Go Back   Rumski Forum > Aktivnosti > Recenzije

Recenzije Ovde mozete postaviti svoje recenzije audio softvera, hardvera, intrumenata i studijske opreme. Postavite pitanja ili iskomentarisite napisane recenzije

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-10-2004, 10:49 PM   #21
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

S obzirom da su nazivi razlicitih monitora stvarno slicni.. a ne radi se o istom proizvodu... paste-am svoj post s drugog dijela na ovaj gdje se radi o ovim monitorima.

Alesis Monitor One MK2 Studio Monitors

$199.95

Drivers: Magnetically shielded, 6.5" low frequency drivers with a mineral filled polypropylene cone and a damped linear rubber surround; magnetically shielded, 1" silk-dome tweeter
Crossover: 2 kHz, 2nd-order fillers, (12dB per octave)
Frequency Response: 45 Hz - 20 kHz +/- 3dB
Power Handling: 120 watts program, 200 watts peak (using EI4-426A method)
Nominal Impedance: 4 ohms
Sensitivity: 88 dB SPL @ 1 watt and 1 meter on axis
Construction: Front baffle: powder coating on 1" MDF
Cabinet: Vinyl laminate on 5/8" MDF
Connectors: 5-way binding posts on 0.75" centers ? can accept heavy-gauge speaker wire, banana plugs, spade plugs
Dimensions (H x W x D): 15 x 8.5 x 10 in.
Weight: (1) 15 lbs.

Alesis M1 Active mk2 Biamp Monitors (Pair)

$399.95

Low Frequency Driver: 6.5 in. non-woven carbon fiber with Santoprene surround and dual magnet shielded configuration
High Frequency Driver: 1 in. silk dome with medium viscosity ferrofluid coolant and dual magnet shielded configuration
Crossover: 1500Hz, 8th-order, 48dB/octave filters
Input Impedance: 20k_ balanced, 10k_ unbalanced
LF Filter: 2nd order, "optimal Q" high pass, +1dB boost@50Hz
LF Amplifier: 75 watts, 8_ load
LF Amp Distortion: less than 0.03% thd @ 30w lf amp slew rate:<>19V/?sec
LF Amp S/N Ratio: >110dB, ref. 60W @ 8_, A-wtg., 1kHz
HF Amplifier: 25 watts, 4_ load
HF Amp Distortion: less than 0.06% thd @ rated power lf amp slew rate less than 9V/?sec
HF Amp S/N Ratio: >112dB @ rated output
Frequency Range: 38 Hz - 23.5 kHz (-10dB point)
Connectors: Combination XLR-1/4 in. jack with input level control
Dimensions (H x W x D): 15 x 8.5 x 9.75 in. (216 x 381 x 248 mm)
Weight: 19.5 lbs. (8.9 kg)
ANITA is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2004, 03:50 AM   #22
kVu
Pro Member

kVu's Avatar

Mala dopuna: Niske frekvencije valja sredjivati i nivelisati na tiho slusanje.
kVu is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2004, 04:11 AM   #23
X-Dreamer
Stara Rumski Elita 2003.

X-Dreamer's Avatar

Hmmmmmm,kad smo vec tu!
Nemam pojma zasto ali u zadnje vrijeme imam neki chudan trip da nesto nije u redu sa mojim kontrol panelom.Od kako sam kupio monitore nisam ih pojacavao vise od 4-ke.Inache su uvijek namjesteni izmedju 3 ili 4.Posto mi monitori stoje na stolu i jako su mi blizu tako da mi ne treba veca jacina od ovoga.Naime,radi se o tome sto kad slusam npr muziku,uvijek mi je na kontrol panelu signal za master volume i mixer input pojacan do kraja.U pocetku mi je sam signal isao do -12,-6.
Sad ne ide vise do iznad -30.Ne kontam u cemu je stvar.U pochetku sam mislio da je to do bitrate nekog mp3-a,ali mi se sve chini da je to samo moj ufur.Ima li neko objasnjenje za ovu chudnu pojavu?
Old 30-11-2004, 10:30 PM   #24
lesha
Vibrator

lesha's Avatar

od danas sam i ja ponosni vlasnik (aktivne verzije) pa da dodam par reci.

u uputstvu je navedeno da ukoliko su monitori blizu zida ili ugla prostorije treba zapusiti jedan ili oba bas reflex otvora parcetom tkanine ili nekin poroznim materijalom (sundjerom). najcesce se preporucuje zapusavanje samo jednog.

takodje je preporucena optimalna jacina za slusanje (input level control) u zavisnosti od koriscenja balansiranih ili nebalansiranih kablova.

ukoliko se koriste nebalansirani, level treba podesiti na 9 pri cemu se dobija 85.5 dB SPL, dok kod balansiranih treba podesiti na 6 pri cemu se dobija 85 dB SPL. nivo na mixeru treba biti na 0 dB VU.

hvala ljudima u "artistu" koji su mi, iako im je danas bio popis, izasli u susret i ustedeli mi ponovni dolazak (200km nije bas malo
lesha is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2004, 01:47 AM   #25
X-Dreamer
Stara Rumski Elita 2003.

X-Dreamer's Avatar

Sa srecom!Neces se pokajati.
Old 01-12-2004, 10:17 AM   #26
ridge
Stara Rumski Elita 2003.

ridge's Avatar

Quote:
Originally Posted by lesha

hvala ljudima u "artistu" koji su mi, iako im je danas bio popis, izasli u susret i ustedeli mi ponovni dolazak (200km nije bas malo
U artistu je uvek popis ja od 5 puta bar tri puta nabodem popis.
ridge is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2004, 07:49 PM   #27
lesha
Vibrator

lesha's Avatar

Quote:
Originally Posted by X-Dreamer
Sa srecom!Neces se pokajati.
hvala
znam da necu
lesha is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2005, 03:48 PM   #28
zvincic
Pro Member

zvincic's Avatar

Evo, jutros sam i ja postao vlasnik ovih monitorica

i na prvo slusanje (novi zapakirani, nerazradjeni) zvuce mekano i ugodno
no...svoje dojmove prenesem nakon nekog vremena kad se upoznam sa njima malo bolje

nisu neki vrh...ali za cijenu za koju sam ih dobio (sir oliverovo "cijena - prava sitnica" se odlicno primjeni ovdje ) mislim da su definitivno najbolje sta sam mogao uzeti
zvincic is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2005, 10:20 PM   #29
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

Odlicna recenzija!
Ja srecom , imam pasivnu varijantu. Srecom, jer onda izborom pojacala mozete mnogo popraviti. Imam ALESIS matica 900 pojacalo(2x450w),
ali bolje rezultate dobijam sa prastarim tranzistorskim Pionirom , jer mu on bas nadomesti te srednje, za razliku od Matice na kojoj zvuci prilicno hladno.
Najzanimljivije, odneo sam neke svoje stvari(ambient-morbid-pop) na strasne,skupe DYNAUDIO AIR15, i nisam primetio greske u mixu. To ne znaci da su Alesisi u klasi sa AIR(bolji su ), ali def rade posao. Ko zna sta hoce, na njima moze da radi
OFF is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2005, 12:29 AM   #30
Bambino
Member

I ja sam od pre 15 dana postao vlasnik aktivnih Alesis-a m1 mk2 posle Genelec-a 1029A i prezadovoljan sam! Mislim da vrede 2x vise od cene koliko kostaju.Konacno cujem sve tri dimenzije snimka ( sirinu, dubinu i visinu) i svidja mi se sto dobro rade i na maloj snazi i u ne bas idealnoj podrumskoj prostoriji u kakvoj radim.Mislim da treba 3x vise novca uloziti da bi se napravio vidan pomak u kvalitetu.Moji ljubimci su Dynaudio BM6A ali dok ne skupim novac slatko cu da se naradim na Alesis-u.
Bambino is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules