Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Dejan Vučković

Dejan Vučković

Jedan od naših najboljih i najaktivnijih snimatelja, producenata, jedan od glavnih ljudi studia Barba, razgovara sa vama na temu muzičke produkcije.

Sarađivao sa: Duško Gojković, Partibrejkers, Ritam Nereda, Kal, Sergej Ćetković, Darkwood Dub, Vlado Georgiev, Francois Jeanneau, Rambo Amadeus, ChBS, Aleksandra Kovač, Kristina Kovač, ?eljko Vasić, Marija Serifović, Belgrade Film Orchestra...

Thread Tools Display Modes
Old 14-12-2009, 12:13 AM   #21
dvuckovic
VIP Member

dvuckovic's Avatar

Default Re: Snimanje bubnjeva

Koliko ja znam, on radi lopass na OH, i to prilicno nisko. Mozda ti to stvara utisak da je bubanj dalje u slici, kombinovano sa room micovima?

Daj neku konkretnu pjesmu da mogu da poslusam na sto tacno mislis?

dvuckovic is offline  
Old 14-12-2009, 12:17 AM   #22
Dexxy
Pro Member

Dexxy's Avatar

Quote:
Originally Posted by dvuckovic View Post
Kad radim trigerovanje, (ako se moze tako nazvati, posto uvijek ostavim i izvorni zvuk, amerikanci to zovu sample augumentation), ne koristim nijedan audio-to-MIDI program ili Drumagog, nego imam prostu sekvencu koraka u Pro Tools kojom se sempl pejstuje na slijedeci tranzijent, fora koju sam pokupio sa Kenny Gioia DVD. Razlog je taj sto mi je to jedini sigurni nacin da znam da je svaki sempl alignovan sa osnovnim zvukom tacno, i da nema mikro flamova i faznih pomjeraja kroz pjesmu.
Ovo je extra fora sto radis...ja sam bio odusevljen (i spasen)

Dexxy is offline  
Old 14-12-2009, 12:34 AM   #23
Everbeatz
Moderator

Everbeatz's Avatar

Quote:
Originally Posted by dvuckovic View Post
Koliko ja znam, on radi lopass na OH, i to prilicno nisko. Mozda ti to stvara utisak da je bubanj dalje u slici, kombinovano sa room micovima?

Daj neku konkretnu pjesmu da mogu da poslusam na sto tacno mislis?
Koliko sam citao i koliko je verovati neki intervjuima i slicno kod njega je fora u tim room samples koji trigeruju reverb tako da bi konzistencija udarca bila tu svo vreme. Imam multitrack od foofighters-learning to fly gde se tacno cuje neki gate-ovan chamber reverb koji se u kontekstu savrseno uklapa u drum sound. Kick je jako gate-ovan kao i snare. Ali u kontekstu sve kida bas kako treba.

Meni je i dalje prvi RATM odlican drum sound, taman kako treba tu mozes cuti taj open hihat i taj lokalizovan sound (know your enemy recimo)

Sad se setih u vezi OH - kako tu resavas situaciju kad previse prste hihats. Dosta njih snima drums na traku pa sama traka apsorbuje dobar deo. Kako to resiti bez toga, kad nije snimano na traku, ako uzmemo u obzir da je u samom tracking-u "uslo" previse visokih?
Everbeatz is offline  
Old 14-12-2009, 12:52 AM   #24
dvuckovic
VIP Member

dvuckovic's Avatar

Odgovorio sam na prethodnoj stranici vezano za hat, ostalo moze lo passom.

dvuckovic is offline  
Old 14-12-2009, 10:57 AM   #25
redwater
Member

redwater's Avatar

ne znam da li ima smisla pitati,poshto album nije izashao,ali ja bi voleo da nam poneshto kazhesh o snimanju vinnie colaiuta-e...mada sad se setih da je svirao i za kristinu....tako da :

kako je izgledao setup majkova....da li je sam vinnie shtimovao bubanj....utisci uopshte....shta si interesantno izvukao iz te saradnje....

hvala unapred
Old 14-12-2009, 11:40 AM   #26
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

Hvala na odgovoru cika Dejo...

poz'...

Bockie is offline  
Old 14-12-2009, 07:40 PM   #27
dvuckovic
VIP Member

dvuckovic's Avatar

Quote:
Originally Posted by redwater View Post
ne znam da li ima smisla pitati,poshto album nije izashao,ali ja bi voleo da nam poneshto kazhesh o snimanju vinnie colaiuta-e...mada sad se setih da je svirao i za kristinu....tako da :

kako je izgledao setup majkova....da li je sam vinnie shtimovao bubanj....utisci uopshte....shta si interesantno izvukao iz te saradnje....

hvala unapred

Sad sam pogledao, nemam ovdje nijednu sliku, ali znam da Goran Antovic ima, pa cemo zamolit njega da zakaci ili proslijedi, pa mozemo onda dalje da komentarisemo.

Vinnie je sve sam stimovao, jako je brz u tome i stvarno umije da ponudi opcije. Pored toga sto je stvarno nevjerovatan muzicar (stvarno se desavaju paranormalne stvari kad on svira), izuzetan je intelektualac. Jako je elokventan, nacitan, i nevjerovatno inteligentan.

Meni licno, osim velike casti da provedem sa njim tih 7-8 dana, je jako prijalo kad je Goranu i meni rekao da dobro radimo svoj posao, i kad se pozdravio sa nama.

dvuckovic is offline  
Old 15-12-2009, 12:39 AM   #28
redwater
Member

redwater's Avatar

uuuuu fantazija !!!! okachite fotke....

josh neshto,izvini ako sam dosadan ali bilo bi super kada bi rekao da li je neki outboard bio ukljuchen (kompresori,eq,preamps i sl) ili je sve shibalo pravac na ameka ?

jedva chekam fotke
Old 15-12-2009, 01:09 PM   #29
dvuckovic
VIP Member

dvuckovic's Avatar

Quote:
Originally Posted by redwater View Post
uuuuu fantazija !!!! okachite fotke....

josh neshto,izvini ako sam dosadan ali bilo bi super kada bi rekao da li je neki outboard bio ukljuchen (kompresori,eq,preamps i sl) ili je sve shibalo pravac na ameka ?

jedva chekam fotke
Bilo je dosta outboarda, nesto korektivnog eq i malo kompresije. Ne vjerujem da cu uspjet da nadjem papir koji nam je sluzio za recall, ako nadjem, kacim.

dvuckovic is offline  
Old 17-12-2009, 12:54 AM   #30
Goran
Stara Rumski Elita 2003.

Goran's Avatar

Samo da mahnem starom Zabjelcaninu!
Goran is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules