Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Ogi Radivojević

Ogi Radivojević Producent, aran?er, dirigent,orkestrator, pevač perkusionista, umetnički direktor, jedan od glavnih članova Bregovićeve live-act ekipe, internacionalni saradnik većine dobro poznatih umjetnika (Iggy Pop, Ofra Haza, Jorgos Dalaras, Cezaria Evora (Capo Verde) itd...), ali i samostalni stvaraoc (Hajde Cico sa Albuma "U tebi kad me ima" jedan od najpoznatijih hitova) razgovara sa vama na temu muzicke produkcije...

Thread Tools Display Modes
Old 05-09-2007, 05:56 PM   #11
sRce
Pro Member

sRce's Avatar

Default Re: Bregovic...

Drugari, niste me pogresno razumeli...
Da jos nesto kazem pa da zavrsimo temu koju sam i sam zapoceo...

1. Bregovic je taj koji jeste ...ima 150 koncerata godisnje itd... to mora da se po$tuje...
2. Svaki dan kad se probudi treba da se prekrsti, zapali svecu i da poljubi sliku Kusturice jer da mu nije on i Dom za vesanje, Underground... nisam bas siguran da bi bio to sto jeste...
3. U njegovoj celoj diskografiji se protezu sve jedne iste (Bijelo Dugme) melodije i (pokradene) romske...
4. Znam da ima par saradnika muzicara (jednog iz Nisa) koji su na platnom spisku kod njega.
5. Da ne pominjem Sabana Barjamovica i Mesecinu... itd...

Po$tujem to sto ga branis jer ti je prijatelj ...ali stvari su malo drugacije...

Ajd ziveli !!!

p.s. Odustao sam...necu da se besim

T
urbo folk nije muzika, turbo folk je kakofonija svih mirisa i ukusa vezanih u jednu zvucnu promaju koja ima zadatak da zadovolji najsire ukuse i najnize strasti.

Last edited by sRce; 05-09-2007 at 06:32 PM.
sRce is offline  
Old 05-09-2007, 09:30 PM   #12
LACKY
Pro Member

LACKY's Avatar

Pa objasni nama neupucenima kako stoje stvari da ne zivimo u zabludi.
LACKY is offline  
Old 05-09-2007, 09:33 PM   #13
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

Moram sa vama da podelim jedan sjajan clanak

http://www.blic.co.yu/zabava.php?id=11576

Ogi, ovo nema veze sa tobom i celom prethodnom pricom....... vec samo sa naslovom threada

Dobrodosao
Old 05-09-2007, 10:38 PM   #14
sRce
Pro Member

sRce's Avatar

Zanimljiv tekst...

T
urbo folk nije muzika, turbo folk je kakofonija svih mirisa i ukusa vezanih u jednu zvucnu promaju koja ima zadatak da zadovolji najsire ukuse i najnize strasti.
sRce is offline  
Old 05-09-2007, 10:43 PM   #15
sRce
Pro Member

sRce's Avatar

Quote:
Originally Posted by LACKY View Post
Pa objasni nama neupucenima kako stoje stvari da ne zivimo u zabludi.
Lacky ...sto si nervozan....opusti se...znam da si ti u zizi zbivanja

p.s. Skoro te spominjao Idekius (Biber itd...)

T
sRce is offline  
Old 05-09-2007, 10:46 PM   #16
Mogli
Stara Rumski Elita 2003.

Mogli's Avatar

Quote:
Originally Posted by srce View Post
2. Svaki dan kad se probudi treba da se prekrsti, zapali svecu i da poljubi sliku Kusturice jer da mu nije on i Dom za vesanje, Underground... nisam bas siguran da bi bio to sto jeste...
A niti bi ti filmovi bili to sto jesu bez njegove muzike... Da bi ti to bilo jasnije, samo skini ton sa spice serije Otpisani, pa ces videti da je to slika bez rama. Da nije bilo Kuste, Goran bi vec nesto drugo izmislio, jer to je takav lik. Nemam nameru da branim Bregu, ali za komponovanje muzike poput njegove je potrebno biti izuzetno inteligentan, a sa tim se rodis ili ne.

Last edited by Mogli; 05-09-2007 at 10:49 PM.
Mogli is offline  
Old 05-09-2007, 11:39 PM   #17
Ogi
Senior Member

Ogi's Avatar

Quote:
Originally Posted by srce View Post
1. Bregovic je taj koji jeste ...ima 150 koncerata godisnje itd... to mora da se po$tuje...
3. U njegovoj celoj diskografiji se protezu sve jedne iste (Bijelo Dugme) melodije i (pokradene) romske...
4. Znam da ima par saradnika muzicara (jednog iz Nisa) koji su na platnom spisku kod njega.
5. Da ne pominjem Sabana Barjamovica i Mesecinu... itd...

Po$tujem to sto ga branis jer ti je prijatelj ...ali stvari su malo drugacije...
Branicu ga dozivotno, upravo zato sto smo od saradnika prerasli u prijatelje... zbog toga mogu sasvim odgovorno da kazem da ga poznajem mnooogo bolje od mnogih kao i cinjenice vezane za njegov rad (ucestvovao sam u svim njegovim "prevarama" od 1992 do 2004)...
1. Bregovic je taj koji je oduvek bio i jos uvek je... u vreme "Bijelog dugmeta" je svirao i po 300 koncerata godisnje, prodavao stotine hiljada ploca ( neke su imale tiraze i preko milion ), postao milioner u sred komunizma, itd... sada, (posle 30 i malo jace godina) je i dalje isto to, samo malo jace - mnogo koncerata, prodatih ploca, para i postovanja u svetskoj muzickoj industriji... naravno da to mora da se postuje.
2. Isto tako bi i Kusturica mogao da uvede taj mali jutarnji ritual...u vreme izlazaka tih filmova, film i soundtrack su "gurali" jedno drugo - ko je video film, pozeleo je da sledeci dan kupi plocu (cd) sa muzikom iz filma, a ko je prvo cuo muziku-otisao je da gleda film...
3. U pravu si, nije mnogo muzike napisao posle "Bijelog dugmeta"...ali za te pesme niko nikada nije pomislio da ih "rade drugi, umesto njega"...kako sada dodjosmo do toga - a pesme iste???A odacu ti malu tajnu - cigani nemaju originalne pesme, za svaku kazu da je "njihova" (slusali smo iste numere i od Rumuna i od Bugara i od ovih nasih - cak su i Turci za neke od tih tvrdili da su "domace, bas pre neki dan komponovane)
4. Svako veliko preduzece ima zaposlene...osim tog iz Nisa (Nino Ademovic, nekadasnji klavijaturista Sabana Bajramovica), ima i nekoliko momaka iz Beograda...kada sam rekao da radi sam, nisam mislio da sedi sam u studiju i snima, pise, svira, sta god...on je mozak, a svi ostali su ruke - ne mislis, valjda, da Paco Raban sedne za masinu i sasije odelo? On zamisli kakvo odelo zeli, objasni crtacu, ispravlja ga dok god ne bude zadovoljan, odluci od kog materijala se to odelo sije, sa kakvim dugmicima, u kojim bojama - na kraju pogleda rezultat i ako je zadovoljan, tek onda odelo moze u proizvodnju. Ti ces bez razmisljanja to da prihvatis kao "Paco Raban" odelo, iako je njegova samo pocetna ideja i krajnja odluka - bez da je uhvatio iglu u ruke...
5. Jesi li siguran da je "Mesecina" Sabanova? Sve i da nisam cuo tu istu pesmu od Rumuna (koji se kunu da je njihova), pogledaj ko je potpisan na ploci (ili na odjavnom rolu u filmu, ne secam se)

Prijateljstvo je vazna stvar, cinjenice jos vaznija... a stvari jesu malo drugacije...
Ogi is offline  
Old 06-09-2007, 12:10 AM   #18
grada27
Senior Member

Da li znas mozda, da li radi nesto novo?

Last edited by grada27; 06-09-2007 at 10:29 AM.
grada27 is offline  
Old 06-09-2007, 12:18 PM   #19
sRce
Pro Member

sRce's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ogi View Post
a stvari jesu malo drugacije...
...prijatelju, to nije razlog kad te sudbina prvi put nanese u Nish da ne nesto...

T
sRce is offline  
Old 06-09-2007, 12:31 PM   #20
sasa.ivkovic
Member

sasa.ivkovic's Avatar

Goran Bregovic je poodavno dokazana "firma" na balkanskim prostorima, od manje davno i na evropskim.

Medjutim, moj utisak je (i ne samo moj) da od nastanka grupe "Bijelo dugme" postoji trend pravljenja muzike po uzoru na neku vec postojecu. Mislim na period postojanja grupe i na period posle toga.
Ali, generalno mislim da je i tad i sad muzika tako radjena. Samo sto nije navedeno da je u pitanju varijacija na temu "tu i tu".
Od doba Kusturice i saradnje sa njim, Bregovicu je uzor balkanska ciganska muzika. U doba postojanja grupe, to su bili tadasnji savremenici. Na prvu mi pade na pamet "Izgledala je malo cudno u kaputu zutom..." kao nusprodukt pesme "Hush" od Deep Purple. A, sad se jos i grupa Regina promovise sa obradom obrade kao svojim najvecim hitom. Ironija, ali dobro naplativa!
Da je Bregovic probao u doba "dugmica" da obradjuje cigansku muziku, pretpostavljam kakav bi i koliki vek te grupe bio. Vreme hipija, "rock'n'roll"-a. Nek' proba sad da radi pesme po uzoru na vec postojece od Purple, Zeppelin,... kad je (na moju veliku zalost) rock'n'roll zamro i kad svaki muzicki pravac ima bolju prodju od rock-a.
Hocu da kazem da se, ocigledno, trudio da uvek bude trzisno orijentisan.
Lova!!!
A, sad jos i Guca!?
I sta je sa svim tim ljudima koji su pre 20-3- godina slusali "Bijelo dugme" i bili zakleti rokeri?! Teska farsa!!! A, mozda i uvreda casti!
U vreme odrzavanja vasara u Guci (najveceg grada u Srbiji tih dana - strasno!) su se odrzavali i "Mokranjcevi dani", koji su u medijima propraceni kao djacka priredba u nekoj seoskoj skoli... I onda se bunimo kad su nam deca "grandiozna".

Ispravi me ako gresim:
Ognjen Radivojevic, (bivsi) nastavnik (ili profesor) dzez klavira u muzickoj skoli "Stankovic". Secam se nekih tvojih gostovanja na RTS-u kao dzez pijaniste. Davno bese, ali se secam da je bilo "debelo" svirano!
Svaka cast!

Last edited by sasa.ivkovic; 06-09-2007 at 12:54 PM.
sasa.ivkovic is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules