Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Dejan Vučković

Dejan Vučković

Jedan od naših najboljih i najaktivnijih snimatelja, producenata, jedan od glavnih ljudi studia Barba, razgovara sa vama na temu muzičke produkcije.

Sarađivao sa: Duško Gojković, Partibrejkers, Ritam Nereda, Kal, Sergej Ćetković, Darkwood Dub, Vlado Georgiev, Francois Jeanneau, Rambo Amadeus, ChBS, Aleksandra Kovač, Kristina Kovač, ?eljko Vasić, Marija Serifović, Belgrade Film Orchestra...

Thread Tools Display Modes
Old 10-01-2010, 07:13 PM   #41
HeatMan
Moderator

HeatMan's Avatar

Default Re: Preampi..........

20.
HeatMan is offline  
Old 11-01-2010, 08:20 PM   #42
Miha Blaze
Senior Member

Miha Blaze's Avatar

Quote:
Originally Posted by alfom View Post
????
Pa ja sam smatrao da je napravio potpuno iste postavke i na plagu i na hardveru !?! Mislim, zar se ne podrazumijeva da se bilo kakvo ispitivanje ovog tipa vr?i na takav način
jel se tvoj post odnosi na moju repliku?

voleo bih da cujem jos ekstremniji GR, tu je razlika jasnija sigurno
Old 11-01-2010, 08:38 PM   #43
alfom
Pro Member

alfom's Avatar

Miha, da u jednom dijelu. Kako napisah, razumio sam da bi trebalo hard i plagove uporediti pri jednakim postavkama.
Međutim, kako se ne razumijem u 'izvor' kod harda i softa, napisah kako napisah. Znam da je vjerovatno nemoguće izraditi algoritam i radne matematičke krivulje, da bi se elektronika iskopirala 100 %.
Volio bih jo? mi?ljenja u vezi ovoga.
Najvi?e me zanima u stvari, da li postoji ikakva ?ansa da soft dostigne hardver i da li 'velika' studija stvarno rade makar dio poslova sa plaginovima, ili je to samo 'preimućstvo' nas siromaha koji bi da ne?to radimo?
alfom is offline  
Old 11-01-2010, 09:28 PM   #44
Miha Blaze
Senior Member

Miha Blaze's Avatar

Quote:
Miha, da u jednom dijelu. Kako napisah, razumio sam da bi trebalo hard i plagove uporediti pri jednakim postavkama.
Međutim, kako se ne razumijem u 'izvor' kod harda i softa, napisah kako napisah. Znam da je vjerovatno nemoguće izraditi algoritam i radne matematičke krivulje, da bi se elektronika iskopirala 100 %.
Volio bih jo? mi?ljenja u vezi ovoga.
Najvi?e me zanima u stvari, da li postoji ikakva ?ansa da soft dostigne hardver i da li 'velika' studija stvarno rade makar dio poslova sa plaginovima, ili je to samo 'preimućstvo' nas siromaha koji bi da ne?to radimo?

da da pri jednakim postavkama (presetima)... samo ja sam hteo da cujem veci GR na hardw i plugu, kapiram da bi razlika bila uocljivija... mada mislim da se jos veca razlika moze cuti kad krenes istu traku da miksas sa ostalim kanalima... tu je hardware daleko ispred pluginova

a sto se tice ovog drugog, kapiram da mixaju sa cime stignu i sta imaju i miksaju onim sto im daje zeljeni ili ciljani rezultat
mada svako miksa kako mu je lakse ili kako bolje zvuci tako da mislim da nema pravila
Old 25-01-2010, 05:03 PM   #45
MD
Senior Member

MD's Avatar

Quote:
Najviše me zanima u stvari, da li postoji ikakva šansa da soft dostigne hardver i da li 'velika' studija stvarno rade makar dio poslova sa plaginovima, ili je to samo 'preimućstvo' nas siromaha koji bi da nešto radimo?

Pa pluginovi nisu baš za siromahe ako ih kupuješ, druga je stvar što se krekiraju pa danas svatko kući ima 50 000$ vrijednosti u kompjuteru...

Lexicon pcm je 1500$, a za tu cijenu kupiš hardware na ebayu i to novi...
Waves mercury je preko 7350$... a koliko bi ti sprava uzeo za tu paru na ebayu u usa?

Eto, malo offtopica... ali ljudi često ne shvaćaju realnu vrijednost plug inova... ispadne da to firme rade da bi dijelile besplatno.... da platiš par tisuća $ za par pluginova, cijenio bi ih itekako... i izvukao maksimum iz njih...

"Easiest way to turn defeat into a victory is to put on the enemy's uniform" - Number One

Last edited by MD; 25-01-2010 at 05:06 PM.
MD is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules