Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Computer Hardware

Computer Hardware Razmenite iskustva o muzickim karticama i bilo kom drugom hardveru koji koristite uz PC, konfigurisanje i optimizacija kompjutera za DAW

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 22-01-2007, 01:52 PM   #21
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Default Re: Veceras Instalisan ruDAW U Xxl Studiu

Diviner - hvala na odgovorima!

Reci mi u koji RIDE si stavio hardove? Koliko ustvari prostora imaju (ne racunajuci back up)?

Quote:
Originally Posted by kVu

a sto se tice besumne masine... stvar sam resio (ko sto pomenuh 100x) busenjem zida i izbacivanjem kucista u prostoriju pored
Takvo je i moje rje?enje no već sad vidim probleme bebe i paljenja kompjutera koji je u hodniku izvan sobe. Nekako bi radije da mi je sve unutra pa sam mirna.
ANITA is offline   Reply With Quote
Old 22-01-2007, 02:28 PM   #22
kVu
Pro Member

kVu's Avatar

Quote:
Originally Posted by ANITA
Diviner - hvala na odgovorima!

Reci mi u koji RIDE si stavio hardove? Koliko ustvari prostora imaju (ne racunajuci back up)?

Takvo je i moje rje?enje no već sad vidim probleme bebe i paljenja kompjutera koji je u hodniku izvan sobe. Nekako bi radije da mi je sve unutra pa sam mirna.
Paljenje je najmanji problem... Ubacivanje i izbacivanje diskova je vec malo pain in the ass

ali fenomenalan osecaj je kad imas apsolutnu tisinu u sobi i cujes muziku kako treba i sa minimalno pojacanim zvucnicima
kVu is offline   Reply With Quote
Old 22-01-2007, 02:30 PM   #23
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Da. Da.
Old 22-01-2007, 02:33 PM   #24
Max
Pro Member

Quote:
Originally Posted by kVu
Paljenje je najmanji problem... Ubacivanje i izbacivanje diskova je vec malo pain in the ass

ali fenomenalan osecaj je kad imas apsolutnu tisinu u sobi i cujes muziku kako treba i sa minimalno pojacanim zvucnicima
...... ne merachi ....... nije fer ....

Pozdrav
Max is offline   Reply With Quote
Old 22-01-2007, 02:56 PM   #25
kejkz
banned

Quote:
Originally Posted by OFF
Izgleda da jedino meni ne smeta da radim pored otvorenog kucista sa obicnim ventilatorima
pravo da ti ka?em, ni meni. Usredsredim se na rad i odjednom svi zvukovi oko mene nestaju...
Old 22-01-2007, 03:01 PM   #26
diviner
Administrator

diviner's Avatar

Quote:
Originally Posted by kVu

Ja vam velim da sa ruDAW-om necete imati uopste potrebe za tim. Ponavljam, cuju se samo u gluvoj sobi i ekstra tihoj prostoriji (po noci najcesce, kada atmosferski shumovi i buka utihnu skroz), i uglavnom se radi o "prijatnom" shumu, koji apsolutno ne zamara i ne smeta (Sve sto pisti i proizvodi iritantnu buku mi izbacujemo napolje). Zapravo vecina drugih uredjaja ce mu svakako zamaskirati taj shum koji proizvodi (neki reck procesor koji se aktivno hladi, klima uredjaj ljeti, frizider, ako vam je shank blizu , cak pocnete cuti zujanje naizgled ekstra tihog crt monitora kada ubacite ruDAW umjesto standardnog kompa). Sa minimalno pojacanim zvucnicima nema teorije da se cuje (tj nema teorije da vam smeta pri samom radu...a on je sustina svega).

diviner is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2007, 03:30 PM   #27
kVu
Pro Member

kVu's Avatar

Quote:
Originally Posted by diviner
Ja vam velim da sa ruDAW-om necete imati uopste potrebe za tim. Ponavljam, cuju se samo u gluvoj sobi i ekstra tihoj prostoriji (po noci najcesce, kada atmosferski shumovi i buka utihnu skroz), i uglavnom se radi o "prijatnom" shumu, koji apsolutno ne zamara i ne smeta (Sve sto pisti i proizvodi iritantnu buku mi izbacujemo napolje). Zapravo vecina drugih uredjaja ce mu svakako zamaskirati taj shum koji proizvodi (neki reck procesor koji se aktivno hladi, klima uredjaj ljeti, frizider, ako vam je shank blizu , cak pocnete cuti zujanje naizgled ekstra tihog crt monitora kada ubacite ruDAW umjesto standardnog kompa). Sa minimalno pojacanim zvucnicima nema teorije da se cuje (tj nema teorije da vam smeta pri samom radu...a on je sustina svega).
videh ga juce na delu... svaka cast diviner!
kVu is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2007, 08:14 PM   #28
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Bas sam nekad ljubomorna na to što se mozete vidjeti... družiti.... nikako ne kužim zašto u HR nema toliko DAW-fila.... ili nisu ovdje... ili im je mentalitet nekako: "neću ti ništa reći da mi ne ukradeš" i slično... baš grozno!

STo se ruDAW-a tiče, ja nisam ni sumnjala u divinerovu sposobnost.... u koju ću se uvjeriti u živo čim mi netko ponudi da radim nešto radi čega neću lupat glavom o zid.
Old 23-01-2007, 08:24 PM   #29
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Quote:
Originally Posted by ANITA
u koju ću se uvjeriti u ?ivo čim mi netko ponudi da radim ne?to radi čega neću lupat glavom o zid.
Pazi samo da ti neko ne da da ukucavas eksere u zid, pa glavom...

http://www.sunflower-fest.com/

Oggy is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2007, 10:22 PM   #30
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Oggy
Pazi samo da ti neko ne da da ukucavas eksere u zid, pa glavom...

Pa jasno sam rekla da takve poslove NEĆU! Za takve poslove postoje vrlo jeftine bu?ilice (muzičari) pa nek to one (oni) rade.
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules