa me zanima koja mi je opcija bolja.
Imam na kartici koju sam jutros dobio (takodjer preklapao racune(niko ziv danas vise ne placa samo konpenziraju)) opciju za adat i imam adat pa me zanima kako bi ja njega syncronizirao sa kompjuterom? Dal se to moze odradit preko serial porta ili tako nesto.Nisam nikad se sretao sa tim konekcijama jer sam prije adat koristio samo kao konverter a sad bi i njega ubacio u konfiguraciju studia. A sto se mixera tice u njega bi stavio sve izlaze i ulaze iz kartica osim prva dava sa digi-a001 kojeg koristim za mikrofon preko voice mastera,u njega nebi dirao.
Ad Fines is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2004, 12:49 PM   #2
Eon
Super Moderator

Eon's Avatar

Adat je opticki kabl koji prenosi samo audio...sinhronizuj preko midija
Old 13-04-2004, 01:19 PM   #3
Ad Fines
Stara Rumski Elita 2003.

Ad Fines's Avatar

Da je....,ispustio sam iz glave!!!!!Ma znam da je opticki nego me zanima kako ga sinhronizirat sa kompom.Dal se to uopce moze preko seriala? A ako udjem u adat sa optikom imam li analogne odlazne signale po kanalu sa adata? Je.... nikad adat nisam koristio u takve svrhe i nemam pojma da ti budem iskren!!!
Old 13-04-2004, 01:24 PM   #4
Eon
Super Moderator

Eon's Avatar

znaci ako ti kartica podrzava adata ulaz routhingom unutar softvera kartice mozes signal poslati na analogni izlaz kartice...ovo je moguce uraditi sa CW-om ...preko serial porta nisam nikada nista sinhronizirao tako da ti tu ne mogu odgovoriti ali ako imas midi interface onda neces imati problema sa sinhronizacijom
Old 13-04-2004, 01:35 PM   #5
Ad Fines
Stara Rumski Elita 2003.

Ad Fines's Avatar

Da to je tocno. Ja na adatu imam 8 in analog i 8 out analog + optical in i optical out. Ima i port koji izgleda kao serial.
Old 13-04-2004, 01:54 PM   #6
Eon
Super Moderator

Eon's Avatar

setio sam se....ja na sc88pro imam serial izlaz tj.ps2 izlaz koji ide na serial kompjuterski ulaz a slao mi je midi informaciju tako da ces verovatno to uspeti sa serialom
Old 13-04-2004, 02:20 PM   #7
Ad Fines
Stara Rumski Elita 2003.

Ad Fines's Avatar

Ma ja mislim da se moze jer nuendo nesto ima slicno tome u setupu synhronizacije. Nego reci mi dal sa optickim ulazom signala u adat to isto mogu cut na analogu ili samo na digitalu.Kartica i adat imaju opticki in i out.Nisam jos doma a kartica mi je u rukama ovdje na poslu pa sad malo kontam
Old 13-04-2004, 02:21 PM   #8
Ad Fines
Stara Rumski Elita 2003.

Ad Fines's Avatar

Imas li kakvo misljenje o ovim mixerima??
Old 13-04-2004, 02:28 PM   #9
Eon
Super Moderator

Eon's Avatar

moguce je jer i na kartici imas opticki in tako da ga posaljes na in pa onda routhiras na analog out iako kontam sta ce ti adat ako ga imas na kartici???

za te mixere ne znam bas nesto ali znam da inace behringerovi mixeri nisu na dobrom glasu zbog eq-ova koji prave sum
Old 13-04-2004, 02:35 PM   #10
Ad Fines
Stara Rumski Elita 2003.

Ad Fines's Avatar

Malo sam zbunjen oko tog adata al dok ne postavim karticu i ne pocnem pokusirat nece mi bit sve jasno,a sto se mixera tice nisam nacisto a od ovih tipova izvuci svoju lovu ti je isto kao dobit na lutriji.Platili bi oni al na rete,pa da ih cekam.....imaju sto prijedloga medju kojim je i jedan od ova dva mixera,pa kontam,bolje ista nego se s njima natezat ko zna koliko oko love.
Znaci mixeri bas i nisu nesto posebno.Mozda uspijem prodat pa mi se tako vrati lova ili barem dio nje.
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules