Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Ogi Radivojević

Ogi Radivojević Producent, aran?er, dirigent,orkestrator, pevač perkusionista, umetnički direktor, jedan od glavnih članova Bregovićeve live-act ekipe, internacionalni saradnik većine dobro poznatih umjetnika (Iggy Pop, Ofra Haza, Jorgos Dalaras, Cezaria Evora (Capo Verde) itd...), ali i samostalni stvaraoc (Hajde Cico sa Albuma "U tebi kad me ima" jedan od najpoznatijih hitova) razgovara sa vama na temu muzicke produkcije...

Thread Tools Display Modes
Old 17-09-2007, 08:02 AM   #11
Mitjovan
Member

Mitjovan's Avatar

Default Re: Tvoje pesme

Kao prvo pozdrav gostu!
Ja sam album kupio kevi, vishe je njen fazon nego moj, ali sam se jako prijatno iznenadio, moram priznati.
Bash su mi dobro legle pojedine stvari, najvishe Ako pogazim rech, vrh mi je i textualno i muzicki i produkcijski. Mada, i ostatak albuma je sasvim ok!

Poz
Mitjovan is offline  
Old 17-09-2007, 09:21 AM   #12
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Quote:
Originally Posted by idekius View Post
Posteno... i ja sam taj CD skinuo sa net-a... a Ogiju svaka cast na normalnom i realnom stavu... mislim, sta ima covek od toga da nas trojica kupimo CD, kad je stanje kod nas takvo kakvo je, pa ljutnja autora u vezi piraterije deluje komicno (na zalost). Svi dobro znamo da svi zivi danas slusaju MP3 i gledaju DivX...
Uopste mi nije jasno zasto sami izdavaci (RTS npr.) ne rade sami MP3 DVD kompilacije? Barem bi bile legalne... to je standard od koga se ne moze pobeci, a mi o zvuku mozemo da tupimo koliko hocemo. Ne igra samo cena... Vidim da ljudi imaju po kucama DVD-e na kojima pise "domace" i "strano"

Znam da je to degradacija muzike i to me ne raduje... ali... cinjenica je da je to trenutno najpopularniji format i da treba naci kompromis...

e pa vidis u tome je problem...moze da se kaze "kod nas je stanje tako i tako"...ali je svest i stav pojedinca to sto nije u redu.

Ja, konkretno, nemam nikakve mp3 u vlasnistvu ni na jednom od 5 kompjutera! Ako mi neka muzika radi, odem i kupim CD...ako kupim na nevidjeno i ne svidaj mi se , odem u radnju i vratim ga! To jos uvek moze da se uradi ovde....e sad bi neko taj CD iskopirao pa ga ONDA vratio!
Ako mi ne radi takav kakav je, jos manje ce da mi radi kao neobelezeni CD ("strano"..ha,ha) ili da mi zauzima mesto na disku kao mp3 (koji nikad necu pustiti..)

Najlakse je reci, "sad je kasno, svi kopiraju..." itd. Bitan je stav, da se zna da to nije u redu...
Koliko njih se buni kad im od SOKOJA stigne buranija od konte...ovo je isto.
DaBear is offline  
Old 17-09-2007, 09:59 AM   #13
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Meni se sviđa princip gledanja na dobre i lo?e stvari na način da se zapita? gdje bi svijet oti?ao kad bi svaki pojedinac razmi?ljao na neki određen način. Pa, ovisno o ishodu, lako je zaključiti i razlučiti dobro od lo?eg.

Naravno da niti jedan izvođač neće radi 3 pojedinca niti gladovati, niti profitirati, ali stvar je u tome da je na svijetu velik broj pojedinaca i samim time je osobna odgovornost na ne?to vi?em nivou nego ?to se čini kad tu odgovornost izbanaliziramo ili izbalkaniziramo (?to gotovo da je ista stvar). Ha-ha..
ANITA is offline  
Old 17-09-2007, 01:00 PM   #14
idekius
Mason

idekius's Avatar

Odosmo van teme... ali... O.K., ako se Ogiju ne smeta, posto je tema njegova.

Zivo me zanima ko ce da natera coveka na motoru, ili bicikli da seca 15 CD-a?... kupacha na plazi da da nosi cd player i diskove, umesto prakticnijeg i kapacitetnijeg MP3 player-a... U automobilu... nije li prakticnije nositi kompilaciju na jednom CD-u, nego u voznji preturati po diskovima i izlagati se riziku od priheftavanja za banderu zbog trazenja CD-a sa pesmom npr. "Cico bre" A usput, bes obzira na drzace, CD-i umeju jako neprijatno da lupkaju u kolima. Ja idem kod majstora i kad skljocka neki ventil u motoru, ili nesto slicno, a kamo li da trpim jos i da lupkaju diskovi. Trenutno nemam auto, upravo zato sto kad primetim da pocinje da se raskantava, pusta ovakve i onakve zvukice ide na pijacu automobila... a nisam jedini koji tako razmislja i hoce auto, ili motor, po PS-u ...

L&M... hocu da kazem da MP3 ima vrlo lepu i prihvatljivu prakticnu stranu i da izdavaci ne bi trebalo da beze od tog formata. I to bi doprinelo minimalizaciji piraterije. Zasto je tesko zvanicno izdati MP3 kompilacije, podeljene po zanrovima i platiti autorima? Zvuk??? Zar su finese toliko bitne u autu, ili na plazi, prilikom trcanja u parku itd...
I onako ljudi to sami urade... jedan deo iz ekonomsko-piratskih, a drugi iz prakticnih razloga. Kad narod hoce MP3, daj im MP3... ali legalno...

Last edited by idekius; 17-09-2007 at 01:03 PM.
idekius is offline  
Old 17-09-2007, 01:26 PM   #15
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Quote:

Zivo me zanima ko ce da natera coveka na motoru, ili bicikli da seca 15 CD-a?... kupacha na plazi da da nosi cd player i diskove, umesto prakticnijeg i kapacitetnijeg MP3 player-a... U automobilu... nije li prakticnije nositi kompilaciju na jednom CD-u, nego u voznji preturati po diskovima i izlagati se riziku od priheftavanja za banderu zbog trazenja CD-a sa pesmom npr. "Cico bre" A usput, bes obzira na drzace, CD-i umeju jako neprijatno da lupkaju u kolima. Ja idem kod majstora i kad skljocka neki ventil u motoru, ili nesto slicno, a kamo li da trpim jos i da lupkaju diskovi. Trenutno nemam auto, upravo zato sto kad primetim da pocinje da se raskantava, pusta ovakve i onakve zvukice ide na pijacu automobila... a nisam jedini koji tako razmislja i hoce auto, ili motor, po PS-u ...

L&M... hocu da kazem da MP3 ima vrlo lepu i prihvatljivu prakticnu stranu i da izdavaci ne bi trebalo da beze od tog formata. I to bi doprinelo minimalizaciji piraterije. Zasto je tesko zvanicno izdati MP3 kompilacije, podeljene po zanrovima i platiti autorima? Zvuk??? Zar su finese toliko bitne u autu, ili na plazi, prilikom trcanja u parku itd...
I onako ljudi to sami urade... jedan deo iz ekonomsko-piratskih, a drugi iz prakticnih razloga. Kad narod hoce MP3, daj im MP3... ali legalno...

niko ne kaze da mp3 nije zgodan! dapache....
Ali , ja kupim muziku i pravim kompilaciju za kola, CD, mp3 sta vec...

Zasto se mp3 smatra kao nesto sto je besplatno??

A drugo, ovde ih izgibe na stotine sto su slusali muziku na slusalicama dok su se vozili na biciklu ili motoru!!!
Pa to ne sme da se radi ljudi......!!!
DaBear is offline  
Old 17-09-2007, 01:49 PM   #16
Dushan_S
Pro Member

Dushan_S's Avatar

Quote:

Biće legalno, nego je problem organizovati. U PGP- rade na tome na primer, ali samo pomisli na sav minuli rad jedne tolike izdavačke kući i na tome da celu fonoteku treba prebaciti u digitalni oblik prvo, remasterovati i slično, koliki je to rad. U svakom slučaju znam da će oni uskoro početi da prodaju online, e sad koliko je to "uskoro" uskoro zaista...
Dushan_S is offline  
Old 18-09-2007, 01:02 AM   #17
zmaj
Stara Rumski Elita 2003.

zmaj's Avatar

@Deki
Ma OK je mp3...i ja sam sam ranije imao po deset diskova u kolima a sada sam sve sutnuo na dva diska...poenta je da taj mp3 mora da se kupi kao i bilo sta drugo,a to da li je nesto nekome prakticno vise ili manje neka odluci,tj. da li ce nositi na plazu deset diskova KOJE JE KUPIO (sa boljim zvukom) ili jedan mp3 disk (losiji zvuk) KOJI JE KUPIO ili narezao od grebovanih diskova KOJE JE opet KUPIO...Jbga
zmaj is offline  
Old 27-09-2007, 07:09 PM   #18
Ogi
Senior Member

Ogi's Avatar

Ovo je prvi "thread" gde postujem - posle duze pauze, zbog toga izvinjavam prvo ovde, trudicu se da nadalje budem azurniji...

Neko je u prethodnim postovima pomenuo moj "realan stav" povodom piraterije...
Da se ne lazemo, ne mogu da budem odusevljen sto je ta ploca ( ne volim da koristim izraze kao sto su "materijal", "projekat", "album" i slicne... zbog toga kazem "ploca", iako je medij CD, a ne vinil - prim.aut.) dostupna "za dz"...
Taj problem je, nazalost, NERESIV - a onda ne vredi ni "kurobecati" se...
Jednostavno, ne vredi voditi unapred izgubljene bitke...a i rasprava o tome bi se otegla i dovela nas u prilicno bezizlaznu realnost...

Drago mi je sto se, bar, neko potrudio da ne "stedi" na "bit-rate"-u.(sto se moje ploce tice)
Ogi is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules