Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Ogi Radivojević

Ogi Radivojević Producent, aran?er, dirigent,orkestrator, pevač perkusionista, umetnički direktor, jedan od glavnih članova Bregovićeve live-act ekipe, internacionalni saradnik većine dobro poznatih umjetnika (Iggy Pop, Ofra Haza, Jorgos Dalaras, Cezaria Evora (Capo Verde) itd...), ali i samostalni stvaraoc (Hajde Cico sa Albuma "U tebi kad me ima" jedan od najpoznatijih hitova) razgovara sa vama na temu muzicke produkcije...

Thread Tools Display Modes
Old 12-09-2007, 07:47 PM   #11
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Default Re: Set-up

super setup ....posebno outboard!

pozdrav
DaBear is offline  
Old 15-09-2007, 10:50 AM   #12
google
Banned

Quote:
Originally Posted by analog View Post
Da li mo?e? ne?to da ka?e? o DSP karticama, s obzirom da ima? tri različite na jednom mestu. Kako ih poredi?? Posebno me zanima Liquid Mix
I mene zanima ukratko o tome. Kako ti se cini onaj novi eq iz Uad, mislim da se zove Helios eq?
google is offline  
Old 27-09-2007, 10:52 PM   #13
Ogi
Senior Member

Ogi's Avatar

Quote:
Originally Posted by analog View Post
Da li mo?e? ne?to da ka?e? o DSP karticama, s obzirom da ima? tri različite na jednom mestu. Kako ih poredi?? Posebno me zanima Liquid Mix
Prvo, nisam za uporedjivanje "koji je DSP bolji"-svaki je koristan na drugu foru...

Cesta greska koju pravimo je sto svaki DSP ocenjujemo po "vernosti" emulacija u odnosu na hardware koji emulira (da li "Neve 33609" na UAD-u radi "isto" kao "hardware processor", da li "Sonnox EQ" zvuci "kao pravi R3", koliko je "Copy Cat" sa "liquid Mix"-a slican "EL 8 Distressor"-u...).
Moje misljenje je da NE MOZE da radi ISTO, pa ga i ne tretiram tako. Na TC-u cu uvek pre da izaberem "Oxford EQ" nego "Cambridge" na UAD-u, ali ne zato sto ce procesirani kanal da "zvuci kao da je prosao kroz Sonny R3", nego zato sto cu da dobijem precizniji rezultat...kad mi treba EQ sa karakterom, prvo mi padne na pamet "Neve 1081" sa UAD-a - opet, ne zbog "Neve sound-a", nego zbog krajnjeg rezultata...
Liquid Mix volim zato sto je 90% njegovih algoritama veoma upotrebljivo - za skoro svaku situaciju, a ne moram da razmisljam o "DSP opterecenju" kao sa UAD-om i TC-jem...
Ogi is offline  
Old 28-09-2007, 12:22 AM   #14
vly
Member

vly's Avatar

Quote:
Pre neki dan sam porucio Avantone MixCubes - ne mogu nigde da nadjem dobre Auraton-e, a ovo radi upravo tako...
Dragi kolega ja otvorio i thread na temu Avantona,a tek sad videh da si ih ti narucio!!

Znacila bi mi informacija(ukoliko su ti stigli)kakvi su ti utisci,ili ako si ih vec negde pre narucivanja cuo(sto verovatno jesi) uz koje pojacalce si ih slusao?

Takodje me zanima ko ih ovde prodaje i za koje novce?

Pozdrav!
vly is offline  
Old 28-09-2007, 12:51 AM   #15
Ogi
Senior Member

Ogi's Avatar

Quote:
Originally Posted by vly View Post
Dragi kolega ja otvorio i thread na temu Avantona,a tek sad videh da si ih ti narucio!!

Znacila bi mi informacija(ukoliko su ti stigli)kakvi su ti utisci,ili ako si ih vec negde pre narucivanja cuo(sto verovatno jesi) uz koje pojacalce si ih slusao?

Takodje me zanima ko ih ovde prodaje i za koje novce?
Nazalost - jos uvek ih cekam, pa ne mogu da ti prenesem utiske iz mog prostora i posle nekog duzeg rada na njima...
Slusao sam ih na nekoliko mesta - u dva studija cak uporedo sa Auratonima...
Na oba mesta nisam uspeo da cujem razliku (i ne samo ja), a slusali smo veoooma pazljivo. Sto se pojacala tice, mislim da je bila ona neka Yamaha (A 100, ili tako nekako...ona sto fenomenalno radi sa NS10?), neki Hafler, jedan custom i jedan AKTIVNI par...
Meni se veoma dopada kako te aktivne sviraju - zbog toga sam i odlucio da ih kupim.
Nemam pojma da li ih iko u Srbiji zvanicno prodaje, meni ove stizu iz Amerike (mnoooogo su bolje cene, pogotovu od kako se dolar srozao), a cene su 350$ (aktivne, 40W) i 200$ pasivne...
Ogi is offline  
Old 28-09-2007, 08:47 AM   #16
vly
Member

vly's Avatar

Ma ja sam u stvari vec presek'o da ih pazarim al si me ti sad definitivno ubedio da mi je ideja bila dobra...
Mislim, posle tvog pazljivog slusanja i njh i Auratona i tvog zakljucka sta dalje filozofirati?

Mislim da cu se opredeliti takodje za aktivnu varijantu...

Hvala na brzom i konkretnom odgovoru,pozdrav!
vly is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules