Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Aleksandar Sa?a Habić

Aleksandar Sa?a Habić Jedan od nasih najboljih domaćih producenata. Saradjivao sa Divljim Anđelima, Bajagom, VanGogh-om Point Blank-om, Rambo Amadeusom, Yu Grupom itd. Takođe jedan od na?ih najuspe?nijih producenata filmskog zvuka: Lepa Sela Lepo Gore, Rane, Mehanizam, Mali Svet itd itd

Thread Tools Display Modes
Old 23-09-2010, 01:48 PM   #1
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

Default simulacije

Radio si na vecini pravih sprava koje su danas software-ski emulirane kao native ili DSP varijanta...... sta od tih emulacija lici, mirishe, sta nema veze sa mozgom, po tebi?
Old 26-09-2010, 03:39 PM   #2
habas
Junior Member

Default Re: simulacije

Quote:
Originally Posted by OFF View Post
Radio si na vecini pravih sprava koje su danas software-ski emulirane kao native ili DSP varijanta...... sta od tih emulacija lici, mirishe, sta nema veze sa mozgom, po tebi?
Nisam se bavio direktnim poredjenjem hardware-a i software-a. Imam prijatelje koji su se time bavili i znam da mi govore da je isto ili vrlo slicno. Kod hardware-a ti si imao situaciju da dva modela iste sprave ne zvuce isto. Pitali su Al Schmita sta koristi za snimanje horne on je odgovorio: "U67" a na nastavak pitanja a sta kad vam to ne odgovara, njegov odgovor je bio : "uzmem drugi U67". Mislim da ne treba o tome da razmisljas! Stvar je cisto psiholoske prirode. Koristi plug-in koji ti se dopada i tu je odgovor. Ja na primer u miksu vrlo retko iz meni nepoznatog razloga koristim emulaciju 1176 kompresora, jednog od mojih omiljenih hardware-a?
habas is offline  
Old 27-09-2010, 11:45 PM   #3
LAMPASH
Pro Member

LAMPASH's Avatar

A o soft. simulacijama (emulacijama) gitarske opreme(pojacala,pedale...)?Imas li neki omiljeni ili se strogo drzis "zivih" stvari?
Old 28-09-2010, 12:01 AM   #4
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

Quote:
Originally Posted by habas View Post
Nisam se bavio direktnim poredjenjem hardware-a i software-a. Imam prijatelje koji su se time bavili i znam da mi govore da je isto ili vrlo slicno. Kod hardware-a ti si imao situaciju da dva modela iste sprave ne zvuce isto. Pitali su Al Schmita sta koristi za snimanje horne on je odgovorio: "U67" a na nastavak pitanja a sta kad vam to ne odgovara, njegov odgovor je bio : "uzmem drugi U67". Mislim da ne treba o tome da razmisljas! Stvar je cisto psiholoske prirode. Koristi plug-in koji ti se dopada i tu je odgovor. Ja na primer u miksu vrlo retko iz meni nepoznatog razloga koristim emulaciju 1176 kompresora, jednog od mojih omiljenih hardware-a?
dobro razmisljanje!
hvala
Old 29-09-2010, 05:43 PM   #5
habas
Junior Member

Quote:
Originally Posted by LAMPASH View Post
A o soft. simulacijama (emulacijama) gitarske opreme(pojacala,pedale...)?Imas li neki omiljeni ili se strogo drzis "zivih" stvari?
Koristim kad mi je potrebno da jos malo "zalozim" neku gitaru ili da joj promenim karakter. Koristim ono sto imam u PT-u.
habas is offline  
Old 29-09-2010, 06:40 PM   #6
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Originally Posted by habas View Post
Koristim kad mi je potrebno da jos malo "zalozim" neku gitaru ili da joj promenim karakter. Koristim ono sto imam u PT-u.
I potpitanje: da li paralelno snima? DI signal u PT pa reampuje? taj signal ili...?

Pozdrav,

Vasa
Old 03-10-2010, 03:36 PM   #7
habas
Junior Member

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
I potpitanje: da li paralelno snima? DI signal u PT pa reampuje? taj signal ili...?

Pozdrav,

Vasa
Da
habas is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules