Go Back   Rumski Forum > Muzika/Glazba > Kutak za glazbenike. kompozitore, tekstopisce, aran?ere...

Kutak za glazbenike. kompozitore, tekstopisce, aran?ere... Oaza za "stvaratelje" pjesama... pričajmo o izvorima inspiracije, razradi ideja, strukturiranju pjesama, instrumentaciji, tehnikama aran?iranja, pisanja tekstova....

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 27-05-2010, 01:25 PM   #1
tasmanian devil
Junior Member

Default Bas gitara za neupucene

Da li je neko kupio ovu knjigu? To je novo izdanje mikro knjige. Svirkam malo gitaru i knjiga gitara za neupucene mi je mnogo pomogla, a sad bih hteo da probam da sviram bas. Znam da je gitara za neupucene odlicna knjiga, samo me zanima da li ste videli ovu za bas?
tasmanian devil is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2010, 06:03 PM   #2
google
Banned

Default Re: Bas gitara za neupucene

Davno sam je citao, ne secam se da sam naisao na nesto specijalno, sto me je odusevilo.

Za sviranje basa, moras imati interesantan groove, npr. da odsviras nesto prosto, a da bas dobro zvuci, da se ne vuces, da bas ne mumla, vec da je jasan i sl.

Za sve to ne postoji objasnjenje. To ili imas ili nemas. Najbolje je da probas snimiti nesto vrlo jednostavno. Npr. 4 takta, sviras samo osmine, ravno.

Pusti to uz neki slican ritam na bubnju i odmah ces cuti dali se to vuce i mumla, ili zvuci poletno, lepo, zivo...

Ne isplatiti se uopste ni pocinjati, ako nemas neki dobar osecaj za ritam.

Mislim da iz te knjigice, ako je to ono sto mislim, crvena knjiga sa nacrtanim basom, A4, oko 40-50 strana, mozes steci vrlo skromno znanje.

Dalje, tehnika sviranja basa je najvise uslovljena nacinom pisanja aranzmana. Bas cesto ne svira nesto sto je logicno, ali se to odlicno uklapa u pesmu.

Bas je vrlo zahtevan instrument i vrlo bitan, proveri prvo da li uopste imas smisla za bas, to je moj savet. Ako zelis da ga dobro sviras, moras odlicno poznavati tehniku pisanja aranzmana i harmoniju itd.

Iako bas na prvi pogled izgleda vrlo lak i jednostavan, uopste nije tako. Mozes izgubiti godine, a da ne uradis bas nista.
google is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2010, 10:20 AM   #3
tasmanian devil
Junior Member

To je ona zuto crna knjiga. Prelistao sam je i cini mi se dobra. Hvala na savetima
Old 31-05-2010, 02:30 PM   #4
google
Banned

Quote:
Originally Posted by tasmanian devil View Post
To je novo izdanje mikro knjige.
Ovo nisam video, citao sam knjigu sa istim naslovom, ali davno.
Old 01-06-2010, 12:55 PM   #5
tasmanian devil
Junior Member

Evo linka knjige
http://www.mikroknjiga.rs/store/prik...-86-7555-344-1
moze da se naruci i preko neta, donose na kucnu adresu.
Old 01-06-2010, 01:33 PM   #6
google
Banned

Quote:
Originally Posted by tasmanian devil View Post
Evo linka knjige
http://www.mikroknjiga.rs/store/prik...-86-7555-344-1
moze da se naruci i preko neta, donose na kucnu adresu.
Nije skupa, mogao bih i kupiti. Imam 5-6 izdanja od mikro knjige, bio sam zadovoljan sa svakim.
Old 23-08-2011, 01:32 AM   #7
stanley69
Junior Member

Cool Re: Bas gitara za neupucene

Pre svega zheleo bih da ti predlozhim jedan mnogo zanimljiviji nachin uchenja bass gitare Postoji jedan mnogo dobar muzichar... Zove se Victor Wooten, i napravio je jedan strashan DVD...kao neku shkolicu... E, na tome od skoro zasnivam svoje chasove, pochetnicima, i smatram da je mnogo produktivniji od bilo kog drugog nachina uchenja... Dvd se zove - "Victor Wooten - Groove Workshop " - , pa ti potrazhi po youtube-u i torentima ofc... poshto da se kupi to ovde nema nazhalost... Dao bih bogatstvo, jer taj dvd je pravo blago.
stanley69 is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules