Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Live Sound

Live Sound Razmenite iskustva o uredjajima za live sound koji obuhvataju opremu i rad sa zvukom uzivo.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 24-01-2013, 12:06 PM   #11
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Default Re: Oprema za snimanje muzike uzivo

Quote:
Originally Posted by Big Bockie View Post
Realno će? BACITI 200 e...ili koliko, a imaće? ISTO to sa kamere koju već ima?!
Realno neće dobiti isto, dobiće bolje. Ako ni zbog čega drugog, a ono zbog toga ?to mo?e da postavi kameru tako da dobije pismen i dobar kadar nezavisno od toga ?ta mikrofon sa kamere "čuje". O ?venkovima i farovima da ne govorim.

Razumem ja tvoju ogorčenost, ama propade i ceo jorgand?ijski zanat iako mnogo vi?e ljudi spava nego ?to slu?a muziku sa kvalitetnih uređaja.

Pozdrav,

Vasa
Old 24-01-2013, 12:16 PM   #12
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

E 'beš život...

Kažem što mislim, bez da se to mora svideti ikome, i u pravu sam, i probao sam, i radim to...i ne valja...!

Snimao sam i kasetnim diktafonima i sa pola mikrofona i svim snimačima sveta...i...
...nisam radio još na voštani valjak...eto...!

I sad neki nesrećnik ovo sve pročita i skonta - šta?

Super je sve!
Telefon za dinar uzmeš, i na svirku...!
Strava sound, sve do jaja! Odma' na Yt...

Bravo!

Ok, obrišite moj post... da ne bode oči i ne kvari mladež...

Odoh da odmorim..."Majke mi"...!

Bockie is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2013, 01:32 PM   #13
Grimasa
Junior Member

Grimasa's Avatar

Thumbs down Re: Oprema za snimanje muzike uzivo

Hvala na odgovoru awacs, radio sam i sinhronizaciju, tako da mi je to manji problem od, naprimer supljeg zvuka pod satorom (skoro bez basova), do bas klipinga u nekim salama. Nekada u analogno (ne kameno) doba, sve je bilo mnogo jednostavnije, ubacis kaset dek u miksetu i vozi Misko.

Last edited by Grimasa; 24-01-2013 at 01:42 PM.
Grimasa is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2013, 01:35 PM   #14
Grimasa
Junior Member

Grimasa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Arthur View Post
mo?e i tako a mo?e? da kupi? i neki od ovih field recording snima?a koji imaju i stereo ulaz za snimanje sa mixete, i stereo par mikrofona ugra?enih. Potra?i me?u Zoom i Tascam proizvodima.

Gledao sam te snimace na nekoliko sajtova i mislim da je to najbolja varijanta. Hvala Arthur.

Last edited by Grimasa; 24-01-2013 at 01:43 PM.
Old 24-01-2013, 01:56 PM   #15
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Originally Posted by Grimasa View Post
Nekada u analogno (ne kameno) doba, sve je bilo mnogo jednostavnije, ubacis kaset dek u miksetu i vozi Misko.
Hehe, tako je bilo Ali par puta sam imao prilićno interesantna iskustva dok sam svirao u?ivo. Jedan tonac koji je 80-tih radio na jednom poznatom razglasu je mom bendu (i ne samo mom) sjebao nekolicinu svirki zato ?to je pravio odnose na mikseti tako da miks bude dobar na 2-track outputu, a ?ta se desi u sali - desilo se Čoveku su ti snimci slu?ili kao portfolio, pa mu bilo va?no da zapis bude dobar... Bedara.

Pozdrav,

Vasa
Old 24-01-2013, 01:57 PM   #16
Grimasa
Junior Member

Grimasa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Arthur View Post
zec ima h2n i redovno se bode u mixete toncima. Skoro svaki put. Na nekim lokacijama ve? ima svoje kabli?e i slobodne kanale pripremljene
Da li mozes da postavis Youtube link sa nekim snimcima, voleo bih da cujem, vidim?
Old 24-01-2013, 02:08 PM   #17
Grimasa
Junior Member

Grimasa's Avatar

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
Hehe, tako je bilo Ali par puta sam imao prili?no interesantna iskustva dok sam svirao u?ivo. Jedan tonac koji je 80-tih radio na jednom poznatom razglasu je mom bendu (i ne samo mom) sjebao nekolicinu svirki zato ?to je pravio odnose na mikseti tako da miks bude dobar na 2-track outputu, a ?ta se desi u sali - desilo se ?oveku su ti snimci slu?ili kao portfolio, pa mu bilo va?no da zapis bude dobar... Bedara.

Pozdrav,

Vasa
Poznato je da su nasi tonci starije generacije (dobar deo njih) nepismeni (gluvi) ?ast izucecima, kao da su u?ili zanat kod kova?a, tako da gomila ?ivih snimaka nasih poznatih grupa nije ni za k.... (kao da je snimano sa tranzistora, a ne profi opremom). Pozdrav.
Old 24-01-2013, 02:14 PM   #18
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

http://www.youtube.com/ZECALEKSANDAR

Goooomila snimaka.

Pozdrav,

Vasa
Old 24-01-2013, 02:19 PM   #19
Grimasa
Junior Member

Grimasa's Avatar

Smile Re: Oprema za snimanje muzike uzivo

Quote:
Originally Posted by Big Bockie View Post
A mo?e? da anga?uje? i nekoga ko to zaista radi polu-upotrebljivo i mirno zaspe?...?

Ne de?ava se to toliko ?esto da se tra?i dobar sound...a ima dosta ljudi sa opremom...

...jer je sve ispod vi?ekanalno snimanje i mix...isti k kao i kamera sa malo eq i master limiterom...

Ali mu?terije tra?e...jel?

Pa neka plate ako tra?e...

Realno ?e? BACITI 200 e...ili koliko, a ima?e? ISTO to sa kamere koju ve? ima?!

Pri?e o 4 kanala ili stereo ili kako god....su bacanje para i vremena!

Da.... ....mo?e da te "usere" da zvu?i do jaja!

I uvek ?e? nagla?avati kako si to snimio govnetom...pa i nije veliko govno, s'obzirom da je snimano kao takvo....

Koliko ?e? vi?e naplatiti tezgu? 20??

Gubljnje vremena u mom shvatanju bar...

...cima?e te majmuni za jo? stavki..."mo?e kontra ja?e? Vokal malo jo? da se dodrka?"itd... ...a o tome treba dosta znati...

...a i ide na nerve i kad zna?...dosta je ?to im se pravda? ?to su mlade i drugarice ispale debele na videu...

Ka?e meni jedan,...pa...najzaposleniji tezgaro? u regionu i ?ire,...

..."Boki, super ti radi?, ali, dru?e, sve se ?uje na tim tvojim snimcima, meni treba da je "?atra", ono, da je veselo, gu?va...ovo tvoje zvu?i kao studio..." ...a ne?u da ga reklamiram, ne treba mu, popunjava ?ovek septembar 2014-te...bez ?ale, najskuplji je...!

Niti taj ?to to ho?e (takav snimak) to ho?e, niti tebi te pare zna?e...a svi svima ?tetu napravite.... Ovi misle da imaju snimak, a ti da si ne?to napravio...

Sad sam malo li?an, sebi?an... ...no nisam jedini koji je slupao more znanja i para u opremu i sebe, da bi neko to shvatao na taj na?in...

Sa druge strane, ljude zabole za zvuk...generalno...sve to zavr?i na S3...4...ili polovnom iPhone...i koga zabole za zvuk....

Ma radi dru?e...no nemoj misliti da to ima veze sa ?ivotom... ...svi seku u?i i krpe dupe...jbg...

Snimaj kamerom...i znaj da to napri?a? tamo, da proda?...kao da je wow...i eto...!

Izvini na iskrenosti, nema veze sa tobom, srda?an pozdrav!
Ima tu istine, dobar deo ljudi nema pojma sta je dobar zvuk, ali ja li?no nemogu da dam nekome snimak sa zvukom kao da je sa tranzistora (?upalj, bez basova), morao bi koliko-toliko da ima neki kvalitet. Hvala na iskrenosti.
Old 24-01-2013, 02:34 PM   #20
Grimasa
Junior Member

Grimasa's Avatar

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
http://www.youtube.com/ZECALEKSANDAR

Goooomila snimaka.

Pozdrav,

Vasa
E, to je to, takav zvuk mi treba. Hvala za link.
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules