Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Live Sound

Live Sound Razmenite iskustva o uredjajima za live sound koji obuhvataju opremu i rad sa zvukom uzivo.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16-07-2010, 03:03 AM   #21
psionic
Superoperater

psionic's Avatar

Default Re: Volite li digitalce?

I ja mislim da je Yamaha u polju digitalnih miksera jedna od boljih resenja... Prvi su poceli sa time, robustni regleri, dosta logican meni - Ove novije (bas taj o1v96 cini mi se) ima i touch sensitive fader pa cim ga pipnes - selektovao si kanal... Sto se pouzdanosti tice - tu nema price, radi 100% pouzdano... E sad - sta mislite o Tascamu D3200 - da li je to bar priblizno yamahinoj mikseti u smislu izdrzljivosti - da li ima iskustava ? Ovi u pozoristu retardi hoce taskama da mi uzmu jer kao imaju bolju ponudu za njega i lalala... Ja nesto i nisam siguran u kvalitet izrade, nikad ga nisam uzivo video - pa me zanima sta me ceka.
Old 16-07-2010, 10:45 AM   #22
bole
Member

tascam je ok , nece da zaglupi, nije nestabilan , za godinu i nesto vise nije ni jednom pao... ima dosta routing opcija , a zvuk je solidan ..compresor , reverb , gate nisu sjajni , ali funkcionisu... izrada nije sjana , nije cvrst, potovi su mekani, ali ako ga ne nosis, ako je instaliran , ako nema nervoznih tonaca , udaraca, trajace...

neces se prevariti u tom slucaju , za tu cijenu dobijas solidnu spravu ...

trazi meter bridge , mnogo je laksa kontrola sa njim

mi ga koristimo u rep. kolima televizije i radi sasvim ok ....
Old 16-07-2010, 10:47 AM   #23
Moritz
Pro Member

Moritz's Avatar

Tascam je u odnosu na Yamahu (DM seriju) nesto jeftinije izrade sto je i logicno ako uzmemo u obzir i cenu za 32 fadera. Ali zvuk je na strani Tascama i preampi i konverteri, za efekte ne znam kakvi su na Tascamu ali su na Yamahi ocajni ( govorim za DM2000 i DM1000 ).

Radim svakodnevno na Yamaha DM 2000 i povremeno na DM 1000 za lokacijska snimanja, veoma su flexibilni i brzi mikseri i prilicno pouzdani, zvuk je neutralan do hladan sto se tice konvertera, ali su preampi " ako bas ne moram" karton. Cena za DM1000 je oko 5000 eura a za te pare imash Tascama 4800 ili 3200 sa dosta uotboarda , tako da ako je u pitanju pozoriste nemoj puno da razmisljas jer ga neces pomerati i nosati.
Moritz is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2010, 11:21 AM   #24
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

hehe, sad me podsetiste.....imam digitalni yamaha mixer, mislim prvi koji su napravili, DMP11, sa 2 spx90 unutra.....16bi makina, stoji u racku i ponekad nesto odradi na doboshu (spx)
Old 18-07-2010, 10:54 AM   #25
SBaudio
Member

SBaudio's Avatar

Nas roland M 400 ima funkciju touch sensitive fader-i to sa podesavanjem osetljivosti selektovanja na dodir,interesantna funkcija ali ako imate naviku da drzite prste na siberima u toku rada nastaje konfuzija.Znam da i Digico ima tu opciju,a Yamaha o1v 96 nema....

SBaudio is offline   Reply With Quote
Old 18-07-2010, 11:51 AM   #26
blags
Member

Hmmm glede Tascama.Ok je to mixer za te pare.Ako mozes trazi da ti zbave 24 kanalnu verziju DM 4800 mislim da je oznaka.Nema setanja kroz layere,vise sendova,ima fat chanell pa je samim tim i brzi,meterbridge k`o sto rece moj drugar Manjina obavezan.
E sad glede zvuka.Prosjecan ili se barem meni to tako cini.Dobri reverbi,osrednji kompresori i meni licno cudan eq moze to i bolje ali za te pare ne.Sto se tice stabilnosti i tu je ok,mada je ovaj nas izgleda popusio malo groma onomad na Breninom koncertu pa mu se na display-u pojavljuju linije al kad se zagrije sve ok.Sta ces cijevna tehnologija ne moz` drugacije.

Last edited by blags; 18-07-2010 at 12:00 PM.
blags is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2010, 02:44 AM   #27
psionic
Superoperater

psionic's Avatar

Od taskama sam video onaj FW1804 i malo se uplasio da ovo nije takvo isto, samo malo vece... Ono je, za moj ukus, mnogo plasticno izradjeno - mislim na FW1804. Neku yamahu sa touch senzorima sam video negde i probao malo da radim sa njom, a sad da li je O1v96 ili neka slicna - ne znam... Mada bih se zakleo da je bas ta. Bila je prilicno stabilna u radu. Cak sam i rucno vukao reglere kao na analognoj - onako - na rez. Ocekivao sam probleme zbog motora, ali bez problema je radilo i nije izgledala da ce se raspasti

Ok, do septembra cemo videti sta cu izvuci... Trebalo bi da radim jedno 13 bubica, 7-8 mikrofona i bend ("vishak" ide na poseban analogni mikser - soundcraft K1)

Last edited by psionic; 20-07-2010 at 02:54 AM.
psionic is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2010, 03:00 AM   #28
Bitch
SuperModerator

Bitch's Avatar

, psionic, kakve veze ima FW1804 sa digitalnim mikserima?

@sbaudio

....nije bas da yamaha to nema cak i jeftiniji modeli, tipa 01v96 imaju to, samo sto nije totalno touch-selected tracks, zato sto su kapice na faderima plasticne a ne alu (citaj - nije provodnik) - ali ta funkcija postoji i na 01v96. ako samo mrvicu mrdnes fader (za 0.1dB) desice se ista stvar
Bitch is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2010, 11:11 AM   #29
SBaudio
Member

SBaudio's Avatar

Radio sa njom vise puta ali nisam nasao na tu funkciju,a ako malo bolje procitas moj post videces da se odnosi samo na 01v96 a ne na celu yamahinu paletu dig.mixera.I na rolandu su plasticne kapice,mozda postoji neki drugi sistem prenosa informacije o kontaktu sa siberom na tom kanalu-nebih znao...
Attached Images

SBaudio is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2010, 11:21 AM   #30
blags
Member

Quote:
Originally Posted by psionic View Post
Od taskama sam video onaj FW1804 i malo se uplasio da ovo nije takvo isto, samo malo vece... Ono je, za moj ukus, mnogo plasticno izradjeno - mislim na FW1804. Neku yamahu sa touch senzorima sam video negde i probao malo da radim sa njom, a sad da li je O1v96 ili neka slicna - ne znam... Mada bih se zakleo da je bas ta. Bila je prilicno stabilna u radu. Cak sam i rucno vukao reglere kao na analognoj - onako - na rez. Ocekivao sam probleme zbog motora, ali bez problema je radilo i nije izgledala da ce se raspasti

Ok, do septembra cemo videti sta cu izvuci... Trebalo bi da radim jedno 13 bubica, 7-8 mikrofona i bend ("vishak" ide na poseban analogni mikser - soundcraft K1)
Bogami ima tu stosta da se radi.Poganjaj ih da ti zbave Yamahu M7CL 48-kanalnu verziju i zavrsio si pricu.Doduse jeste jedno 10 puta skuplja al`....
blags is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules