Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Goran ?impraga

Goran ?impraga Producent i clan grupe Biber razgovara sa vama ne temu produkcije. Radio vi?e godina sa Kornelijem Kova?em i na nekoliko projekata Gorana Bregovi?a. Takodje radio i sa Pavlom Aksentijevi?em, Rambom, Van Gogom, na projektima Bebi Dol, Bombaj ?tampa, Tifa, Kerber, K2, Kiki Piloti. Na velikom broju komercijalnih projekata od Hari Mata Hari, ?eljko Samard?i? pa do Seke Aleksi? ,Mitar Miri? itd. itd...

Thread Tools Display Modes
Old 01-10-2008, 11:05 PM   #101
dexyco
Pro Member

dexyco's Avatar

Default Re: Subjektivnost vs Objektivnost

Ne znam, moracu da spomenem Johny Depp-a, lik zivi u nekom malom mestu u Francuskoj kako bi mu klinci odrastali kao i sva normalna deca. Mozda nama iz daleka deluje kako je to nebitno, i kako deca bogatasa imaju sve sto pozele, ali pouzdano znam da ta deca bogatasa vise od svih tih materijalnih stvari, zele da budu kao i sva druga. Zamisli da ides ulicom sam u pola noci, i svi znaju da ti cale ima brdo love, vise se ne postavlja pitanje da li ce me neko napasti, vec kad. Zamislite sebe kao klinca/klinku koga telohranitelji ispracaju u skolu. Btw, Johny je proglasen za najljubaznijeg glumca po pitanju odnosa sa obozavaocima, autogrami, razgovori itd...

Tacno je da novac u vecem broju slucajeva kvari ljude, ali to nije zbog novca - novac je jebeni papir, vec je zbog njihovog (ne)karaktera. Uzmimo za primer zvezdice granda koji imaju zilion para cipela s jedne, i nekog lika koji je pun love i nosi farmerice stare 5 i vise godina s druge strane. Novac samo trazi dobru samokontrolu, ali jbg, najcesce je davanje novca nekom ko ga nije imao, isto sto i pustanje kuceta s lanca...
Old 01-10-2008, 11:28 PM   #102
HeatMan
Moderator

HeatMan's Avatar

moja keva je bila porodichni prijatelj jednog dobro znanog domaceg krimosa.

ja sam se druzio sa njegovom decom.. uvek su imali sve shto im je potrebno.. ali retko kad vishe od svega toga.. igrachaka su imali i manje od mene (meni je baba shvercovala sve i svashta iz rusije)

zato je mali njegov odneo shkorpiona u shkolu u srednjoj.. a kad je postao punoletan postao probisvet..

al ne kriminalac.. nego kreten koji puca na sve i udara na mrk pogled..

kad sam ga prebio mislio sam da ce se smiriti.. bar da ga se neko ne boji i da ga neko smiri..

al nishta od toga jbg
HeatMan is offline  
Old 02-10-2008, 01:17 AM   #103
dexyco
Pro Member

dexyco's Avatar

Nek se igra dete, pa koliko ljudi ima na zemlji, a tek kineza, jedan manje vise...
Old 02-10-2008, 10:44 AM   #104
Danny Lou
Pro Member

Danny Lou's Avatar

vi odoste na pricu o odrastanju...

https://goo.gl/images/Elp8Ee
Danny Lou is offline  
Old 02-10-2008, 09:39 PM   #105
Mogli
Stara Rumski Elita 2003.

Mogli's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lou View Post
Mogli nesto ti je cudno sa avatrom? da li to neki pas hoce da klepa neku klinku po dupetu?
To je Gif i meni je bas simpa jer kuca lupa klinku po guzi, ali kad hocu da ga uploadujem dobijem poruku -
..You may not upload animated images.. Ljubomoran sam na kolegu dexuco kome gif avatar bas sljaka...
Mogli is offline  
Old 02-10-2008, 10:22 PM   #106
SumAnuT
Pro Member

SumAnuT's Avatar

To je iz crtane serije Family Guy.

Ovo je zena od family guy-a, o ovo drugo im je pas, koji je inace najpametniji u celoj porodici

Nesto poput Simpsonovih i Kremenka i Kamenka itd.
SumAnuT is offline  
Old 03-10-2008, 12:11 AM   #107
dexyco
Pro Member

dexyco's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mogli
To je Gif i meni je bas simpa jer kuca lupa klinku po guzi, ali kad hocu da ga uploadujem dobijem poruku -
..You may not upload animated images.. Ljubomoran sam na kolegu dexuco kome gif avatar bas sljaka...
Hihihi, ja iskoristio priliku dok smo imali zenu za super moderatora.
Old 03-10-2008, 08:56 AM   #108
Danny Lou
Pro Member

Danny Lou's Avatar

Family guy, da prepoznao sam ovog psa... ne znam jeste li gledali onu epizodu south park-a gdje govore o tome kako nastaju fore u family guy-u?

nego da se vratimo na temu i iznesemo nekoliko novih cinjenicu....

na nekoj drugoj temi pricalo se o odnosu x-faktor naspram kristalno cistog/ultra pravilnog pjevanja. i doslo se do zakljucka da ipak ima vise uspjesnih sa x-faktorom nego sa ovom drugom osobinom (sto ne znaci da oni sa x-om uopste ne znaju da pjevaju).

elem, ja sam razmisljao o ovome i dosao do zakljucka da se muzika `ladno moze podijeliti na komercijalnu i nekomercijalnu (bravo ja!!!) jer se mi (koji se sa tim bavimo) ne mozemo nacuditi sta sve obicni ljudi (a njih je najvise) slusaju. po toj paraleli i pjevaci koji imaju kristalno cist glas ne znace puno u usima komercijalnog slusaoca nego mu je vaznije da ga pokrene "neko ko ima nesto posebno u sebi ali ipak zna dobro pjevati". obicni ljudi ne prepoznaju to niti su svjesni sta njih najvise privlaci kod neke pjesme, dok bi opet vukovi muzicke produkcije znali o cemu se radi i to im fino upakovali i servirali sto bi ovi zdusno konzumirali kao svinja masan papir.
znaci poenta je nanjusi i serviraj mozda se nekome i svidi.

moram da spomenem primjer bugarske pjevachice Nevene Tsoneve koja je rasplakala bugarsku na svom trecem nastupu na tv-u (a uopste i uzivo) kada je otpjevala pjesmu Daniova mama sa horom bugarki, i da ne spominjem http://www.youtube.com/watch?v=PWPTqdT79Rs koju je sa gajdasom otpjevala u finalu i kada sam prvi put cuo to tacno sam se najezio i po guzovima.takodje cu da spomenem SMECE obradu I will always love you za koju mislim da ce se ako izadje u svijet i malo odraste skontati da je nikad nije napravila (ali za to ne krivim nju nego krkane koji produciraju tu emisiju)... i sad umjesto da snimi album originalnih bugarskih pjesama ili jos bolje napravi neki moderni mashup bugarskih pjesama u neo klasicnom aranzmanu u sve i jednom jacem mjestu/pozornici na svijetu ona bi mogla drzati koncert! ovako je otisla u usranu komercijalu i pjeva usrane pjesme umjesto da nam podari koncert koji ce nas oboriti s nogu... e to je upropasten talenat i veoma mi je krivo zbog toga

cak ima i tu njeznu auru i tu njeznu pojavu i prosto se cudis odakle to sve izlazi...

https://goo.gl/images/Elp8Ee
Danny Lou is offline  
Old 03-10-2008, 11:12 AM   #109
alfom
Pro Member

alfom's Avatar

Quote:
Originally Posted by LACKY View Post
Sta je subjektivno a sta objektivno.
Mali OT. Moja grupa snimi album i na njemu (kasnije veliki Brenin hit : "Čuvala me mama").
U tada?njem Jugotonu ka?u : Vi ste treći : uz 'Magazin' i 'Nove fosile'!!!
Lika je malo sfu?erio ; treba ponovo snimiti pa da izda Jugoton.
Lika neda svoja prava.
Album (tada tape) izda Diskoton Sa, ali tek nakon ?to je kompozitor i tekstopisac dao kompletnu matricu Breni, a ona odabere gore spomenutu pjesmu.
Ona zaradi tada?nje milijarde, kompozitor kupi novog fiću samo od tantijema za tu pjesmu, Lika ostane kratkih rukava jer je snimao d?abalesku idući da će zarada od tantijema ići (uglavnom) njemu.
Mi prodamo 500 primjeraka.
E, sad : subjektivno i objektivno!
Subjektivno : originalna verzija (moja grupa, moja pjevačica) je bar duplo bolje sa?ivena i producirana (osim mastering dijela) od one verzije koja donese milijarde.
Objektivno : Briga autora i izvođača za to : oni su zgrnuli lovu, a mi ostali mali čar?ijski svirači.

U su?tini u svemu ima mnogo ta?tine, ili pretjerane samokritike! Ovaj posao se radi za raju. Zato turbo i prolazi i nema mu se, sa te strane, ?ta zamjeriti. Svaka roba ima svoga kupca : iznesi robu, a kupac odlučuje.

?ta vrijedi Septembru ?to je imao bolje instrumentaliste od Bijelog dugmeta.

Koji su ar?ini da neko ka?e da su od 'Bitange i princeze' svi kasniji albumi BD lo?iji?
Ljudi obrali lovu i -zadovoljni.

E, ako radi? za istoriju i da ti pjesme za tri'es' godina izvodi BG filharmonija ! Hm.......

Mani se samoopterećenja - ako je prvi rad bolji od drugog, taman dosta materijala da treći bude bolji od oba zajedno ; mislim na lično samozadovoljstvo.

(dobra tema za filozopsihu)
alfom is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules